نمونه اولیه صفحه نمایش شفاف موبایل سامسونگ روی دو گوشی مختلف منتشر شد

نمونه اولیه صفحه نمایش شفاف موبایل سامسونگ روی دو گوشی مختلف منتشر شد

دو طرح از گوشی های سامسونگ با صفحه نمایش متحرک شفاف منتشر شده است که طراحی نسل بعدی گوشی های سامسونگ را به نمایش می گذارد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، سامسونگ نزدیک به یک دهه است که در حال توسعه فناوری صفحه نمایش تاشو است. در این مدت دو گوشی گلکسی فولد 3 و گلکسی زد فیلیپ 3 سال گذشته با نتایج مثبت وارد بازار شدند. تبدیل شدن به پرفروش ترین گوشی هوشمند تاشو. البته این شرکت سعی کرده تا با استفاده از فاکتورهای تاشو، طرح های مختلف گوشی های هوشمند و تبلت ها را برای استفاده از آنها بهینه کند. نمایشگرهای موبایل احتمالاً گام بعدی در تکامل دستگاه های تاشو یا تلویزیون های هوشمند این شرکت هستند.

فناوری صفحه نمایش انعطاف پذیر و تاشو توسط سامسونگ در پتنت های مختلف آزمایش شده است. اما اکنون این شرکت در حال کار بر روی یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش قابل جابجایی شفاف است. نمونه اولیه این گوشی ها که توسط سازمان جهانی مالکیت معنوی منتشر شده است نشان می دهد که این دو گوشی دارای دو طرح متفاوت با صفحه نمایش متحرک شفاف هستند که یک پنل آن از کنار و دیگری به صورت عمودی بیرون زده است. هر دو صفحه نمایش شفاف هستند و می توانند برای برنامه های AR استفاده شوند. البته طرح های نمایش داده شده مفهومی هستند و ممکن است هرگز به مرحله تولید نرسند.