• خانه
  • اخبار
  • نمونه اولیه آیفون اپل شامل یک صفحه کلید عددی فیزیکی و چرخ گرد معروف آی پاد بود.

نمونه اولیه آیفون اپل شامل یک صفحه کلید عددی فیزیکی و چرخ گرد معروف آی پاد بود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نمونه اولیه آیفون اپل شامل یک صفحه کلید عددی فیزیکی و چرخ گرد معروف آی پاد بود.

قبل از اینکه اپل اولین نسل آیفون خود را در سال 2007 رسما معرفی کند، این شرکت به طور مخفیانه چندین نمونه اولیه از این گوشی را توسعه داد که حتی برخی از آنها طراحی های بسیار متفاوتی با آنچه امروز به نام آیفون می شناسیم داشتند. اما اکنون نمونه اولیه دیگری از آیفون با طراحی عجیب و غریب رونمایی شده است. این دستگاه دارای یک آی پاد کلیک است که به یک صفحه کلید عددی فیزیکی تبدیل می شود.

نمونه اولیه آیفون اپل

گزارش وب سایت TechCrunchنمونه اولیه آیفون توسط تونی فادل، که مسئول اصلی توسعه iPod اپل در دهه 2000 بود، معرفی شد. همانطور که فاضل اخیرا کتاب جدیدی به نام ساخت و ساز او اکنون جزئیاتی از زمان خود در اپل و سایر شرکت های فناوری را به اشتراک گذاشته است.

داستان توسعه اولین آیفون قبلا توسط افراد زیادی گفته شده است. پس از اینکه اپل در شراکت با موتورولا برای قرار دادن iTunes در ROKR E1 شکست خورد، استیو جابز و دیگر مهندسان اپل متقاعد شدند که باید گوشی‌های هوشمند خود را توسعه دهند.

با این حال، قبل از سال 2007، اپل هیچ دستگاه تلفن همراه دیگری به جز آی‌پاد نداشت که برای اولین بار به عنوان مبنای مفهومی گوشی هوشمند اپل مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که این شرکت در حال تحقیق در مورد ایده قرار دادن یک تلفن معمولی در آی پاد بود، نمونه اولیه عجیبی با چرخ کلیک ایجاد شد که می توانست به صفحه ای با اعداد تبدیل شود.

به گفته فادل، نمونه اولیه توسط یک توسعه دهنده شخص ثالث در مراحل اولیه توسعه iPod Phone ساخته شده است. به لطف چرخش دایره ای، کاربران می توانند به سرعت پایین آی پاد را تغییر دهند تا از آن به عنوان تلفن همراه استفاده کنند. نمونه اولیه یک دوربین داخلی نیز داشت و رنگ های آن از قبل کاملاً مشابه رنگ های رسمی انتخاب شده برای اولین آیفون بود.

نمونه اولیه آیفون اپل

نمونه اولیه آیفون اپل

آی پاد چگونه به آیفون تبدیل شد؟

جالب اینجاست که فادل می‌گوید استیو جابز کسی بود که تیم را به شدت تشویق کرد تا آی‌پاد را به جای یک گوشی جدید به یک تلفن همراه تبدیل کنند. این به این دلیل است که از آنجایی که طراحی آی پاد با چرخ کلیک بسیار نمادین شده است، جابز معتقد بود که گوشی هوشمند اپل نیز باید آن را داشته باشد.

«[جابز] او در مورد همه چیز دیدگاه بسیار روشنی داشت. تا زمانی که مشخص شود آنها کار نمی کنند. او برای ایجاد آیپاد پلاس به ما فشار زیادی وارد کرد. هفته‌ها و هفته‌ها کار کردیم تا بفهمیم چگونه روی ورودی کلیک کنیم. در نهایت نتوانستیم به آن نقطه برسیم و وقتی تمام تیم متقاعد شدند که نمی توانیم این کار را انجام دهیم، او گفت: «به تلاش خود ادامه دهید!» در یک نقطه همه ما گفتیم: «نه، این امکان پذیر نیست. “

اگرچه معاون سابق آی‌پاد در ابتدا فکر می‌کرد این ایده خوبی است، اما قبول کرد که تجربه استفاده از تلفن همراه با چرخ کلیک خوب نیست. این امر مهندسان و طراحان اپل را بر آن داشت تا به طور کامل در مورد پروژه تجدید نظر کنند و این بار دستگاهی با صفحه نمایش لمسی بزرگ، تقریباً بدون دکمه فیزیکی و سیستم عامل مبتنی بر Mac OS X تولید کردند که مطمئناً می دانید.

فادل در کتاب جدید خود توسط بیلد چندین داستان دیگر درباره کارش در اپل به اشتراک گذاشته است. به عنوان مثال، او فاش کرد که چگونه استیو جابز به شدت مخالف سازگاری آی پاد با رایانه های ویندوزی است. فادل همچنین در مورد اینکه چگونه اریک اشمیت، مدیر عامل سابق گوگل، جابز را متقاعد کرد که برنامه های کاربردی وب گزینه خوبی برای آیفون هستند صحبت کرد.

البته این کتاب همچنین داستان‌هایی از Nest Labs، شرکت لوازم خانگی هوشمندی را که فادل پس از ترک اپل تأسیس کرد و بعداً توسط گوگل خریداری شد، بیان می‌کند.

نظر شما در مورد نمونه اولیه آیفون اپل با چرخ معروف iPod و صفحه کلید فیزیکی چیست؟