• خانه
  • اخبار
  • نمایشگرهای OLED BOE به لطف سفارشات اپل 70 درصد افزایش یافته است

نمایشگرهای OLED BOE به لطف سفارشات اپل 70 درصد افزایش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نمایشگرهای OLED BOE به لطف سفارشات اپل 70 درصد افزایش یافته است

مدت ها قبل از عرضه آیفون 13، گزارش های ضد و نقیضی درباره احتمال همکاری یک شرکت چینی نسبتا ناشناخته با اپل منتشر شده بود. از آن زمان، این شرکت به یکی از مهم‌ترین زنجیره‌های تامین اپل تبدیل شد و به لطف سفارش‌های کوپرتینویی شاهد افزایش 70 درصدی تولید نمایشگرهای OLED BOE بودیم. اس ترنجی با من باش.

افزایش 70 درصدی نمایشگرهای OLED BOE. شراکت با اپل منبع درآمد بزرگی برای این شرکت است

پس از نزدیک به 20 سال توسعه، شرکت های چینی در حال حاضر اولین تولید کننده نمایشگرهای LCD در جهان هستند. در واقع حضور برندهای چینی سامسونگ را از بازار خارج می کند. BOE بزرگترین تولید کننده پنل های LCD در جهان است. در زمینه پنل های OLED، BOE هنوز با رقیبی مانند سامسونگ فاصله دارد. با این حال، گزارش اخیر ادعا می کند که امسال تولید و عرضه پنل های OLED BOE تا 70 درصد افزایش خواهد یافت.

BOE تولید نمایشگرهای OLED را 70 درصد افزایش داد

بر اساس گزارش ها، BOE قصد دارد عرضه پنل های OLED را در سال جاری نزدیک به 70 درصد افزایش دهد. دو خط تولید آن در چنگدو و میانیانگ در سال مالی جاری با ظرفیت کامل کار خواهند کرد. سومین خط تولید این شرکت نیز در چونگ کینگ تولید می شود. این امر تولید پنل های OLED BOE را از 60 میلیون دستگاه در سال 2021 به 100 میلیون در سال جاری افزایش می دهد.

این گزارش می گوید که خط تولید Chongqing BOE کیفیت پنل را از تولید کنندگان پیشرو گوشی های هوشمند و تبلت ها آزمایش می کند. کارخانه سیچوان در حال حاضر تامین کننده اپل است و BOE ظاهرا امیدوار است که کارخانه چونگ کینگ پنل های اپل را نیز تامین کند. علاوه بر این، این شرکت همچنین در حال بررسی ساخت یک کارخانه جدید OLED در چنگدو است که می گوید بر اساس ارزیابی استراتژی، بازار، فناوری و شرایط مالی است. کارخانه جدید باید تا پایان سال 2024 تولید خود را آغاز کند، اما ظرفیت تولید اعلام نشده است.

صفحه نمایش تاشو BOE را ببینید که همزمان تا می شود و خارج می شود و چت ندارد

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند که اگرچه BOE در حال حاضر بیشترین سهم را از پنل‌های LCD در جهان دارد و از نظر پنل‌های OLED از رقبای کره‌ای برتری دارد، اما دو غول دیگر بازار یعنی سامسونگ و ال‌جی همچنان در خط مقدم هستند. راه اندازی کارخانه Chongqing BOE و ساخت یک کارخانه جدید در چنگدو، این شرکت را به رقبای کره ای خود نزدیکتر می کند.

سامسونگ از بازار پنل های LCD خارج شده است

مطابق با GizChinaچندین تولید کننده پنل چینی در سال های اخیر از سامسونگ و ال جی پیشی گرفته اند و به تولیدکنندگان بزرگ پنل های LCD تبدیل شده اند، در حالی که دیگر شرکت های کره ای دیگر نمی توانند با آنها رقابت کنند. سامسونگ تولید پنل های LCD را حدود 6 ماه زودتر از موعد مقرر متوقف خواهد کرد. در ابتدا، این شرکت قصد داشت تولید پنل های LCD را تا پایان سال 2020 متوقف کند.

با این حال، بازار پنل های LCD در سال گذشته شروع به رشد کرد که به کارخانه سامسونگ اجازه داد تا دو سال دیگر به فعالیت خود ادامه دهد. در ابتدا، این شرکت قصد دارد تا پایان سال 2022 بازار را ترک کند. با این حال، بازار پنل های LCD از اواخر سال گذشته تغییر کرده و قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش یافته است و اکنون آزادانه در حال کاهش است.

تامین کننده نمایشگر آیفون BOE به دلیل کمبود تراشه با مشکلات تولید مواجه شده است

تا ژانویه امسال، میانگین قیمت یک پنل 32 اینچی تنها 38 دلار بود که 64 درصد کمتر از ژانویه سال گذشته است. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا شرکت هایی مانند BOE بالاخره می توانند رقبایی مانند سامسونگ را از بازار حذف کنند؟!