• خانه
  • اخبار
  • نمایشگاه جدیدی در موزه سیاتل منشا و پتانسیل هوش مصنوعی را بررسی می کند

نمایشگاه جدیدی در موزه سیاتل منشا و پتانسیل هوش مصنوعی را بررسی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نمایشگاه جدیدی در موزه سیاتل منشا و پتانسیل هوش مصنوعی را بررسی می کند

نمایشگاه جدیدی در موزه سیاتل منشا و پتانسیل هوش مصنوعی را بررسی می کند
نمایشگاه هوش مصنوعی: ذهن شما و ماشین در موزه علوم اورلاندو. این نمایشگاه شنبه در سیاتل افتتاح می شود. (عکس گروهی رله)

موزه تاریخ و صنعت سیاتل نمایشگاه جدیدی را با عنوان “هوش مصنوعی: ذهن و ماشین شما” افتتاح می کند.

brooztechnology روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی و تور به رهبری متصدی HP Newquist، نویسنده فنی و نویسنده کتابی درباره تاریخچه هوش مصنوعی در سال 1994 به نام The Makers of the Brain، نگاهی گذرا داشت.

نمایشگاه با داستانی عمیق آغاز می شود. این کتاب اسطوره هایی مانند گلوم عبری را لمس می کند، شخصیتی که از گرد و غبار زنده شده است، و منشأ اصطلاح “ربات” را توصیف می کند، که از کلمه اسلاوی کلیسای قدیمی “robota” برای کار اجباری یا برده داری گرفته شده است. این نمایشگاه به سرعت به تاریخ جدیدتر می‌رود، مانند اولین بازی ویدیویی تنیس روی میز آتاری Pong در سال 1972، که مردم می‌توانند در MHAI بازی کنند.

نمایشگاه جدیدی در موزه سیاتل منشا و پتانسیل هوش مصنوعی را بررسی می کند
(تصویر گروه رله)

بچه‌ها به‌ویژه از برخی از نمایشگاه‌های عملی لذت خواهند برد، مانند پیانویی که صدای شما را بهبود می‌بخشد و بازی Tower of Hanoi که از شما می‌خواهد برجی از بلوک‌ها را به ترتیب بسازید. این خبرنگار خوشحال بود که توسط دستگاه آنالیز صورت بین 25 تا 32 سال سن دارد.

این نمایشگاه همچنین به بررسی توهمات بصری می پردازد که فقط ذهن ما می تواند آنها را درک کند و کارهای بصری که رایانه ها در آنها بهتر هستند. و به ما کمک می کند تا تفاوت را تشخیص دهیم، مانند یک صفحه لمسی که با نشان دادن نحوه عملکرد برخی از نرم افزارها، تصمیمات دودویی در مورد اینکه کدام دسر را بخوریم، می گیرد.

تعریف Newquist از هوش مصنوعی گسترده است. او در سخنرانی قبل از این تور، هوش مصنوعی را «تلاش انسان‌ها برای ایجاد ماشین‌هایی که مانند انسان فکر می‌کنند» توصیف کرد.

Newquist پس از «زمستان هوش مصنوعی» در دهه 1990، زمانی که بسیاری از شرکت‌های اولیه شروع به کار کردند، شاهد انفجار این میدان بوده است. پوسترهای دهه های گذشته و متن کوتاه و قابل دسترس را پوشش می دهد.

این نمایشگاه به عناصر اخلاقی هوش مصنوعی اشاره می کند و به عنوان مثال به “سه قانون روباتیک” نویسنده داستان های علمی تخیلی ایزاک آسیموف اشاره می کند که شامل فرمان “روبات ممکن است به انسان آسیب نرساند.”

یک نمایشگاه آینده ممکن است بیشتر به بررسی این موضوع بپردازد که در آینده ای که با رویای تخلیه وظایف خسته کننده تر و آزاد شدن آغاز شد، از چه چیزی باید بترسیم و از چه چیزهایی باید استقبال کنیم.

مراحل اولیه این رویا در این نمایشگاه که برای اولین بار قبل از همه گیری در مرکز علمی اورلاندو به نمایش گذاشته شد، مورد بررسی قرار می گیرد. این نمایشگاه تا 8 ژانویه در سیاتل خواهد بود و شامل سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی در زمینه هوش مصنوعی و تعصب، بی عدالتی و هنر خواهد بود. این موزه همچنین نمایش Blade Runner: The Ultimate Edition را ارائه خواهد کرد.