• خانه
  • اخبار
  • نظر: چرا این استارت‌آپ سیاتل مجبور شد با تگزاس بر سر مراقبت‌های بهداشتی سر و کله بزند

نظر: چرا این استارت‌آپ سیاتل مجبور شد با تگزاس بر سر مراقبت‌های بهداشتی سر و کله بزند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: چرا این استارت‌آپ سیاتل مجبور شد با تگزاس بر سر مراقبت‌های بهداشتی سر و کله بزند

نظر: چرا این استارت‌آپ سیاتل مجبور شد با تگزاس بر سر مراقبت‌های بهداشتی سر و کله بزند
دن شاپیرو مدیر عامل Glowforge. (عکس از Glowforge)

یادداشت سردبیر: این پست مهمان توسط دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge نوشته شده است. شرکت های دیگری مانند Yelp، نیروی فروشو سیتی گروپ نیز هزینه های مشابهی را در پاسخ به قوانین جدید سقط جنین پوشش می دهد.

وقتی Glowforge را شروع کردم، می‌دانستم که درباره لیزر چیزهای زیادی یاد خواهم گرفت، اما هرگز انتظار نداشتم که قوانین سقط جنین و مراقبت‌های بهداشتی را مطالعه کنم.

با این حال، ما اینجا هستیم.

Glowforge، مانند هر شرکت معتبر، به کارکنان خود وعده مراقبت های بهداشتی با شغل خود را می دهد. اکنون برخی از ایالت ها ارائه این مراقبت های بهداشتی را در سرزمین خود ممنوع کرده اند. بنابراین ما تنها کاری که می توانیم انجام دهیم انجام خواهیم داد: مردم خود را به امن ببریم تا بتوانند مراقبت های موعود را دریافت کنند.

از امروز، اگر در Glowforge کار می‌کنید و در ایالتی زندگی می‌کنید که سقط جنین یا مراقبت مبتنی بر جنسیت ممنوع است، ما هزینه‌های سفر شما را پرداخت می‌کنیم تا به شما کمک کنیم این مراقبت را در ایالت دیگر دریافت کنید. در مورد اعضای خانواده شما هم همینطور.

و اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان دائماً به مراقبت‌های مبتنی بر جنسیت (مانند هورمون درمانی) نیاز دارید، اما نمی‌توانید آن را به صورت قانونی در ایالت خود دریافت کنید، ما هزینه نقل مکان به ایالت دیگری را پرداخت می‌کنیم. خدمات قانونی و مقرون به صرفه است.

آمریکا عجیب است. به عنوان یک مصنوع از جنگ جهانی دوم، مراقبت های بهداشتی در درجه اول توسط کارفرمایان ارائه می شود. این بدان معناست که شرکت هایی مانند Glowforge زمان و هزینه زیادی را صرف برنامه ریزی مراقبت های بهداشتی می کنند. این همچنین به این معنی است که من به عنوان مدیر عامل، نه تنها مسئول ساخت پرینترهای لیزری سه بعدی، بلکه مسئول تصمیم گیری در مورد مراقبت های بهداشتی هستم که بر 200 کارمند ما تأثیر می گذارد.

ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که مرزهای دولتی، موقعیت‌یابی سیاستمداران یا قیمت بلیط هواپیما این وعده را خنثی کند.

(اگر به فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستید، آماده باشید تا در مورد نرخ بازپرداخت اطلاعاتی کسب کنید. Young Me از اینکه Old Me بیشتر از سفینه‌های فضایی سریع‌تر از نور در مورد بیمه مشترک خارج از خط می‌داند، ناامید خواهد شد.)

ما کار را انجام داده ایم و بیمه ما عالی است. لازم نیست حرف من را قبول کنید – در سال 2015 تصمیم گرفتیم جزئیات بیمه را در وب سایت خود منتشر کنیم. این باعث می‌شود متقاضیان شغل از ترس اینکه از مستاجر بپرسند که آیا شرایط پزشکی آنها تحت پوشش است یا خیر، که، باور کنید یا نه، کاری که اکثر شرکت‌ها انجام می‌دهند، نجات می‌دهد. اما ما به بیمه ای که ارائه می کنیم افتخار می کنیم و معتقدیم متقاضیان باید قبل از انجام مصاحبه از بیمه اطلاع داشته باشند.

از آنجایی که ما بیمه خود را منتشر می کنیم، کارکنان شرکت ما را دقیقاً به دلیل مزایایی که ارائه می دهیم انتخاب می کنند.

اما امروز که این مطلب را می نویسم، ایالت ها ارائه خدماتی را که ما وعده داده بودیم غیرقانونی می کنند. ده ها ایالت برای محدود کردن یا ممنوع کردن سقط جنین تلاش می کنند. و بسیاری از همین کشورها اکنون در تلاشند تا مراقبت جنسی برای افراد ترنسجندر را جرم انگاری کنند.

از سال 2020، ما به یک شرکت راه دور تبدیل شده ایم. ما افرادی را در تگزاس، اوکلاهما و فلوریدا استخدام کردیم. ما به همه آنها وعده مراقبت های بهداشتی عادلانه و عادلانه را دادیم و اکنون باید آن را ارائه دهیم. ما نمی توانیم اجازه دهیم که مرزهای ایالتی، موقعیت سیاسیون یا قیمت بلیط هواپیما این وعده را خنثی کند.

و به عنوان یک نکته جانبی، آیا عجیب نیست که فرماندارانی که بیشترین صدا را در ایجاد “کسب و کار دوستانه” ایالت های خود دارند، کسانی هستند که اداره تجارت ما را برای ما دشوار می کنند؟ فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، در واقع گفت: “ما تصمیم گرفتیم طرح جبرانی را که برای کارمندان خود خریداری کردید لغو کنیم و اتفاقاً فردا به برنامه منابع انسانی جدیدی نیاز خواهید داشت.”

این پروژه کوچکی برای ما نبود – تیم حقوقی و منابع انسانی ما دو روز در روز کار می کردند تا بفهمند با آن چه باید کرد. چگونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که کارکنان خود در امنیت هستند؟ چگونه می توانیم تعهدات قانونی و اخلاقی خود را در قبال تک تک افراد تیم خود انجام دهیم؟ هزینه بازپرداخت سفرهای خارج از ایالت را بدون عصبانیت IRS چگونه طبقه بندی می کنید؟

و اکنون ما برنامه خود را داریم. با وکلا بررسی کردیم. ما آماده هستیم تا از مردم خود مراقبت کنیم.

آیا می خواهید از میانبر استفاده کنید؟ فهمیدی. می توانید تکالیف ما را کپی کنید. به من ایمیل بزنید [email protected] و من خط مشی خود را با شما به اشتراک خواهم گذاشت تا بتوانید آن را در شرکت خود بپذیرید. ما ممکن است جزو اولین کسانی باشیم که این کار را انجام می دهیم، اما امیدوارم که به زودی در یک شرکت بسیار خوب – مثل شما – باشیم.