• خانه
  • اخبار
  • نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند
(تصویر بزرگ)

یادداشت سردبیر: در زیر نظری از مگان مک نالی، وکیل تجاری و بنیانگذار FBomb Breakfast Club، یک جامعه پشتیبانی شریک برای زنان بنیانگذار و صاحبان کسب و کار آمده است.

سقط جنین مراقبت بهداشتی است.

زمانی که دیوان عالی کشور نظر خود را در سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون روز جمعه، جامعه فناوری به سرعت مایکروسافت، متا و سایر رهبران صنعت را به خاطر قولشان مبنی بر پوشش هزینه های مراقبت های بهداشتی و سفر کارکنانی که دیگر به مراقبت های بهداشتی در محل زندگی خود دسترسی ندارند، تحسین کردند.

اما این مزیت، مانند بسیاری از اقدامات شرکتی در روزها و هفته های پس از ترور جورج فلوید، یک ترفند ارزان و غیر صادقانه است. و اجرای این مزایا می تواند برای کارکنان خطرناک باشد.

بیایید با ترفند ارزان شروع کنیم.

وقتی سنا از برگزاری جلسات استماع تایید نامزد دیوان عالی برای ریاست جمهوری در سال 2016 امتناع کرد، این غول های فناوری چه می کردند؟

وقتی سه نامزد فوق محافظه‌کار مستقیماً از فهرست لئونارد لئو حذف شدند تا در دادگاه تجدید نظر کنند، چه می‌گویید، حتی اگر با اکثریت آمریکایی‌ها که 62 درصد آنها می‌گویند از نظر ایدئولوژی میانه‌رو یا لیبرال هستند، عقب نمانند؟

آنها بین 2 می، زمانی که پروژه انجام شد، چه کردند دابز نظر منقضی شده بود، و حالا؟

همه اینها را تامین مالی کردند. این کاری است که شرکت های فناوری انجام دادند.

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند
مگان مک نالی.

PAC آمازون، مایکروسافت و گوگل از جمله سیاستمدارانی بودند که در نقشه مبارزات انتخاباتی کنگره حقوق بشر نمره صفر گرفتند.

آمازون، فیس بوک و تی موبایل از جمله کسانی بودند که از انجمن دادستان های کل جمهوری خواه (RAGA) حمایت مالی کردند، گروهی که به طور فعال قیام 6 ژانویه را سازماندهی کرد.

در سال 2016، 51.28 درصد از سهم PAC Amazon.com به نامزدهای جمهوری خواه تعلق گرفت. این شرکت سهم GOP خود را 242 درصد در سال 2018 افزایش داد.

من می توانم ادامه دهم و به لطف پول تاریک، داشتن یک تصویر کامل دشوار است. اما اطلاعات کافی برای برجسته کردن نقش قوی و فعال Great Technologies در شکل دادن به کنگره و در نتیجه انتصابات، قوانین و بودجه فدرال وجود دارد.

بیایید به این ایده بسیار خطرناک بپردازیم که هر کارمند باید به کارفرمای خود نشان دهد که او یا یکی از اعضای خانواده خواهان سقط جنین است.

برای شرکت‌های فناوری مهم است که برنامه‌های بهداشتی را ارائه دهند که طیف کاملی از مراقبت‌های بهداشتی را برای همه پوشش دهد. ضروری است که کارفرمایان موانع – مانند هزینه های سفر – برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی را در زمانی که فرد نمی تواند در جایی که زندگی می کند با خیال راحت انجام دهد، حذف کنند.

اما این مشکل ساز است: دسترسی به این مزیت خاص به این معنی است که طرح سلامت از قبل سابقه داشته است. اگر طرح سلامت سابقه داشته باشد کارفرما هم دارد. این امر به ویژه زمانی دشوار است که جنبش‌های رو به رشدی را برای تشویق گزارش دادن به شهروندان در نظر بگیرید، مانند پیگرد قانونی پزشکان یا هر کسی که به یک زن کمک می‌کند سقط جنین کند – برای مثال به تگزاس و اوکلاهما مراجعه کنید.

در حالی که ماتریسی از محرمانه بودن سلامت و قانون کار از نظر تئوری باید برای جلوگیری از دسترسی و استفاده بیشتر کارفرمایان از این اطلاعات در تصمیمات استخدامی فردی کار کند، هیچ کس نباید فریب بخورد تا به این چارچوب قانونی وصله‌ای با توجه به سابقه‌ای که اکنون ایجاد می‌شود، گول بخورد. دابز

که در دابز تصمیم گرفته شده با تصمیمات دیگر این اصطلاح (به عنوان مثال مراجعه کنید. کندی علیه برمرتون، وگا علیه تکو، و انجمن تفنگ و تپانچه ایالت نیویورک، Inc. مقابل بروئن)، درک ما از حقوق اساسی را عمیقاً تغییر می دهد. هنگام واژگونی رو در مقابل وید، دادگاه مفهوم آمریکایی (ظاهراً) فرآیند دادرسی را ریشه کن کرده و همه ما را در مورد حق حفظ حریم خصوصی آگاه کرده است.

نوشتن برای دابز اکثریت، قاضی آلیتو چنین گفت آهو “… حق سقط جنین را که در قانون اساسی ذکر نشده است جزء حق حریم خصوصی می داند که به آن اشاره نشده است. از آنجایی که در متن قانون اساسی (که بارها به معنای آن اشاره شده است) حق حریم خصوصی صریح نیست و در حال حاضر اکثریت متن نویسان را داریم، احمقانه است که انتظار نداشته باشیم حقوق دیگری را که در قانون به دست آمده به چالش بکشیم. حق ضمنی بر حفظ حریم خصوصی، از جمله در زمینه اشتغال و سلامت. بنابراین، احمقانه نیست که نگران این باشیم که دسترسی به سقط جنین از طریق یک طرح بهداشتی تحت حمایت کارفرما، کارکنان را در معرض خطر سوگیری شغلی و تبعیض قرار دهد، خطری که به طور نامتناسبی متوجه کسانی خواهد شد که هیچ جایگزینی جز تکیه بر آن ندارند. کارفرما برای این مراقبت

اگر رهبران فناوری واقعاً به حقوق بشر علاقه مند هستند، در اینجا باید چه کاری انجام دهند:

  • برنامه های لابی را برای هدایت حقوق بشر و عدالت، از جمله عدالت سلامت، در سطوح فدرال و ایالتی بازنویسی کنید. این عضله را توسعه دهید تا کنگره را تحت فشار قرار دهید تا در مورد حقوق فدرال سقط جنین اقدام کند.
  • محرمانه بودن داده ها را جدی بگیرید، از جمله صراحتاً متعهد به عدم همکاری در تحقیقات جنایی مرتبط با سقط جنین.
  • از تجارت در کشورهایی که فعالانه شما را از حقوق بشر محروم می کنند، دست بردارید.
  • زنان، افراد LGBTQ و افراد رنگین پوست را در پست های مهم رهبری که استراتژی، سیاست و منابع را کنترل می کنند، قرار دهید.
  • به مردم شفاف و منصفانه پرداخت کنید.

ایالات متحده در حال تبدیل شدن به کشوری است که به طور فزاینده ای تقسیم شده است، با شکاف های بزرگ بین ثروتمندان و فقیرها، و مکانی خطرناک برای سیاه پوستان، افراد بومی و رنگین پوست، زنان، LGBTQ و مهاجران.

شرکت‌های فناوری را نباید به‌عنوان قهرمانانی به خاطر انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی با راه‌حل‌های چسبنده مؤثر برای مشکلاتی که تأمین مالی می‌کنند مورد ستایش قرار داد. این بحرانی است که خودشان ایجاد کرده اند.

محرومیت از مراقبت های بهداشتی مردم به معنای محروم کردن آنها از حق مشارکت کامل در جامعه است. با تشکر از آمازون، فیس بوک، مایکروسافت و دیگران که مسئولیت فاجعه ای را که اکنون در حال رخ دادن است، بر عهده گرفتند. من را ببخش اگر حاضر نیستم به تو مدال بشردوستانه بدهم.