• خانه
  • اخبار
  • نشانک‌های جدید Google Play دسترسی به برنامه‌های بهینه‌سازی شده برای افراد دارای معلولیت را آسان‌تر می‌کنند

نشانک‌های جدید Google Play دسترسی به برنامه‌های بهینه‌سازی شده برای افراد دارای معلولیت را آسان‌تر می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نشانک‌های جدید Google Play دسترسی به برنامه‌های بهینه‌سازی شده برای افراد دارای معلولیت را آسان‌تر می‌کنند

گوگل ویژگی جدیدی را با هدف دسترسی سریع تر افراد دارای معلولیت به برنامه های بهینه شده برای آنها معرفی کرده است. Google Tag با افزودن این برنامه‌ها به Google Play دسترسی افراد دارای معلولیت را آسان‌تر می‌کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، بهینه سازی محصولات برای افراد دارای معلولیت یکی از اهداف شرکت های مختلف فناوری است. حالا گوگل قدم جالبی برای بهبود تجربه کاربری این افراد برداشته است. این شرکت به زودی برچسب جدیدی را به پلی استور اضافه می کند و 3.4 میلیون برنامه برای افراد دارای معلولیت را به راحتی در دسترس آنها قرار می دهد. این تگ در قسمت «درباره این برنامه» قرار دارد و می‌تواند همه برنامه‌های Play Store را در دسته‌بندی جدیدی قرار دهد.

این دسته بندی ها شامل عناصری مانند صفحه خواندن مناسب، کمک دیداری یا شنوایی، کمک حرکتی و ارتباط آسان برای دسترسی است. بنابراین با توجه به دسته بندی ذکر شده، یک اپلیکیشن می تواند چندین برچسب داشته باشد. در حال حاضر گوگل این قابلیت را فقط برای تعدادی از اپلیکیشن ها فعال کرده است اما به زودی به تعداد اپلیکیشن ها اضافه خواهد شد. پیش از این شرکت های بزرگ دیگری مانند نتفلیکس توضیحات صوتی و زیرنویس برنامه های مختلف را گسترش داده بودند. مایکروسافت همچنین برخی از ویژگی های ویژه افراد دارای معلولیت را به محصولات خود اضافه کرده است.