• خانه
  • اخبار
  • نسل چهارم تراشه های TPU گوگل یادگیری ماشینی را تسریع می کند

نسل چهارم تراشه های TPU گوگل یادگیری ماشینی را تسریع می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نسل چهارم تراشه های TPU گوگل یادگیری ماشینی را تسریع می کند

گوگل نسل جدیدی از تراشه های TPU را برای سرعت بخشیدن به یادگیری ماشین معرفی کرده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، گوگل در قسمت توسعه دهندگان جدیدترین خوشه های یادگیری ماشینی Google Cloud را معرفی کرده است که در آن امکان استفاده از انرژی بدون کربن 90 درصد وجود دارد. همچنین در این خوشه ها عملکرد 9 اگزافیلاکسی حداکثر در نظر گرفته می شود. بنابراین می توان آن را بزرگترین مرکز یادگیری ماشین نامید.

گوگل سال گذشته این ماژول‌های پردازش تصویر را معرفی کرد و اکنون تیم‌های هوش مصنوعی از شرکت‌هایی مانند متا، ال‌جی و Salesforce موفق شده‌اند قبل از معرفی در سراسر جهان، آن‌ها را داشته باشند. یکی از مهم ترین ویژگی های تراشه های نسل چهارم TPU استفاده از فریم انتخاب شده توسط محققان است.

این خوشه ها از 4 تا هزاران تراشه در یک قطعه پشتیبانی می کنند. بین آنها، بخش های 64 تراشه ای دارای اتصالات سه بعدی متوسط ​​هستند که پهنای باند بالاتری را برای عملیات ارتباط جمعی فراهم می کند. تراشه های V4 دو برابر نسل قبل حافظه دارند و از طرفی سرعت یادگیری در مدل های مقیاس دو برابر خواهد شد.

جف دین، معاون تحقیقات و هوش مصنوعی گوگل می گوید: «برنامه TPU Research Cloud (TRC) چندین سال پیش راه اندازی شد تا سخت افزار هوش مصنوعی پیشرفته را با دسترسی رایگان به TPU برای طرفداران ML در دسترس قرار دهد. انجام دادن. بنابراین گیت هاب مقالات و کتابخانه های متن باز را در موضوعات مختلف منتشر می کند.

از سال 2017 گوگل در تلاش است تا نوع مصرف انرژی خود را تغییر دهد و طبق برنامه ریزی های این شرکت تا سال 2030 تمامی مصرف انرژی در این شرکت قابل تجدید خواهد بود. تراشه V4 TPU نیز نسبت به نسل قبلی بازده انرژی بالاتری دارد.