• خانه
  • اخبار
  • نسل بعدی تلسکوپ های فضایی دارای عدسی مایع خواهند بود

نسل بعدی تلسکوپ های فضایی دارای عدسی مایع خواهند بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نسل بعدی تلسکوپ های فضایی دارای عدسی مایع خواهند بود

لنزهای مایع می توانند تفاوت بزرگی در تلسکوپ های فضایی نسل بعدی ناسا ایجاد کنند. بنابراین اندازه این تلسکوپ ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته و حتی تاثیر گرانش را انکار می کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، اگر تلسکوپ بزرگتر باشد، می توانند بهتر کار کنند. از آنجایی که به احتمال زیاد نور توسط تلسکوپ‌های بزرگ‌تر جمع‌آوری می‌شود، ستاره‌شناسان می‌توانند دورتر را در فضا ببینند. این تلسکوپ ها واسطه اجرام دوردست، چه زمینی و چه فضایی هستند، و می توانند تصویر منسجم و دقیق تری از جهان فیزیکی ایجاد کنند.

دانشمندان ماموریت Oxium-1 به ایستگاه فضایی بین المللی در حال آزمایش یک آینه مایع برای استفاده در ایستگاه فضایی هستند که می تواند برای ساخت تلسکوپ های بزرگتر از جیمز وب استفاده شود. به گفته ناسا، رفتار سیالات در فضا به اندازه کافی پایدار خواهد بود و نویدبخش ساخت تلسکوپ هایی با ظرفیت صد برابر بیشتر خواهد بود.

به طور کلی، در شرایط ریزگرانش در فضا، مایعات با هر اندازه ای می توانند شکل کروی خود را حفظ کنند. ادوارد بالابان، دانشمند تلسکوپ سیال ناسا که متخصص در لنزهای با دقت بالا و آینه های مایع است، گفت: ما سعی کردیم از رفتار طبیعی مایعات تحت ریزگرانش برای استفاده از آنها در تلسکوپ های بزرگ مقیاس استفاده کنیم. قبلاً تصور نمی شد که از آن استفاده شود. به گفته وی، شکل مایعات در شرایط گرانش ریز، امکان ساخت عدسی ها و آینه های مفید را فراهم می کند. بنابراین، اگر در فضا ساخته شوند، می توان از آنها برای ساخت تلسکوپ های بزرگتر استفاده کرد.