نسخه سریعتر MediaTek Dimensity 9000 در راه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نسخه سریعتر MediaTek Dimensity 9000 در راه است

نسخه سریعتر آنطور که به نظر می رسد سایز 9000 ممکن است در حال ساخت باشد و تنها هدفش مقابله باشد اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس کوالکام اگرچه نام این تراشه تایید نشده است، اما به گفته یک منبع آگاه، باید سرعت کلاک بالاتری نسبت به چیپست پرچمدار فعلی مدیاتک داشته باشد که آن را به رقیبی شایسته برای تراشه آینده کوالکام تبدیل می کند.

نسخه سریعتر MediaTek Dimensity 9000

هسته Cortex-X2 جاری سایز 9000 این فرکانس 3.05 گیگاهرتز کار می کند و یک منبع خبری موثق پیش بینی می کند که نسخه سریع تری با فرکانس 3.20 گیگاهرتز تولید خواهد شد. از آنجایی که TSMC هیچ فرآیند تولید جدیدی ندارد، تراشه جدید احتمالاً مانند Dimensity 9000 اصلی با معماری 4 نانومتری به تولید انبوه خواهد رسید.

بهره وری انرژی برتر فرآیند 4 نانومتری احتمالاً می تواند گرما را حتی با هسته های Cortex کنترل کند. در تراشه جدید Cortex-X2 اس فرکانس 3.20 گیگاهرتز کار می کند، اگرچه استفاده از روش های خنک کننده کارآمد نیز بر عهده سازندگان گوشی خواهد بود.

تراشه جدید مدیاتک 9000 Dimensity

تراشه جدید مدیاتک 9000 Dimensity

منبع نمی گوید که آیا هسته های دیگر در تراشه CPU جدید تغییر خواهند کرد یا اینکه آیا Dimensity 9000 ارتقا یافته پردازنده گرافیکی سریع تری خواهد داشت، اما مدیاتک باید همه کارها را انجام دهد که Qualcomm Snapdragon 8 Generation 1 Plus پیشنهاد ارائه این را در حدود ماه می ارائه دهد.

اطلاعات کمی در مورد پیکربندی CPU تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس وجود دارد، اما این امکان وجود دارد که دقیقاً مانند Dimensity 9000، این تراشه کوالکام دارای Cortex-X2 سریع‌تر باشد.

از آنجایی که اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس با معماری TSMC 4 نانومتری به تولید انبوه می رسد، افزایش سرعت ساعت ممکن است با یک فرآیند کارآمدتر محدود شود. همچنین ادعا شده است که کوالکام شراکت خود با سامسونگ را تغییر داده و برای نسل اول اسنپدراگون 8 TSMC سفارش داده است. گزارش های قبلی حاکی از آن است که سامسونگ با مشکل تولید انبوه و بازدهی 35 درصدی مواجه است.

از سوی دیگر، نرخ بازده TSMC به وضوح 70 درصد است، بنابراین هیچ مشکلی برای انجام سفارش از MediaTek و Qualcomm وجود ندارد. چند هفته آینده باید هیجان انگیز باشد، زیرا شاهد دو چیپست پرچمدار برای گوشی هوشمند اندرویدی خواهیم بود که رقابت هیجان انگیزی را ایجاد خواهد کرد.

نظر شما چیه؟ آیا فکر می کنید مدیاتک می تواند با کوالکام در رده پیشرو رقابت کند؟