• خانه
  • اخبار
  • نتیجه مایکروسافت چقدر بد است؟ گزارش درآمد پس از کاهش مشاغل به دقت بررسی خواهد شد

نتیجه مایکروسافت چقدر بد است؟ گزارش درآمد پس از کاهش مشاغل به دقت بررسی خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نتیجه مایکروسافت چقدر بد است؟ گزارش درآمد پس از کاهش مشاغل به دقت بررسی خواهد شد

نتیجه مایکروسافت چقدر بد است؟ گزارش درآمد پس از کاهش مشاغل به دقت بررسی خواهد شد
عکس فایل brooztechnology

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت هفته گذشته در یادداشتی با اعلام 10000 کاهش شغل گفت: مایکروسافت می بیند که مشتریان “هزینه دیجیتال خود را برای انجام کارهای بیشتر با کمتر بهینه می کنند” و “احتیاط می کنند” در مواجهه با یک اقتصاد نامطمئن.

اما واقعا اوضاع چقدر بد می شود؟

این سوالی است که باید در گزارش درآمد بعدی مایکروسافت که بعدازظهر روز سه شنبه برای سه ماهه دوم سال مالی 2023 که به 31 دسامبر منتهی می شود، پاسخ داده شود.

مایکروسافت به‌عنوان یکی از اولین شرکت‌های بزرگ فناوری که درآمدهای خود را در این چرخه گزارش می‌کند، نه تنها به خاطر خودش، بلکه به‌عنوان یک فشارسنج برای هزینه‌های فناوری شرکت‌ها به‌طور گسترده‌تر مورد توجه قرار خواهد گرفت. شرکت هایی از جمله آمازون و گوگل، رقبای اصلی ابری مایکروسافت، نتایج را هفته آینده گزارش خواهند کرد.

مایکروسافت مبلغ 1.2 میلیارد دلار برای سه ماهه یا 12 سنت به ازای هر سهم دریافت کرد تا مزایای اخراج، هزینه های خروج از اجاره املاک و تغییرات نامشخص در سبد سخت افزاری را در نظر بگیرد.

بدون در نظر گرفتن این هزینه، تحلیلگران انتظار داشتند که شرکت درآمدی معادل 2.30 دلار به ازای هر سهم داشته باشد که نسبت به 2.48 دلار در سه ماهه مشابه سال قبل، با درآمدی حدود 53 میلیارد دلار کاهش یافته است که نسبت به 51.73 میلیارد دلار در سال گذشته رشد متوسطی 2.4 درصدی داشته است.

محصولات و کسب‌وکارهای کلیدی برای تماشا شامل Microsoft 365، Microsoft Azure، و سایر سرویس‌های ابری است که به طور گسترده توسط شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شوند. به عنوان معیاری برای وضعیت موجود، درآمد Microsoft Cloud در سه ماهه اول مالی منتهی به 30 سپتامبر با 24 درصد افزایش به 25.7 میلیارد دلار رسید، زیرا درآمد کلی مایکروسافت 11 درصد افزایش یافت و به بیش از 50 میلیارد دلار رسید.

با توجه به اشاره به تغییرات سخت افزاری در اعلامیه تعلیق این شرکت، یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد، مایکروسافت سرفیس و سایر دستگاه ها است. سه ماهه آخر شامل فصل خرید تعطیلات می شود، که به طور معمول زمان اوج فروش دستگاه ها خواهد بود، اگر به خاطر کاهش هزینه های مصرف کننده و محدودیت های زنجیره تامین در سال های اخیر نباشد.

به عنوان معیار در آن بخش از شرکت، کسب و کار دستگاه های مایکروسافت 2.3 میلیارد دلار درآمد در سه ماهه مشابه در سال گذشته گزارش کرد که نسبت به 2.1 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است.

بعدازظهر سه شنبه، 24 ژانویه، برای پوشش کامل گزارش درآمدهای مایکروسافت در سال مالی 23-سه ماهه دوم، دوباره بررسی کنید.