• خانه
  • اخبار
  • نتفلیکس با مایکروسافت همکاری می کند زیرا پخش کننده قصد دارد یک طرح اشتراک جدید با پشتیبانی از تبلیغات راه اندازی کند.

نتفلیکس با مایکروسافت همکاری می کند زیرا پخش کننده قصد دارد یک طرح اشتراک جدید با پشتیبانی از تبلیغات راه اندازی کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نتفلیکس با مایکروسافت همکاری می کند زیرا پخش کننده قصد دارد یک طرح اشتراک جدید با پشتیبانی از تبلیغات راه اندازی کند.

نتفلیکس با مایکروسافت همکاری می کند زیرا پخش کننده قصد دارد یک طرح اشتراک جدید با پشتیبانی از تبلیغات راه اندازی کند.
(عکس نتفلیکس)

از آنجایی که نتفلیکس به دنبال راه اندازی یک ردیف اشتراک با پشتیبانی از تبلیغات برای سرویس پخش تلویزیونی خود است، این شرکت در حال همکاری با مایکروسافت به عنوان شریک فناوری و تجاری خود است.

این شرکت ها روز چهارشنبه این معامله را اعلام کردند. میخائیل پاراخین، رئیس Web Experiences برای مایکروسافت، در یک پست وبلاگی گفت که غول فناوری مستقر در ردموند در واشنگتن “هیجان زده است که ارزش ممتاز جدیدی را به اکوسیستم بازرگانان و شرکای خود ارائه دهد و در عین حال به نتفلیکس کمک کند تا انتخاب بیشتری را برای مشتریان خود ارائه دهد. “

نتفلیکس که میزبان نمایش‌های موفقی مانند «چیزهای عجیب» است، برای اولین بار در آوریل اعلام کرد که در حال بررسی یک طرح اشتراک کم‌هزینه با پشتیبانی تبلیغات است. این استریمر اعتراف کرد که در سه ماه اول سال 2022 200000 مشترک را از دست داده و به دنبال راه هایی برای جذب مشتریان با گزینه های قیمت گذاری است.

رید هستینگز، مدیرعامل نتفلیکس مدت‌هاست گفته است که تبلیغات هرگز به نتفلیکس نمی‌رسد. آهنگ او در آوریل تغییر کرد.

هاستینگز پیشتر در تماس با نتفلیکس گفت: «کسانی که نتفلیکس را دنبال کرده‌اند می‌دانند که من با پیچیدگی تبلیغات مخالف بوده‌ام و از طرفداران ساده بودن اشتراک هستم. “اما به همان اندازه که من طرفدار آن هستم، من طرفدار بزرگتری از انتخاب مصرف کننده هستم. و اجازه دادن به مصرف‌کنندگانی که دوست دارند قیمت پایین‌تری داشته باشند و نسبت به تبلیغات مدارا می‌کنند تا به آنچه می‌خواهند دست یابند، بسیار منطقی است.»

گرگ پیترز، مدیر اجرایی نتفلیکس، روز چهارشنبه گفت که مایکروسافت توانایی اثبات شده ای برای پشتیبانی از نیازهای تبلیغاتی نتفلیکس دارد.

پیترز گفت: «مهمتر از آن، مایکروسافت انعطاف پذیری برای نوآوری در طول زمان در هر دو بخش فناوری و فروش، و همچنین حفاظت از حریم خصوصی قوی برای اعضای ما ارائه کرد. خیلی زود است و ما باید روی کارهای زیادی کار کنیم. اما هدف بلندمدت ما روشن است: انتخاب بیشتر برای مصرف‌کنندگان و تجربه تلویزیونی برتر و بهتر از خطی برای تبلیغ‌کنندگان.»

طرح پشتیبانی شده از آگهی علاوه بر طرح‌های پایه، استاندارد و پریمیوم بدون آگهی موجود خواهد بود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت نیز در توییتی درباره این معامله نوشت:

CNBC گزارش داد که نتفلیکس چندین ماه در حال مصاحبه با شرکای بالقوه از جمله گوگل و Comcast بوده است تا برای راه اندازی این ردیف تا پایان سال آماده شود. مایکروسافت برخلاف گوگل که مالک یوتیوب است و Comcast که مالک طاووس NBCUniversal است، سرویس استریم رقیب نتفلیکس را اجرا نمی کند.

CNBC همچنین کسب و کار جدید را “موهبت” برای بخش تبلیغات مایکروسافت خواند که 6 درصد از کل درآمد شرکت را تشکیل می دهد.

وال استریت ژورنال روز سه شنبه گزارش داد که نتفلیکس به دنبال تغییر قراردادهای برنامه نویسی خود با استودیوهای بزرگ سرگرمی است تا به آنها اجازه دهد محتوا را در نسخه پشتیبانی شده از این سرویس قرار دهند.

برخی از مدیران سرگرمی به ژورنال گفتند که استودیوها احتمالاً به دنبال حق بیمه 15 تا 30 درصدی نسبت به قراردادهای موجود هستند تا به نتفلیکس این حق را بدهند که محتوای خود را در یک پلتفرم پشتیبانی شده توسط تبلیغات اجرا کند.