• خانه
  • اخبار
  • نتایج تحقیق نشان دهنده تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان و نارضایتی آنهاست

نتایج تحقیق نشان دهنده تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان و نارضایتی آنهاست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نتایج تحقیق نشان دهنده تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان و نارضایتی آنهاست

شبکه های اجتماعی علیرغم مزایای فراوانی که دارند، پیامدهای گسترده و عمیقی نیز دارند که وابستگی به آنها، به ویژه در میان کودکان و نوجوانان، آثار منفی بسیاری خواهد داشت. در این راستا، نتایج تحقیقات نشان دهنده تأثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان و نارضایتی آنان است. اس ترنجی با من باش.

تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان چیست؟!

پس از خواندن این مقاله، ممکن است بخواهید در مورد توانایی فرزندتان برای حرکت آزادانه در رسانه های اجتماعی تجدید نظر کنید. در حال حاضر مطالعات زیادی وجود دارد که ارتباط بین استفاده از رسانه های اجتماعی و کیفیت زندگی را نشان می دهد، اما مورد دوم بر دختران و پسران جوان 10 تا 15 ساله تمرکز دارد. این مطالعه توسط کارشناسان موسسه اینترنت آکسفورد انجام شد و متعاقباً در مجله معتبر Nature Communications منتشر شد. بنابراین می توان به این اکتشافات علمی اعتماد کرد.

داده‌ها یک همبستگی منفی بین قرار گرفتن در معرض محاسبه‌شده در رسانه‌های اجتماعی و چندین عامل کلیدی مختلف اندازه‌گیری رضایت از زندگی، مانند مدرسه، زندگی، ظاهر، خانواده و چندین عامل دیگر را نشان می‌دهند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، هر چه کودکان 10 تا 15 ساله بیشتر جذب رسانه های اجتماعی شوند، رضایت کلی آنها از زندگی کاهش می یابد.

تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان

در این نمودار فراز و نشیب هایی وجود دارد، اما این روند به ویژه برای دختران جوان به وضوح قابل مشاهده است. شاید درست باشد که حضور دختران نوجوان در شبکه های اجتماعی بسیار مهمتر از پسران است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی در سنین نوجوانی رضایت کمتری از زندگی را در سن 19 سالگی و بالاتر پیش بینی می کند.

تأثیر رسانه های اجتماعی بر کودکان را می توان با این واقعیت افزایش داد که مغز آنها در این سن دچار تغییرات ساختاری و تغییراتی در رشد آنها می شود.

چین استفاده از بازی های آنلاین توسط کودکان زیر 18 سال را به 3 ساعت در هفته محدود می کند

دکتر امی اوربان از دانشگاه کمبریج که رهبری تیم تحقیقاتی را بر عهده دارد، گفت: ارتباط بین استفاده از رسانه های اجتماعی و سلامت روان به وضوح پیچیده است. تغییراتی در بدن ما مانند رشد مغز و بلوغ در محیط اجتماعی ما رخ می دهد و ما را در مقاطع خاصی از زندگی آسیب پذیر می کند و قبل از اینکه اثرات منفی شبکه های اجتماعی را درک کنیم و به طور کامل آن را از بین ببریم، موضوع برای ما بسیار پیچیده تر می شود. شد

شبکه های اجتماعی ماهیت بدی ندارند

پروفسور اندرو پرزیبلسکی، مدیر تحقیقات مؤسسه اینترنت آکسفورد، می‌گوید که این سوال که آیا رسانه‌های اجتماعی خوب هستند یا بد، به این نیست که جوانان چه می‌خواهند، چرا از آن استفاده می‌کنند و آیا احساسات آنها در مورد آن با تصویر بزرگتر خانواده مطابقت دارد یا خیر. زندگی یا نه؟

با در نظر گرفتن این موضوع، والدین باید بیشتر بر درک اینکه فرزندانشان از رسانه های اجتماعی برای چه منظوری استفاده می کنند و چگونه به چیزهای خاص پاسخ می دهند تمرکز کنند و شاید آنها را تشویق به انجام کارهایی کنند که احساس خوبی در آنها ایجاد می کند. زیرا والدین همیشه سعی می کنند کودکان را از الگوهای منفی دور نگه دارند.

کودکان چینی زیر 14 سال فقط به مدت 40 دقیقه در روز به استفاده از اپلیکیشن TikTok محدود می شدند

ما می‌دانیم که گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن است، اما حداقل این یکی از اولین مطالعات مهمی است که سعی در تعمیق ارتباط بین رسانه‌های اجتماعی و چگونگی تأثیر آن بر نوجوانی دارد. این تیم از طریق مطالعات طولی (داده های جمع آوری شده در یک دوره زمانی) بر روی 17400 جوان بین 10 تا 21 سال به این مهم دست یافتند.

بزرگسالان نیز تحت تاثیر شبکه های اجتماعی هستند

مطابق با PhoneArenaاگرچه این رابطه به ویژه در مورد کودکان نگران کننده است، اما باید گفت که این امر در همه گروه های سنی وجود دارد. کل جمعیت این مطالعه شامل 72227 شرکت‌کننده بریتانیایی بین 10 تا 80 سال بود و بزرگسالان تقریباً در هر گروه سنی همبستگی یکسانی را بین استفاده از رسانه‌های اجتماعی و رضایت از زندگی نشان دادند.

تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان

بنابراین چه کار کنم؟ ممکن است ایده خوبی باشد که از ویژگی Digital Wellbeing در تلفن خود استفاده کنید، که استفاده از رسانه های اجتماعی را محدود می کند و سعی می کند عادات قوی و سالم را تقویت کند، مانند استفاده نکردن از آنها در هنگام شام یا ترک تلفن هنگام خواب. . شادی گریزان و مبهم است، اما الگوهای علمی روشنی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند.