• خانه
  • اخبار
  • نتایج انتخابات زودهنگام نشان می دهد که رای دهندگان سیاتل به طور قاطع رأی مثبت به کمک فناوری را رد می کنند

نتایج انتخابات زودهنگام نشان می دهد که رای دهندگان سیاتل به طور قاطع رأی مثبت به کمک فناوری را رد می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نتایج انتخابات زودهنگام نشان می دهد که رای دهندگان سیاتل به طور قاطع رأی مثبت به کمک فناوری را رد می کنند

رای گیری از طریق پست
(عکس انتخابات شهرستان کینگ)

ساکنان سیاتل رأی مثبت را تأیید نمی کنند.

نتایج اولیه از انتخابات سه شنبه شب کینگ کانتی نشان داد که تنها 26 درصد از رای دهندگان به پیشنهاد 1A، ابتکار عمل مثبتی که توسط جانبازان صحنه فناوری سیاتل رهبری می شود و از نظر مالی توسط رهبران فناوری حمایت می شود، موافق بودند.

از رای دهندگان در برگه رای ماه نوامبر دو سوال پرسیده شد: یکی، اینکه آیا فکر می کنند شهر باید از یک سیستم رای گیری جدید استفاده کند، و دو، کدام گزینه: رای گیری انتخاب یا رای گیری تایید.

هر دو انتخابات مقدماتی سیاتل را متزلزل خواهند کرد و به رای دهندگان اجازه می دهند از بیش از یک نامزد حمایت کنند.

رأی گیری برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شهر حتی باید از یک سیستم جدید استفاده کند یا نه، تقریباً سه شنبه شب تقسیم شد و 50.9 درصد رأی منفی دادند. اگر اکثریت رای نه، نه رای انتخاب رتبه بندی شده و نه رای تایید گرفته می شود.

رای تایید از رای دهندگان می خواهد که به هر نامزد مورد تایید خود رای دهند. در یک انتخابات مقدماتی شلوغ، یک رای دهنده از نظر تئوری می تواند ده ها رای به نامزدها بدهد که همه آنها در شمارش آرای اولیه با هم برابر خواهند بود. سپس، طبق معمول، نامزدهایی که بیشترین آرا را به دست آورده اند، به مرحله مقدماتی می روند.

رای گیری با انتخاب رتبه بندی، که در برگه رای “گزاره 1B” نامیده می شود، به رای دهندگان اجازه می دهد تا نامزدها را به ترتیب اولویت رتبه بندی کنند. پس از شمارش آرا، کم محبوب ترین گزینه حذف می شود، سپس آرا با گزینه دوم که بالاترین رتبه را برای کسانی که نامزد حذف شده را به عنوان اولین انتخاب خود معرفی کرده اند، بازشماری می شود. این روند تا زمانی که دو نامزد باقی بمانند و به سمت انتخابات عمومی حرکت کنند ادامه خواهد داشت.

انتخاب رتبه‌بندی رایج‌تر از رأی‌گیری تأیید است. در رای گیری سراسری در آلاسکا و مین، و در انتخابات محلی در نیویورک و سایر شهرداری ها استفاده می شود. یک پیشنهاد انتخاب رتبه بندی شده این ماه در نوادا در حال رای گیری است.

Seattle Approves پشت فشار برای رای تایید است. این کمپین توسط لوگان باورز، مدیر اجرایی سابق آمازون و کارآفرین رهبری می شود تروی دیویس.

Affirmative Action بیش از 300,000 دلار از مرکز علوم انتخابات دریافت کرده است، یک اتاق فکر که علاقه قابل توجهی به حمایت از کمپین های اقدام مثبت در سراسر کشور دارد. سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال FTX – که توسط رقیبش خریداری می شود – 135000 دلار کمک کرد. حامیان دیگر عبارتند از جان هگمن، معاون رئیس جمهور مستقر در سیلیکون ولی در متا و یکی از اعضای هیئت مدیره مرکز علوم انتخابات، و آویل گینزبورگ، سرمایه گذار در سیاتل.

تلاش انتخاب رتبه‌بندی شده در دو کمک مالی جداگانه در ماه گذشته، 390,000 دلار از FairVote Action، یک سازمان غیرانتفاعی ملی که از تلاش‌های انتخاب رتبه‌بندی حمایت می‌کند، دریافت کرد. FairVote واشنگتن، که در شهرستان های کلارک و سن خوان نیز فعالیت دارد، ماه گذشته 80000 دلار کمک کرد.

شورای شهر سیاتل در ماه جولای پس از اینکه مشخص شد رای تایید واجد شرایط است، رای گیری با انتخاب رتبه بندی را به رای گیری نوامبر اضافه کرد.

اگر رأی‌گیری مثبت اجرا می‌شد، در برگه‌های رأی اولیه در سال 2025 ظاهر می‌شد. رأی‌دهی انتخابی به تغییراتی در فرآیندهای انتخابات شهرستان نیاز دارد و تا سال 2027 اعمال نمی‌شود.