• خانه
  • اخبار
  • نام اندروید 14 در گوگل با رمز «کیک معکوس» شناخته می شود

نام اندروید 14 در گوگل با رمز «کیک معکوس» شناخته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نام اندروید 14 در گوگل با رمز «کیک معکوس» شناخته می شود

گوگل اخیرا یک کد داخلی رسمی در شرکت خود منتشر کرده است اندروید 14 با رمز”کیک وارونه(کیک معکوس) مشخص شده است. این نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل نیز باید سال آینده در سری پیکسل 7 و بعداً در سایر دستگاه های اندرویدی مورد استفاده قرار گیرد.

اندروید 14; کیک وارونه

هر سال، گوگل آخرین نسخه اصلی اندروید خود را با نام دسر با موضوع سرگرم کننده رمزگذاری می کند و به ترتیب حروف الفبا به این کار ادامه می دهد. قبلاً این کدها حروف رسمی هر نسخه اندروید از جمله برندهای به یاد ماندنی مانند اندروید کیت کت و اندروید اوریو بودند.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، با Android Q، کلمه ای که انتخاب واضحی از دسر برای آن وجود ندارد، اوضاع کمی آشفته تر شده است. گوگل در نهایت در همان سال روی «کیک ملکه» متوقف شد، اما نام نسخه عمومی اندروید از آن زمان به عدد اول تبدیل شد.

با این حال، در داخل گوگل، این شرکت همچنان به انتخاب نام دسر برای هر نسخه از سیستم عامل اندروید با تکامل آن ادامه می دهد. به عنوان مثال، اندروید 12 با نام “مخروط برفی” شناخته می شد، در حالی که اندروید 13 پاییز امسال “تیرامیسو” نام داشت.

اندروید 14;  کیک وارونه

اندروید 14; کیک وارونه

سپس در یک کد جدید آن را تغییر دهید پروژه متن باز برای اندروید مشخص شده است که رمز عبور داخلی گوگل برای اندروید 14 که با نام Android U نیز شناخته می شود، رسما “UpsideDownCake” است.

کیک وارونه اگر تا به حال امتحان نکرده باشید کیکی است که تزیینات آن کف سینی گذاشته و خمیر کیک را روی آن می ریزند. سپس بپزید و در آخر زیر و رو کنید تا تزیینات کیک دوباره روی آن قرار گیرد. رایج ترین شکل کیک معکوس شامل برش های ضخیم آناناس و ماراسکینو گیلاس است، اما در واقع تقریباً از هر چیزی می توان برای تزئین و طعم دادن استفاده کرد.

با توجه به اینکه دسرهای زیادی وجود ندارد که با حرف U شروع شوند، جای تعجب نیست که گوگل کیک Upside Down را به عنوان رمز عبور اندروید 14 انتخاب کرده است.

نظر شما در مورد رمز کیک معکوس نسخه 14 سیستم عامل اندروید چیست؟