• خانه
  • اخبار
  • ناسا میلیون ها دلار به پروژه کویپر آمازون و اسپیس ایکس برای ارتباطات ماهواره ای اهدا می کند

ناسا میلیون ها دلار به پروژه کویپر آمازون و اسپیس ایکس برای ارتباطات ماهواره ای اهدا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا میلیون ها دلار به پروژه کویپر آمازون و اسپیس ایکس برای ارتباطات ماهواره ای اهدا می کند

ناسا میلیون ها دلار به پروژه کویپر آمازون و اسپیس ایکس برای ارتباطات ماهواره ای اهدا می کند
مفهوم این هنرمند یک ماهواره ناسا را ​​برای ردیابی و انتقال داده ها به مدار نشان می دهد. (تصویر ناسا)

شش شرکت ماهواره ای – از جمله شبکه Starlink اسپیس ایکس و پروژه کویپر آمازون – باید در مجموع 278.5 میلیون دلار بودجه از ناسا دریافت کنند تا خدمات ارتباطی فضایی نسل بعدی را در مدار زمین نشان دهند.

پروژه خدمات ارتباطی با هدف تسهیل انتقال از صورت فلکی ناسا از ماهواره‌های ارتباطی تخصصی به نام ماهواره‌های ردیابی و انتقال داده یا TDRS به یک شبکه چند ارائه‌دهنده تجاری مدیریت می‌شود.

ناسا برای خدمات فضایی، از جمله تامین محموله و انتقال خدمه به ایستگاه فضایی بین‌المللی، و همچنین تحویل آزمایش‌های علمی و فضانوردان به سطح ماه، به مدل‌های مشابه دولتی-خصوصی روی آورده است.

الی نافا، مدیر پروژه ارتباطات در مرکز تحقیقات انتشار گلن ناسا، امروز به این خبر گفت: «با استفاده از موافقت‌نامه‌های قانون فضایی تأمین‌شده، ما می‌توانیم صنعت را برای نشان دادن قابلیت‌های سرتاسری که منجر به خدمات عملیاتی می‌شود، تحریک کنیم». نمایش‌های پروازی فعالیت‌های کاهش خطر هستند که قابلیت‌های متعددی را توسعه می‌دهند و مفاهیم عملیاتی، اعتبارسنجی عملکرد و مدل‌های کسب مورد نیاز برای برنامه‌ریزی کسب خدمات تجاری آتی برای هر کلاس مأموریت ناسا را ​​ارائه می‌کنند.

ماهواره های اسپیس ایکس در تاسیسات این شرکت در ردموند، واشنگتن، نه چندان دور از مجتمعی که پروژه کویپر آمازون در حال توسعه ماهواره های باند پهن خود است، تولید می شود.

علاوه بر اسپیس ایکس و پروژه کویپر، پیمانکاران شامل شرکت‌های مستقر در ایالات متحده به نمایندگی از Inmarsat، SES، Telesat و Viasat هستند. هر شرکتی باید تا سال 2025 توسعه فناوری و نمایش های فضایی را تکمیل کند تا ثابت کند که سیستمش می تواند خدمات پایدار، قابل اعتماد و مقرون به صرفه ارائه دهد – از جمله امکان اتصالات دو طرفه جدید با سرعت بالا و کارایی بالا.

ناسا به مذاکره در مورد قراردادهای بلندمدت با چندین ارائه دهنده برای به دست آوردن خدمات برای عملیات های نزدیک به زمین تا سال 2030 ادامه می دهد، در حالی که سیستم های ارتباطی ماهواره ای متعلق به آژانس فضایی را حذف می کند. این تقریباً زمانی است که ایستگاه فضایی بین‌المللی باید بازنشسته شود و از مدار خارج شود.

جزئیات این شش هنرمند به شرح زیر است:

  • دولت کویپر Solutions LLCیک شرکت تابعه آمازون مستقر در آرلینگتون، ویرجینیا، 67 میلیون دلار دریافت کرد. رویکرد پیشنهادی کویپر یک شبکه رله نوری را برای خدمات ارتباطی ماهواره‌ای با سرعت بالا و پایین به فضاپیماها برای مأموریت‌های معمول، عملیات اضطراری و ارتباطات در مراحل اولیه نشان می‌دهد. هم شبکه کویپر و هم فضاپیمایی که قرار است سرویس شوند در مدار پایین زمین یا LEO قرار خواهند گرفت.
  • اسپیس ایکس از هاثورن، کالیفرنیا، 69.95 میلیون دلار برای رویکرد پیشنهادی مشابه روش کویپر دریافت کرد.
  • شرکت دولتی اینمارست از Reston، ویرجینیا، یک شرکت تابعه آمریکایی Inmarsat مستقر در لندن، 28.6 میلیون دلار دریافت کرد. رویکرد پیشنهادی Inmarsat یک شبکه رله باند L را در مدار زمین ثابت یا GEO برای خدمات ارتباطی ماهواره‌ای کم‌سرعت به فضاپیماها و وسایل نقلیه پرتاب برای مأموریت‌های معمول، عملیات اضطراری، پرتاب‌ها و صعودها، و ارتباطات در مراحل اولیه نشان می‌دهد.
  • تصمیمات دولت SES Reston، یک شرکت تابعه ایالات متحده SES مستقر در لوکزامبورگ، 28.96 میلیون دلار جایزه دریافت کرده است. رویکرد پیشنهادی SES خدمات ارتباطات رادیویی ماهواره‌ای پرسرعت و کم‌سرعت را برای فضاپیمای LEO، مأموریت‌های معمول، عملیات اضطراری، پرتاب‌ها و صعودها، و ارتباطات در مراحل اولیه نشان می‌دهد. خدمات باند C توسط GEO و خدمات باند Ka توسط LEO ارائه خواهد شد.
  • Telesat US Services LLC آرلینگتون، یک شرکت تابعه آمریکایی Telesat مستقر در کانادا، 30.65 میلیون دلار جایزه دریافت کرده است. رویکرد پیشنهادی Telesat شبکه‌های رله فرکانس رادیویی را برای خدمات ارتباطی با سرعت بالا و پایین به فضاپیمای LEO برای مأموریت‌های معمول نشان می‌دهد. این طرح یک شبکه باند C در GEO و یک شبکه باند Ka در LEO را پیش بینی می کند.
  • Viasat Inc.. از کارلزباد، کالیفرنیا، 53.3 میلیون دلار جایزه دریافت کرد. رویکرد Viasat شبکه Ka-band GEO را برای خدمات ارتباطی پرسرعت و کم سرعت در فضاپیمای LEO برای پرتاب‌ها و مأموریت‌های معمولی نشان می‌دهد.

ناسا گفت که انتظار دارد هر شرکتی با سرمایه گذاری کل بیش از 1.5 میلیارد دلار در طول دوره توسعه و نمایش پنج ساله با کمک آژانس مطابقت داشته باشد یا از آن فراتر رود.

Rusty Thomas، مدیر شرکت Kuiper Government Solutions، در بیانیه ای ایمیلی گفت که او و تیمش “مفتخرند که توسط ناسا برای شرکت در پروژه خدمات ارتباطی انتخاب شوند.”

توماس گفت: “ما در حال طراحی Project Kuiper برای ارائه خدمات پهنای باند پرسرعت و کم تاخیر به طیف گسترده ای از مشتریان هستیم و این جایزه یک رای اعتماد اضافی است که ما در مسیر درست هستیم.” ما از ارائه یک شبکه ارتباطی امن، قابل اعتماد و پایدار به مشتریان دولتی خود هیجان زده هستیم و مفتخریم که از ماموریت های آینده ناسا که به ارتباطات فضا به فضا پیشرفته نیاز دارند، پشتیبانی می کنیم.