منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ناسا مکان دقیق EB5 2022 را قبل از رسیدن آن مشخص کرد

ناسا مکان دقیق EB5 2022 را قبل از رسیدن آن مشخص کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

ناسا از جزئیات و محل دقیق برخورد این سیارک دو متری در 11 مارس اطلاع دارد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، یک سیارک کوچک در 11 مارس در 470 کیلومتری جزیره ای در نروژ به اقیانوس سقوط کرد. پس از این برخورد، ناسا اعلام کرد که از جزئیات دقیق سقوط سیارک اطلاع دارد. به گفته ناسا، آژانس فضایی توانست 2 ساعت قبل از برخورد سیارک را شناسایی کند و از جزئیات محل سقوط نیز مطلع باشد. چنین سیارکی قبل از ورود به جو زمین بارها کشف شد.

این سیارک ابتدا توسط رصدخانه شمالی مجارستان به نام Piskishtto مشاهده شد و سپس برای بررسی بیشتر به رصدخانه سیارک ناسا فرستاده شد. سپس سیستم ارزیابی خطر پیشاهنگی ناسا مسیر سیارک را محاسبه کرد و مکان و سقوط آن را تعیین کرد.

دیوید فارنوکیا، مهندس در مسیر موتورهای جت ناسا، پس از مطالعه این سیارک گفت: «در ابتدا از ابزارهای خود برای تخمین موقعیت احتمالی سیارک استفاده کردیم. سپس با کمک گزارش های رصدخانه های سیارک ها توانستیم نقطه حرکت و برخورد دقیق این سیارک را محاسبه کنیم.

با محاسبه دقیق سیستم پیشاهنگی ناسا، این سیارک از قسمت جنوب غربی ایان مین وارد جو زمین شد و سپس با استفاده از حسگرهای صوتی مادون قرمز زمان برخورد را تایید کرد. این سیارک ها معمولاً چند ساعت قبل از ورود به جو یا حتی عبور از آنها شناسایی می شوند.