• خانه
  • اخبار
  • ناسا در حال شبیه سازی یک نسخه واقعیت مجازی از حضور در مریخ است

ناسا در حال شبیه سازی یک نسخه واقعیت مجازی از حضور در مریخ است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا در حال شبیه سازی یک نسخه واقعیت مجازی از حضور در مریخ است

یک شرکت آمریکایی قصد دارد نسخه شبیه سازی شده واقعیت مجازی این سفر را با کمک ناسا در آماده سازی برای فرود این مرد در مریخ ارائه دهد.

به گفته ناسا، Epic Games با کمک ناسا اولین نسخه واقعیت مجازی سفر مریخ را طراحی خواهد کرد که می تواند فضانوردان را در اولین ورود به مریخ آموزش دهد. به گفته این آژانس، توسعه دهندگان و طراحان از طریق این برنامه شرایطی را در دنیای مجازی برای ورود به مریخ ایجاد می کنند. در این برنامه ها فعالیت هایی مانند برپایی کمپ، تامین انرژی و مقابله با طوفان های شدید گرد و غبار و یا مقابله با تشعشعات به چالش کشیده می شود.

این برنامه که چالش MarsXR برای توسعه دهندگان نام دارد، با یک جایزه 70000 دلاری برای 20 نفر ارائه می شود. این چالش ها باید به پنج بخش مانند ساخت کمپ، تحقیق، تحقیق، نگهداری و غیره تقسیم شوند.

توسعه دهندگان باید فرآیندهایی را ایجاد کنند که در آن فضانوردان هنگام استفاده از هدست های واقعیت مجازی برای ماموریت خود آماده شوند. دسترسی به محیط آزمایش واقعیت مجازی همچنین امکان دسترسی به دارایی هایی مانند لباس فضایی و مریخ نورد را فراهم می کند. از طرفی با همکاری ناسا و بوئندیا قسمت های مربوط به فناوری شبیه سازی و آموزش نیز از طریق واقعیت مجازی انجام می شود. موتور سیستم پشتیبانی عملیاتی در این برنامه توسط اپیک گیمز ساخته شده است. شرکت کنندگان در این چالش به محیط واقعیت مجازی نیز دسترسی خواهند داشت.