• خانه
  • اخبار
  • ناسا در حال سرمایه گذاری در توسعه پروژه بادبان خورشیدی است

ناسا در حال سرمایه گذاری در توسعه پروژه بادبان خورشیدی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا در حال سرمایه گذاری در توسعه پروژه بادبان خورشیدی است

ناسا قصد دارد 2 میلیون دلار در پروژه توسعه بادبان خورشیدی سرمایه گذاری کند. پروژه توسعه مفهوم طراحی بادبان خورشیدی با بادبان نور پراش، استقرار یک سری فضاپیمای علمی در مدار خورشید و نزدیک قطب های این ستاره است.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، اجرای این پروژه چالش های زیادی را به همراه دارد. این پروژه و حرکت فضاپیما از بادبان های خورشیدی و فشار ناشی از نور خورشید استفاده می کند. علاوه بر این، بادبان ها از مواد بازتابنده ای مانند مایلار استفاده خواهند کرد که سطح بوم را در جهت مخالف گرفته و انرژی جنبشی فوتون ها و جهش و حرکت آنها را به تصویر می کشد. یکی دیگر از مشکلات این پروژه نوع و جنس پنل های خورشیدی است که بسیار نازک هستند. همچنین حرکت آنها محدود به جهت نور خورشید خواهد بود و رسانایی آن در حال حاضر صفر است.

امبر دابیل، مدیر پروژه در آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز، می گوید: «اگر این فناوری موفق شود، نه تنها مأموریت های فضایی را بهبود می بخشد، بلکه بر توانایی رصد خورشید نیز تأثیر می گذارد. تا کنون، این تیم طراحی انواع مختلف مواد اولیه را برای سفرهای نوری آزمایش کرده است. همچنین طرح های جدیدی برای مدیریت فضاپیما و حذف محدودیت رسانایی آماده شده است.