• خانه
  • اخبار
  • ناسا در حال آزمایش نسل جدیدی از لباس‌های فضایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی است

ناسا در حال آزمایش نسل جدیدی از لباس‌های فضایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا در حال آزمایش نسل جدیدی از لباس‌های فضایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی است

ناسا قصد دارد لباس جدید فضانوردان را با کمک فضانوردان خود در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش کند. لباس های جدید مجهز به سیستم های خنک کننده داخلی هستند و می توانند مقاومت خوبی در برابر حرارت در فضا ایجاد کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، ویدئوی اخیر ناسا آزمایش لباس جدید این فضانورد را در آژانس بین المللی فضایی نشان می دهد. در این ویدئو خدمه ایستگاه فضایی با استفاده از دستگاه دیگری آب سرد دریافت کرده و به فضا می روند. فضانوردان لباس زیر مخصوصی پوشیده بودند که با لوله های پر از جریان دائمی آب پوشیده شده بود.

در سیستم جدید ناسا، سنسورهای فشار و مدارهای کنترل حرارتی علاوه بر حفظ دمای تنظیم شده، بخار آب را به فضا منتشر می کنند. این فناوری ها برای استفاده از فضانوردان در ماموریت های آتی آرتمیس به ماه مورد استفاده قرار گرفت.

این لباس به فضانوردان و کوهنوردان آرتمیس کمک می کند تا دمای 250 درجه فارنهایت را تحمل کنند. ویدئویی که توسط ناسا منتشر شده است، این فناوری را به عنوان خنک ماندن در فضا توصیف می کند. به گفته ناسا، انتظار می رود فضانوردان به کاوش در ماه، جمع آوری نمونه های علمی، راه رفتن بر روی تپه ها و نمونه برداری از سنگ ها بپردازند. یعنی در حالی که هوای سطح ماه می تواند 250 درجه فارنهایت باشد. به همین دلیل استفاده از لباس های فضایی مجهز به سیستم خنک کننده شخصی ضروری است. فضانوردان همچنین باید از خورشید یا گرمای بدن در طول سفرهای فضایی محافظت شوند. خنک کننده هوا نیز به اندازه کافی نمی تواند انجام دهد. به همین دلیل از آب به عنوان یک گزینه خنک کننده استفاده خواهد شد.