• خانه
  • اخبار
  • ناسا داده های ماموریت جهانی اکوسیستم در مورد ساختار جنگل ها را منتشر کرده است

ناسا داده های ماموریت جهانی اکوسیستم در مورد ساختار جنگل ها را منتشر کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ناسا داده های ماموریت جهانی اکوسیستم در مورد ساختار جنگل ها را منتشر کرده است

پس از تکمیل ماموریت تحقیقات سیستم جهانی ناسا، اطلاعاتی در مورد این ماموریت قبلا منتشر شده است. این مطالعه پویا باید داده هایی را در مورد زیست توده جنگل و کربن ذخیره شده ارائه دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، داده های ماموریت می توانند اطلاعات مهمی در مورد تغییرات آب و هوایی ارائه دهند. پس با استفاده از این اطلاعات مهم می توان به نقش تغییر زمین، تغییر اقلیم و تاثیر آن بر منطقه و جهان و همچنین نقش کاشت و قطع درختان دست یافت.

پس از تکمیل ماموریت ناسا و به دست آوردن داده های آن، محققان آب و هوا قادر به مطالعه محتوای کربن و ساختار جنگل خواهند بود. در این ماموریت از ایستگاه فضایی بین‌المللی، پالس‌های لیزر بر روی درختان و درختچه‌ها منعکس می‌شوند و به این ترتیب نقشه‌های سه بعدی دقیقی ساخته می‌شوند. سپس با پردازش این داده ها به شبکه ای با وضوح یک کیلومتر متصل می شوند.

این داده ها امکان مطالعه تغییرات آب و هوا و محتوای کربن در زیستگاه های حیوانات و اکوسیستم های جنگلی را فراهم می کند. این مأموریت قبلاً میلیاردها داده ایجاد شده توسط رهبران هوا و زمین برای ایجاد یک نقشه زیست توده که پوشش گیاهی را نشان می دهد، ثبت کرده است.