• خانه
  • اخبار
  • نابغه چینی به تیم دکتری ریاضیات کمک کرد تا یک مسئله دشوار ریاضی را حل کنند

نابغه چینی به تیم دکتری ریاضیات کمک کرد تا یک مسئله دشوار ریاضی را حل کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نابغه چینی به تیم دکتری ریاضیات کمک کرد تا یک مسئله دشوار ریاضی را حل کنند

یک مشکل ریاضی که تیمی متشکل از شش دکتر ریاضیات را به مدت چهار ماه گرفتار کرده بود، توسط یک نابغه ریاضی چینی تنها در یک روز حل شد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، گروهی از ریاضیدانان در چین در عرض چند ماه شروع به ساخت یک مدل ریاضی کردند و در نهایت توسط وی دونگی، دستیار ریاضی 30 ساله دانشگاه پکن تکمیل شد. این ریاضیدانان پس از آزمایشات خود دریافتند که معادلات ارائه شده توسط این نابغه چینی با موفقیت کار می کند. نابغه چینی پس از حل این مشکل، پیشنهاد دریافت پول از این دانشمندان را رد کرد و گفت که به چنین سوال آسانی نباید پاداش داد.

هه دونگی، استادیار دانشگاه ریاضی پکن، در چین به دلیل موفقیت در ریاضیات و همچنین سبک زندگی ساده اش شناخته شده است. او از مهارت ها و توانایی های منحصر به فرد خود در حل مسائل ریاضی معروف به روش خود استفاده می کند.

چن داو، رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه پکن گفت: «حل کردن معماهای عجیب یا نادر برای ما عجیب نیست. زیرا او با هوش بسیار موفق شد روی مسائل ریاضی تمرکز زیادی داشته باشد.

نشریه چینی که این گزارش را منتشر کرده، گفته است که قبلا پیشنهاد هاروارد برای تحصیل در مقطع دکترا را رد کرده است. او دو مدال طلای متوالی را در المپیاد بین المللی ریاضی کسب کرد و بدون کنکور در دانشگاه پکن پذیرفته شد.