• خانه
  • اخبار
  • نااطمینانی اقتصادی با گزارش‌هایی مبنی بر تاخیر در استخدام، پیشنهادات لغو شده، بازار کار فناوری را تحت تاثیر قرار می‌دهد

نااطمینانی اقتصادی با گزارش‌هایی مبنی بر تاخیر در استخدام، پیشنهادات لغو شده، بازار کار فناوری را تحت تاثیر قرار می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نااطمینانی اقتصادی با گزارش‌هایی مبنی بر تاخیر در استخدام، پیشنهادات لغو شده، بازار کار فناوری را تحت تاثیر قرار می‌دهد

نااطمینانی اقتصادی با گزارش‌هایی مبنی بر تاخیر در استخدام، پیشنهادات لغو شده، بازار کار فناوری را تحت تاثیر قرار می‌دهد
تصویر brooztechnology

نگرانی در مورد کندی اقتصادی ناشی از عواملی، از جمله تورم و کاهش بازار سهام، توسط افراد جویای کار در فناوری احساس می شود، زیرا برخی از شرکت ها شروع به توقف رشد اشتغال می کنند.

در برخی موارد، شرکت‌ها پیشنهادهای کاری را پس از امضای قرارداد لغو می‌کنند و شرایط سختی را برای افرادی که مصاحبه‌ها را لغو کرده‌اند یا پیشنهادهای رقابتی سایر شرکت‌ها را رد کرده‌اند، ایجاد می‌کنند.

با این حال، استخدام‌کنندگان و رهبران فناوری می‌گویند که این تأثیر هنوز گسترده نیست و تا حد زیادی به بخشی که یک شرکت در آن فعالیت می‌کند و انواع موقعیت‌هایی که دارد بستگی دارد. برای مثال، مهندسان همچنان در تقاضای زیادی هستند.

کارگزار املاک و مستغلات ردفین روز جمعه تأیید کرد که “تصمیم دشواری را برای توقف استخدام و لغو تعداد کمی از پیشنهادات شغلی” گرفته است تا به سرعت با عدم اطمینان اقتصادی و سرد شدن سریع بازار مسکن ناشی از سریع‌ترین نرخ‌ها سازگار شود. جهش در نرخ بهره در تاریخ.”

این شرکت مستقر در سیاتل در بیانیه ای اعلام کرد: ما صمیمانه ترین عذرخواهی خود را از مردم آسیب دیده ابراز می کنیم. “تغییر برنامه های استخدام ما در پاسخ به شرایط متغیر دردناک است، اما برای نگه داشتن شرکت در مسیر رشد مداوم ضروری است.”

یک فارغ‌التحصیل اخیر علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، در لینکدین نوشت که پیشنهاد کاری که در ماه دسامبر با Redfin امضا کرده بود، این هفته لغو شد، کمتر از یک ماه قبل از شروع کار او به عنوان طراح محصول در سانفرانسیسکو.

شرکت مادر فیسبوک متا، که بیش از 7000 نفر در منطقه سیاتل استخدام می کند، روز جمعه گفت که به طور مشروط شرکت رو به رشد خود را در سراسر کشور تحت فشار قرار می دهد.

تریسی کلیتون، سخنگوی متا گفت: «ما مرتباً جریان استعدادهای خود را مطابق با نیازهای تجاری خود ارزیابی می کنیم و با توجه به دستورالعمل های هزینه ارائه شده برای این دوره درآمدی، رشد آن را کاهش می دهیم.» با این حال، ما به افزایش نیروی کار خود ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که بر تأثیرات بلندمدت تمرکز می کنیم.

یادداشت پرمخاطب دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر در هفته گذشته یک نکته هیجان‌انگیز برای صنعت فناوری بود که بر نگرانی‌های موجود افزود، هشدار درباره «تغییرات لرزه‌ای» در بازارها، نشان‌دهنده زمان‌های سخت‌تر و کمربندهای باریک‌تر در آینده بود.

برخی از مدیران عامل شرکت‌های نوپا که هفته گذشته در جوایز brooztechnology شرکت کردند، اذعان کردند که پیام او را با دقت خوانده‌اند. برخی گفتند که برنامه های استخدام آنها تا حدی به توانایی آنها برای جمع آوری بودجه در ماه های آینده بستگی دارد.

با این حال، جمع آوری پول بیشتر می تواند دشوار باشد زیرا سرمایه گذاران خطرپذیر سرعت سرمایه گذاری خود را کاهش می دهند. Y Combinator این هفته خطاب به بنیانگذاران پرتفوی نوشت: در طول رکود اقتصادی، حتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر گران‌قیمت با پول زیاد، توسعه سرمایه را کند می‌کنند.

در عین حال، تورم سریع، برخی از شرکت‌هایی را که موقعیت مالی قوی دارند، مجبور می‌کند تا برای حفظ بهترین کارکنان خود اقداماتی را انجام دهند. مایکروسافت در اوایل این هفته اعلام کرد که تغییرات در دستمزدها و غرامت سهام به شدت بر حفظ کارمندانی متمرکز است که در غیر این صورت ممکن است وسوسه شوند به جای دیگری نگاه کنند.

به خصوص برای مهندسان، بازار کار به شدت رقابتی است.

“آیا برخی از شرکت ها تصمیم به کاهش داده اند؟” البته، آلبرت اسکوایرز، مدیر اجرایی فناوری در Fuel Talent در سیاتل، گفت. با این حال، صنعت استخدام سر به فلک کشیده بود و حتی با کاهش جزئی، مهندسان همچنان بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضا هستند. بین افزایش غرامت و بازار مسکن، [it’s] تصور اینکه در شش ماه آینده بسیار کند شود، سخت است.”

پس از ارسال این اطلاعیه، Squires به دنبال یک کلمه جدید در مورد شرکتی که قصد ارائه پیشنهادات را داشت، تصمیم گرفت به دلیل تغییر بازار، استخدام را به جز سیستم‌های با اولویت بالا و حیاتی تجاری به تعویق بیندازد.

او افزود: “با این حال، به نظر می رسد برای هر شرکتی که شغلی را می بندد، یک شغل دیگر در حال باز شدن است.” زیرا هنوز یک بازار 100٪ توسط متقاضیان اداره می شود.

وی در عین حال گفت: با این حال، بدیهی است که اوضاع می تواند به سرعت تغییر کند.