منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • مینگ چی کو: سری آیفون 14 احتمالا شامل دو پردازنده متفاوت خواهد بود

مینگ چی کو: سری آیفون 14 احتمالا شامل دو پردازنده متفاوت خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مینگ چی کو: سری آیفون 14 احتمالا شامل دو پردازنده متفاوت خواهد بود

مینگ چی کو، گوینده نامه معروف اپل، پیشنهاد می کند که این شرکت در آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس از چیپ متفاوتی نسبت به آیفون 14 و 14 مکس استفاده خواهد کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مینگ چی کو ادعا می کند که اپل از پردازنده قدرتمندتری برای سری آیفون 14 استفاده خواهد کرد که هنوز معرفی نشده است. اما مدل های معمولی از همان پردازنده A15 استفاده خواهند کرد. این پردازنده در حال حاضر در سری آیفون 13 استفاده شده است.

جدیدترین توییت کو نشان می دهد که آیفون 14 پرو اپل دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی خواهد بود. از سوی دیگر، آیفون 14 پرومکس دارای صفحه نمایش 6.7 اینچی خواهد بود. هر دو گوشی احتمالا با تراشه معرفی نشده اپل A16 عرضه خواهند شد. به نظر می رسد اپل قصد دارد بین دستگاه های معمولی و حرفه ای تمایز قائل شود. بنابراین در طول این استراتژی از تراشه های جدیدتر در مدل های Pro استفاده می شود.

Ku می گوید که هر چهار مدل از سری آیفون 14 احتمالاً 6 گیگابایت رم خواهند داشت، با این تفاوت که مدل های Pro و Promex دارای رم پیشرفته LPDDR 5 خواهند بود. این رم ها نسبت به LPDDR 4X سرعت بالاتر و مصرف انرژی کمتری دارند. در حال حاضر آیفون 13 و 13 مینی تنها به 4 گیگابایت رم مجهز هستند. در مورد آیفون 12 هم همینطور بود.