• خانه
  • اخبار
  • “میلیاردرها حکومت می کنند” – در اینجا آمده است که چه کسی بیشترین هزینه را برای تلاش های تغییر آب و هوا می کند

“میلیاردرها حکومت می کنند” – در اینجا آمده است که چه کسی بیشترین هزینه را برای تلاش های تغییر آب و هوا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"میلیاردرها حکومت می کنند" - در اینجا آمده است که چه کسی بیشترین هزینه را برای تلاش های تغییر آب و هوا می کند

"میلیاردرها حکومت می کنند" - در اینجا آمده است که چه کسی بیشترین هزینه را برای تلاش های تغییر آب و هوا می کند
جف بزوس در 20 سپتامبر 2021 در نیویورک سخنرانی می کند تا یک میلیارد دلار کمک مالی از صندوق زمین بیزوس اعلام کند. (عکس از صندوق زمین بزوس)

تغییرات آب و هوایی شروع به دریافت بودجه و توجهی می کند که برخی از فعالان، دانشمندان و سیاستمداران برای دهه ها به دنبال آن بوده اند. و کادری از افراد فوق‌العاده ثروتمند به رهبری این اتهام کمک می‌کنند و میلیون‌ها دلار کمک مالی به سازمان‌های غیرانتفاعی اعطا می‌کنند.

در راس گروه بشردوستانه، بنیادهایی قرار دارند که توسط میلیاردرهای شمال غربی اقیانوس آرام ایجاد شده اند که ثروت آنها از بخش فناوری می آید. Inside Philanthropy، یک شرکت خبری و تحقیقاتی، اخیراً فهرستی از برترین اعطای کمک های مالی ایالات متحده برای اهداف زیست محیطی و آب و هوا در سال 2021 جمع آوری کرده است.

در اینجا سه ​​نفر برتر در لیست برای ایالات متحده هستند:

صندوق زمین بزوس: این صندوق که توسط بنیانگذار و مدیر عامل سابق آمازون، جف بزوس راه اندازی شد، در سال 2021 586 میلیون دلار کمک مالی کرد و رتبه اول را در این رتبه بندی به دست آورد. بزوس این صندوق را در فوریه 2020 با تعهد به هزینه 10 میلیارد دلاری در طول یک دهه راه اندازی کرد. دریافت‌کنندگان کمک هزینه شامل کمک‌های مالی به سازمان‌های بین‌المللی زیست‌محیطی بزرگ، ابتکارات حفاظت و بازسازی، و گروه‌های عدالت زیست‌محیطی هستند.

در سال 2022، این صندوق 287 میلیون دلار کمک مالی و همچنین مبلغ نامشخصی را که به یک میلیارد دلار صندوق مربوط به اقیانوس کمک کرده است، اعلام کرد.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس: کارشناسان می گویند که تغییرات آب و هوایی بر کشورهای کم درآمد بیشتر از کشورهای ثروتمند تأثیر می گذارد و باعث خشکسالی و سیل می شود، بر عرضه مواد غذایی تأثیر می گذارد و تنوع زیستی را کاهش می دهد. بنابراین منطقی است که بنیاد جهانی متمرکز بر سلامت که توسط بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و همسر سابقش ملیندا فرنچ گیتس ایجاد شده است، به مسائل آب و هوایی نیز بپردازد.

در سال 2021، این بنیاد 398 میلیون دلار به توسعه کشاورزی اختصاص داد که به سازگاری آب و هوا در کشاورزی کمک می کند. Inside Philanthropy اشاره می کند که 94 میلیون دلار اختصاص داده شده به برنامه آب، فاضلاب و بهداشت احتمالاً می تواند در داده های آب و هوایی بنیاد گنجانده شود و آن را در رتبه دوم قرار دهد.

بازده: مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس، حدود 384 میلیون دلار از طریق Yield Giving، سازمان بشردوستانه خود، به اهداف زیست محیطی کمک کرده است. این شامل بسیاری از سازمان‌ها می‌شود که روی موضوعات عدالت محیطی کار می‌کنند. یکی از بزرگترین دریافت کنندگان مربوط به آب و هوا در سال گذشته، کمپین Drive Electric بنیاد ClimateWorks بود که 35 میلیون دلار دریافت کرد.

Inside Philanthropy گفت که مجموع آب و هوا و رتبه 3 Yield Giving ممکن است متورم باشد، زیرا شامل سازمان هایی می شود که خود را به عنوان کار بر روی مسائل آب و هوایی و محیطی معرفی می کنند، حتی اگر اینها اولویت های اصلی نباشند.

دسترسی رو به رشد منطقه

در حالی که نیکوکاران شمال غرب اقیانوس آرام در حال حاضر بر اعطای محیط زیست در ایالات متحده تسلط دارند، یک بنیاد دیگر اخیراً در بالاترین سطوح به این صفوف پیوست.

گروه بالمر، بنیادی که توسط استیو بالمر، مدیرعامل سابق مایکروسافت و همسرش کونی ایجاد شد، در ماه اکتبر اعلام کرد که تغییرات آب و هوایی را به عنوان یک منطقه متمرکز اضافه می کند. این تلاش توسط پسرشان، سام بالمر، رهبری می‌شود و با کمک 217 میلیون دلاری به سازمان‌هایی که در جنگل‌زدایی، وسایل نقلیه الکتریکی و حفاظت از حیات وحش کار می‌کنند، راه اندازی شد.

مایکل کاوایت ماه گذشته در مقاله خود در Inside Philanthropy نوشت: وقتی صحبت از کمک هزینه های زیست محیطی می شود، «میلیاردرها مسئول هستند».

“[T]او گفت که ثروتمندترین مردم کشور اکنون در حال فراهم کردن و تعیین چگونگی مقابله «سرمایه مخاطره آمیز آمریکا» – به قول نیکوکاران دوست دارند – با بحران های زیست محیطی بی شماری که ما با آن روبرو هستیم، مقابله کند.

کاواته خاطرنشان می‌کند که این نشان‌دهنده تغییر در بخشش‌های زیست‌محیطی است، که در گذشته تحت سلطه بنیادهای میراثی بود که توسط هیئت‌هایی اداره می‌شد که اغلب شامل تعداد کمی از اعضای خانواده بنیان‌گذاران بودند. بسیاری از بهترین پایه های امروزی توسط افرادی که آنها را ایجاد کرده اند هدایت می شوند.

"میلیاردرها حکومت می کنند" - در اینجا آمده است که چه کسی بیشترین هزینه را برای تلاش های تغییر آب و هوا می کند
گفتگوی بیل گیتس با رودی گویدرو، مدیر عامل شرکت Breakthrough Energy و مدیر عامل در اجلاس سران انرژی 2022 (انرژی پیشرفت / عکس توسط استیون والتر)

تاثیر فراتر از بشردوستی

در حالی که این دلارها احتمالاً از برخی اقدامات مهم آب و هوایی حمایت می کنند، ناظران نگران این هستند که ثروتمندان فوق العاده تأثیر زیادی در این بخش مهم داشته باشند. این تأثیر فراتر از بشردوستی آنها است، زیرا بسیاری از میلیاردرها نیز در استارتاپ های فناوری آب و هوا سرمایه گذاری می کنند و برای سیاست های هوادار آب و هوا تلاش می کنند. این افراد از راه‌حل‌های انرژی پاک ترجیحی خود دفاع می‌کنند و تلاش‌های جبران کربن را که برخی مشکل‌ساز می‌دانند، ترویج می‌کنند.

دیوید ویکتور، یکی از مدیران ابتکار کربن زدایی عمیق در UC San Diego، ماه گذشته در مقاله ای به واشنگتن پست گفت: «این نوع رویکرد آماتوری به عامل بزرگی در نحوه برخورد ما با تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است.

ویکتور خاطرنشان کرد که بهتر است سیاست عمومی این اقدام را رهبری کند، اما این اتفاق در هیچ کجای جهان رخ نمی دهد. او گفت: «در برخی موارد، میلیاردرها پیشی می گیرند.

بزوس و گیتس نمونه های بارز میلیاردرهایی هستند که نقش بسیار فعالی در شکل دادن به تصمیمات مهم آب و هوایی ایفا می کنند.

بزوس اخیراً به سی‌ان‌ان گفته است که بیشتر ثروت خود را در طول زندگی‌اش تقدیم می‌کند و عوامل اقلیمی دریافت‌کننده اصلی این سرمایه‌گذاری خواهند بود که در حال حاضر حدود 109 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

در میان ابتکارات خود، صندوق زمین بزوس به هدایت شتاب دهنده انتقال انرژی کمک می کند، یک طرح جبران کربن که در نوامبر توسط جان کری فرستاده آب و هوای ایالات متحده اعلام شد. ایالات متحده این برنامه را همراه با صندوق و بنیاد راکفلر توسعه خواهد داد. این تلاش قرار است به تامین مالی پروژه‌های سازگار با آب و هوا کمک کند، اما منتقدان نگرانند که به آلاینده‌ها اجازه انتشار کربن را ادامه دهد.

گیتس، علاوه بر بنیاد همنام خود، Breakthrough Energy را نیز ایجاد کرد، یک سازمان چتر گسترده ای که شرکت های آب و هوایی را از طریق کمک های مالی و سرمایه گذاری تبلیغ می کند. شرکت‌هایی که توسط گیتس و بریک‌تروث حمایت می‌شوند – از جمله شرکت‌هایی که در زمینه شکافت هسته‌ای و گداخت هسته‌ای هستند – از سیاست‌های عمومی که توسط هر دو انجام می‌شود سود می‌برند.

فهرست کمک‌کنندگان محیط‌زیست بشردوستانه شامل نام‌های فناوری قابل توجه دیگری در 10 مورد برتر است:

  • بنیاد ویلیام و فلورا هیولت که توسط یکی از بنیانگذاران هیولت پاکارد ایجاد شده است، شماره 4 در لیست است.
  • بنیاد دیوید و لوسیل پاکارد، تاسیس شده توسط یکی از بنیانگذاران هیولت پاکارد، شماره 7
  • بنیاد خانواده اشمیت، که توسط مدیر عامل سابق گوگل، شماره 8 ایجاد شده است
  • بنیاد گوردون و بتی مور، که توسط رئیس و مدیر عامل سابق اینتل، شماره 9 تأسیس شده است