منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • میانگین سرعت اینترنت ماهواره ای StarLink در جهان چقدر است؟

میانگین سرعت اینترنت ماهواره ای StarLink در جهان چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

اینترنت ماهواره ای به منظور گسترش دایره مشتریان بالقوه در سراسر جهان در حال گسترش است. استارلینک به لطف حواشی ایلان ماسک یکی از سرویس های شناخته شده در این زمینه است. زودتر سرعت اینترنت استارلینک با هم بررسی کردیم اما اکنون بر اساس داده های جدید، شاهد بهبود میانگین سرعت اینترنت ماهواره ای StarLink در جهان هستیم. اما این میانگین چقدر است؟

میانگین سرعت اینترنت ماهواره ای Starlink

به گفته Ookla، میانگین سرعت دانلود Starlink از سرعت ثابت اینترنت در کشورهایی مانند کانادا، فرانسه، آلمان، نیوزلند و بریتانیا سریعتر است.

به گفته شرکت پشتیبانی داده Speedtest، میانگین سرعت دانلود Starlink (شبکه ماهواره ای SpaceX) شروع به رقابت با سرعت اینترنت ارائه دهندگان ثابت زمینی کرده است.

Ookla اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که به بررسی سرعت اینترنت Starlink در سه ماهه دوم پرداخته و نتایج SpeedTest را تجزیه و تحلیل می کند. در ایالات متحده، میانگین سرعت دانلود Starlink به 97.2 مگابیت در ثانیه رسید، در حالی که در سه ماهه اول 65.7 مگابیت بر ثانیه بود.

سرعت اینترنت ماهواره ای Starlink در آمریکا – سه ماهه دوم 2021

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

سرعت دانلود Starlink چندان از میانگین سرعت دانلود 115.2 مگابیت بر ثانیه ثبت شده توسط Ookla برای ارائه دهندگان خط ثابت ایالات متحده در سه ماهه دوم فاصله زیادی ندارد. سرعت آپلود خیلی عقب نیست اما تاخیر قابل توجهی دارد.

بسته به منطقه ای در ایالات متحده، سرعت Starlink کاربر می تواند به 115 مگابیت در ثانیه برسد. به عنوان مثال، بالاترین میانگین سرعت دانلود Starlink با 168 مگابیت در ثانیه در مورگان، آلاباما یافت شد. همچنین کمترین سرعت 64.5 مگابیت بر ثانیه را در مدیسون، ایندیانا داشت.

سرعت اینترنت Starlink را در کشورهای دیگر افزایش دهید

به طور کلی در سایر کشورها، Starlink در حال حاضر سریعتر از میانگین سرعت دانلود ISPهای ثابت است. Ookla متوجه این روند در کانادا، فرانسه، آلمان، نیوزلند و بریتانیا شده است. در اینجا می توانید نمودارهای مربوطه را مشاهده کنید:

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند. آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند. آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند. آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند. آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

اوکلا گفت:

استارلینک در سه ماهه دوم سال 2021 با میانگین سرعت دانلود در بریتانیا (108.30 مگابیت در ثانیه) نسبت به میانگین اینترنت ثابت (50.14 مگابیت در ثانیه) سرعت بسیار بهتری را نشان داد. این امر استارلینک را به رقابت برای مصرف‌کنندگان در بریتانیا نزدیک‌تر می‌کند، نه فقط کسانی که در اینترنت بدون مناطقی در شمال اسکاتلند پرسه می‌زنند.

اینترنت استارلینک کامل نیست

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که Starlink کامل نیست. به گفته کاربران، این سرویس که هنوز از نظر فنی در مرحله بتا است، گاهی اوقات امکان پذیر است استراحت های کوتاهی داشته باشید. با این وجود، داده های Ookla نشان می دهد که SpaceX در حال پیشرفت در بهبود کیفیت پهنای باند از طریق شبکه است، که اکنون 90000 کاربر در 12 کشور خدمات ارائه می دهد.

Starlink را با سایر سرویس های اینترنت ماهواره ای مقایسه کنید

Starlink را با سایر سرویس های اینترنت ماهواره ای مقایسه کنید

Starlink را با سایر سرویس های اینترنت ماهواره ای مقایسه کنید

اوکلا افزود:

«به ویژه، استارلینک تنها ارائه‌دهنده اینترنت ماهواره‌ای با تأخیر متوسط ​​بود که تقریباً به تأخیر اینترنت ثابت نزدیک است.» با این حال، هنوز با آن فاصله دارد.

قیمت اینترنت ماهواره ای استارلینک

SpaceX هزینه ماهانه 99 دلار برای وب سایت اینترنتی ماهواره ای Starlink و قیمت اولیه 499 دلار برای تجهیزات اولیه را گزارش داد. متأسفانه در دسترس بودن Starlink محدود است و بیش از 500000 نفر قبلاً ثبت نام کرده اند.

نطر شما چی هست؟ آیا شما جذب این سرعت شده اید؟