• خانه
  • اخبار
  • مکنزی اسکات یک وب سایت جدید راه اندازی کرده است که جزئیات روند اهدای خود را نشان می دهد و دریافت کنندگان 14 میلیارد دلار را فهرست می کند.

مکنزی اسکات یک وب سایت جدید راه اندازی کرده است که جزئیات روند اهدای خود را نشان می دهد و دریافت کنندگان 14 میلیارد دلار را فهرست می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مکنزی اسکات یک وب سایت جدید راه اندازی کرده است که جزئیات روند اهدای خود را نشان می دهد و دریافت کنندگان 14 میلیارد دلار را فهرست می کند.

مکنزی اسکات یک وب سایت جدید راه اندازی کرده است که جزئیات روند اهدای خود را نشان می دهد و دریافت کنندگان 14 میلیارد دلار را فهرست می کند.

مکنزی اسکات، نیکوکار و نویسنده سیاتل، وب سایت جدیدی راه اندازی کرده است که برای اولین بار روند اهدای خیریه او را تشریح می کند. اسکات همچنین نام سازمان خود را فاش کرد: Yield Giving.

صفحه اصلی می‌گوید: «Yield که توسط مک‌کنزی اسکات برای به اشتراک گذاشتن ثروت مالی ایجاد شده از طریق تلاش‌های افراد بی‌شماری ایجاد شده است، به خاطر اعتقاد به ارزش افزوده با کنار گذاشتن کنترل نام‌گذاری شده است».

اسکات از زمان طلاقش از جف بزوس، بنیانگذار آمازون در سال 2019، بیش از 14 میلیارد دلار به بیش از 1600 سازمان غیرانتفاعی اهدا کرده است که همراه با مقدار پولی که دریافت کرده در سایت جدید فهرست شده است. در طول این مدت، او از کانون توجهات دور ماند و تنها چند مقاله برای توصیف کمک‌های خود نوشت.

اما وب‌سایت جدید Yield Giving بینش بیشتری در مورد فرآیند اهدای او ارائه می‌کند، که رویکرد کم‌کلید اسکات را نشان می‌دهد. این فرآیند شامل انجام یک “نظرسنجی بی سر و صدا برای شناسایی سازمان های نامزد” و ارزیابی آنها “تا جایی که می توانیم محرمانه و ناشناس برای محدود کردن بار بر دوش سازمان های غیرانتفاعی و جلوگیری از منحرف کردن آنها از کارشان” است.

در آینده، گروه اسکات قصد دارد یک “فرایند تماس باز برای معرفی یک راه اضافی برای دسترسی به اطلاعات در مورد سازمان ها به ما” راه اندازی کند، که بر موضوعات، جغرافیا و انواع سازمان ها متمرکز خواهد بود.

بر اساس گزارش فوربس، اسکات 52 ساله دارای دارایی خالص 27.1 میلیارد دلار است. بسیاری از او به دلیل دادن سریع مبالغ هنگفت برای رفع نیازهای فوری که مردم در حال حاضر تجربه می کنند، تشویق شد. موسسه خیریه اسکات همچنین به دلیل رویکرد بدون رشته خود، که به سازمان های غیرانتفاعی اجازه می دهد تا از وجوه خود به دلخواه خود استفاده کنند، مورد تحسین قرار گرفته است.

سازمان‌هایی که این هدایا را دریافت می‌کنند شامل گروه‌های متمرکز بر آموزش، مدارس منشور، سازمان‌های غیرانتفاعی جهانی، تلاش‌های LGBTQ، گروه‌های سلامت روان و ناتوانی‌ها، و برنامه‌های مهاجران و پناهندگان هستند.

مطالعه‌ای که اخیراً توسط مرکز بشردوستی مؤثر انجام شد، رویکرد اسکات در بخشش را مورد بررسی قرار داد، که به دلیل بزرگی هدایا و نگرانی‌های دیگر مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، این مطالعه نشان داد که تأثیرات بر سازمان‌هایی که بین تابستان 2020 و 2021 پول دریافت کرده‌اند «به‌طور چشمگیری و عمیقاً مثبت بوده است».

در سال 2019، اسکات The Giving Pledge را امضا کرد، که یک قول عمومی از سوی ثروتمندان فوق‌العاده است که بیشتر سرمایه خود را به امور خیریه اختصاص دهند. بزوس این تعهد را امضا نکرده است.

اسکات اخیراً از همسر دومش، معلم سیاتل، دن جوت، درخواست طلاق داده است.