• خانه
  • اخبار
  • مومیایی کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی در جهان است

مومیایی کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی در جهان است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مومیایی کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی در جهان است

پس از کشف قدیمی‌ترین مومیایی در پرتغال، محققان دریافتند که قدمت این مومیایی به هشت هزار سال پیش برمی‌گردد و برخلاف تصور، به جای مصر یا شیلی در اروپا پیدا شده است.

حدود 60 سال پیش اسکلت های مدفون در مقبره های 8000 ساله در جنوب پرتغال پیدا شد و تحقیقات کنونی یک تحلیلگر نشان می دهد که این مومیایی انسانی که متعلق به اروپاست، قدیمی ترین مومیایی جهان است. این مومیایی در حفاری های دهه 1960 کشف شد، زمانی که حدود 12 جسد باستانی در منطقه دره سادو در جنوب پرتغال کشف شد که یکی از آنها مومیایی است.

مطالعه عکس‌های این مومیایی که قبلاً توسط باستان‌شناس پرتغالی د سانتوس در سال 2001 جمع‌آوری شده بود، نشان می‌دهد که در میان استخوان‌های یافت شده، که یکی از آنها بسیار انعطاف‌پذیر است، بدن انسان، بار دیگر شکسته و کشیده شد. علاوه بر این، برخی از استخوان های اسکلتی و مفاصل متصل هنوز پس از دفن در جای خود هستند. به علاوه در اطراف خاک جشد آثاری از تجزیه بافت بدن یافت نشده است. این علائم نشان می دهد که جسد پس از مرگ مومیایی شده است. مومیایی اخیراً کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی در جهان در نظر گرفته می شود که حدود 1000 سال قدیمی تر از مومیایی های یافت شده در آتاکامای شیلی است.