منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • موشک آسترا ماهواره‌هایی را از آلاسکا به فضا پرتاب می‌کند و شرکت Spaceflight مستقر در سیاتل را بالا می‌برد.

موشک آسترا ماهواره‌هایی را از آلاسکا به فضا پرتاب می‌کند و شرکت Spaceflight مستقر در سیاتل را بالا می‌برد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022
وسیله نقلیه پرتاب LV0009 آسترا از محل پرتاب در آلاسکا برمی خیزد. (عکس آسترا / بردی کنیستون)

Astra مستقر در کالیفرنیا سه ماهواره را برای شرکت Spaceflight مستقر در سیاتل به مدار فرستاده است. از یک سایت پرتاب امروز در آلاسکا، فقط یک ماه پس از پرتاب ناموفق آسترا در فلوریدا.

پرتاب Astra LV0009 از مجتمع فضایی کودیاک اقیانوس آرام در آلاسکا در ساعت 9:22 صبح به وقت محلی به پرواز درآمد و حدود یک ساعت بعد، کریس کمپ، مدیر عامل آسترا گفت که این ماموریت موفقیت آمیز بوده است.

او در یک پخش اینترنتی گفت: “مشتریان ما با ما تماس می گیرند و می گویند که ماهواره ها زنده هستند، آنها صحبت می کنند، یعنی با موفقیت مستقر شده اند.” «پرواز اسمی بود. ما توانستیم تا مدار هدف را تحویل دهیم و با سرعت مداری شیب کنیم. … سفر طولانی بود.»

Astra در جولای گذشته به لطف ادغام چک سفید که توسط پیشگام ارتباطات راه دور مستقر در سیاتل، کریگ مک‌کاو برگزار شد، در بورس اوراق بهادار نزدک عمومی شد. وضعیت این شرکت به عنوان یک شرکت سهامی عام منجر به برخی فراز و نشیب‌ها شد، زیرا سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعاتی در مورد موفقیت یا شکست ماموریت بودند – و علیرغم موفقیت، قیمت سهام Astra با اندکی کاهش در روز به 3.49 دلار خاتمه داد.

شرکت Spaceflight که خدمات پرتاب ماهواره های کوچکی را ارائه می دهد، به ادغام محموله ماموریت Astra-1 کمک کرد.

یکی از محموله ها OreSat0 بود، یک نانوماهواره که از ابتدا توسط دانشجویان دانشگاه ایالتی پورتلند در اورگان ساخته شد. این ماهواره برای آزمایش فناوری‌هایی طراحی شده است که برای OreSat، ماموریتی که توسط ناسا برای انجام علم آب و هوا و ترویج STEM استفاده می‌شود، استفاده می‌شود.

اندرو گرینبرگ، مشاور دانشکده در مصاحبه ای قبل از پرتاب گفت: «نمی‌توانیم از کار کردن با پرواز فضایی همسایه شمال غربی اقیانوس آرام برای پرتاب OreSat0 خوشحال باشیم».

پرتاب NearSpace مستقر در ایندیانا با Astra و Spaceflight کار می کند تا فضاپیمای S4 Crossover خود را به مدار بفرستد. S4 کراس اوور به عنوان یک نمونه اولیه برای یک پلتفرم میزبانی محموله خودکار که می تواند فرستنده، سنسور و سایر ابزارها را حمل کند، عمل می کند. انتظار می‌رود که او قبل از فرود آمدن به سمت مرگ، چندین هفته در مدار آزمایش شود.

هیچ اطلاعاتی در مورد محموله سوم این ماموریت منتشر نشده است.

ماموریت Astra-1 به دنبال یک ماموریت ناموفق بود که در 10 فوریه از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد. چهار نانوماهواره پشتیبانی شده توسط ناسا زمانی از بین رفتند که مشکلی در موشک LV0008 در مرحله جداسازی از بین رفت.

این نقص به دلیل یک مشکل الکتریکی بود که بر روی استقرار فیرینگ تأثیر گذاشت، به علاوه یک مشکل نرم افزاری که باعث شد مرحله بالایی به مدار بیفتد. این شرکت گفت که این کاستی ها به موقع برای انتشار امروز برطرف شد.

آسترا جاه طلبی های بزرگی دارد، از جمله برنامه ای برای افزایش سرعت پرتاب به تقریباً یک در روز تا سال 2025 و استقرار هزاران ابر ستاره مخابراتی. سال گذشته یک رکورد متفاوت وجود داشت: اوت گذشته، موشک LV0006 آن پس از لغزش به سمت در هنگام برخاستن، نتوانست به مدار برسد. اما در ماه نوامبر، موشک LV0007 با موفقیت محموله آزمایشی را برای نیروی فضایی ایالات متحده به مدار فرستاد.