• خانه
  • اخبار
  • موسسه سیاتل 9.9 میلیون دلار برای ساخت واکسن اسپری بینی علیه آنفولانزای پرندگان دریافت می کند

موسسه سیاتل 9.9 میلیون دلار برای ساخت واکسن اسپری بینی علیه آنفولانزای پرندگان دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
موسسه سیاتل 9.9 میلیون دلار برای ساخت واکسن اسپری بینی علیه آنفولانزای پرندگان دریافت می کند

موسسه سیاتل 9.9 میلیون دلار برای ساخت واکسن اسپری بینی علیه آنفولانزای پرندگان دریافت می کند
پلت فرم واکسن AAHI از یک RNA خودتقویت شونده (منحنی های خاکستری) استفاده می کند که در قسمت بیرونی حامل لیپید نانوساختار آن (رنگ های زرد) ثابت شده است. مولکول‌های قرمز به RNA اجازه می‌دهند تا به صورت الکترواستاتیکی به بیرون متصل شود. مولکول های سبز انتقال RNA به سلول را بهبود می بخشند. و مولکول های آبی به تثبیت ذره کمک می کنند. (تصویر AAHI)

یک سازمان بیماری های عفونی مستقر در سیاتل، به نام انستیتوی دسترسی به سلامت پیشرفته، قصد دارد یک واکسن آنفولانزای بینی مبتنی بر RNA را با جایزه 9.9 میلیون دلاری از دولت ایالات متحده ایجاد کند.

این واکسن علیه دو ویروس آنفلوانزای پرندگان که پتانسیل همه گیر دارند، H7N9 و H5N1 ساخته خواهد شد. H5N1 چندین دهه است که در پرندگان منتشر شده است و سرفصل های شیوع بیماری در مزرعه راسو را به خود اختصاص داده است، که نشان می دهد ممکن است بتواند بین پستانداران منتقل شود، که گامی بالقوه برای انتقال انسان است.

محققان واکنش‌های متفاوتی نسبت به شیوع این بیماری داشته‌اند و یکی از آنها در مجله Science آن را “زنگ هشدار” نامیده است. در بدترین سناریوی یک بیماری همه گیر دیگر، واکسن های مبتنی بر RNA پتانسیل استقرار سریعتر را نسبت به گزینه های سنتی مانند اسپری بینی FluMist مبتنی بر پروتئین ارائه می دهند.

امیلی ووگت، دانشمند ارشد AAHI، رویکرد AAHI را “فناوری RNA با پاسخ سریع” در بیانیه‌ای که بودجه این هفته را اعلام کرد، خواند.

واکسن‌های RNA در طول همه‌گیری COVID-19 با موفقیت واکسن‌های مدرنا و فایزر مطرح شدند. AAHI به طور مشابه واکسنی علیه کووید-19 را در فاز 1 آزمایشات بالینی آزمایش می کند.

رویکرد AAHI از یک RNA “خود تکرار شونده” استفاده می کند که در بدن تقویت می شود و در حالت ایده آل پاسخ قوی تری را با دوز کمتر ایجاد می کند. مطالعات نشان داده است که چنین فرمولی را می توان به پودر تبدیل کرد و ماه ها در دمای اتاق یا در یخچال نگهداری کرد.

هدف از این پروژه جدید استفاده از این فناوری برای ساخت نمونه اولیه واکسن بینی علیه گونه‌های آنفولانزای پرندگان در عرض 40 ماه است.

داده‌های اولیه ما در مدل‌های بالینی امیدوارکننده‌ای است، اما برای نشان دادن اثربخشی در انسان راه طولانی در پیش داریم.» این پروژه نمونه اولیه برای پر کردن سریع و کارآمد این شکاف طراحی شده است.

این جایزه از برنامه مشترک وزارت دفاع ایالات متحده و اداره تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی، بخشی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی است.