• خانه
  • اخبار
  • موزه پرواز سیاتل اولین سالگرد فرود ماندن روی مریخ را جشن می گیرد

موزه پرواز سیاتل اولین سالگرد فرود ماندن روی مریخ را جشن می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
موزه پرواز سیاتل اولین سالگرد فرود ماندن روی مریخ را جشن می گیرد


موزه پرواز سیاتل اولین سالگرد فرود ماندن روی مریخ را جشن می گیرد
دکتر ملیسا رایس روز جمعه در موزه پرواز ارائه می دهد. (عکس از استیو کیس)

جمعه گذشته یک سال زمینی از فرود کاوشگر Perseverance ناسا و هلیکوپتر Ingenuity آن بر روی مریخ گذشت. موزه پرواز سیاتل اولین سایتی است که کپی های تمام عیار مریخ نورد و هلیکوپتر ناسا را ​​به نمایش می گذارد و هر دو در این آخر هفته در موزه به عنوان بخشی از جشن های سالگرد در کانون توجه قرار دارند.

دکتر ملیسا رایس آخر هفته را با ماموریت جستجوی نشانه هایی از زندگی باستانی و جمع آوری نمونه ها آغاز کرد. رایس، دانشیار علوم سیاره‌ای در دانشگاه واشنگتن غربی، روی سیستم تصویربرداری Mastcam-Z مریخ نورد کار می‌کند، اولین مجموعه دوربین‌هایی که سیاره سرخ را بزرگ‌نمایی می‌کنند.

رایس در شیفت شب مریخی کار می کرد، به این معنی که به تدریج برنامه خواب خود را هر شب 60 تا 90 دقیقه پیش می برد تا آنچه را که مریخ نورد در طول روز مریخ جمع آوری کرده بود پردازش کند. این موضوع باعث تعجب برخی از دوستان و همسایگان او شد که وقتی او را در زمان هایی که در حالت عادی بیدار نبود، دیدند.

رایس گفت که بخش مورد علاقه او در این ماموریت دیدن تصاویر به محض دانلود است.

موزه پرواز سیاتل اولین سالگرد فرود ماندن روی مریخ را جشن می گیرد
نمای نزدیک از دکل سرمانند روی ماکت Perseverance. جفت لنزهایی که شبیه تیله های آبی هستند، دوربین های Mastcam-Z هستند.

برخی از تجزیه و تحلیل ها توسط خود مریخ نورد انجام می شود، اما Perseverance نیز یک مریخ نورد ذخیره نمونه است. رایس گفت که اولین لوله آزمایش Perseverance جمع آوری شده خالی بود که برای تیم ناامید کننده بود. اما این نیز به این دلیل اتفاق افتاد که محققان به یک نمونه جوی نیاز داشتند.

پس از حدود ده سال، یک فرودگر نمونه‌برداری پیشنهادی نمونه‌های باقی‌مانده توسط Perseverance را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را با یک موشک به مدار زمین می‌فرستد تا مریخ را بالا ببرد.

استخراج نمونه از سطح شامل اولین موشک پرتاب شده از مریخ خواهد بود. فاز سوم پیشنهادی شامل یک مدارگرد در مریخ است که کپسول را با نمونه‌ای که از سطح پرتاب می‌شود گرفته و سپس آن را به زمین بازمی‌گرداند.

در موزهماندگاری: سال اولرویدادها در آخر هفته ادامه دارد. این مدل ها تا 3 آوریل برای بازدیدکنندگان موزه در معرض دید قرار می گیرند.

یکی دیگر از سالگردهای ناسا در این آخر هفته: یکشنبه شصتمین سالگرد اولین پرواز فضایی آمریکا در مدار است. در 20 فوریه 1962، جان گلن فضانورد، کپسول عطارد را در مأموریت مرکوری-اطلس 6 به نام خلبانی کرد.دوستی 7، سه بار دور زمین. نمونه ای از کپسول عطارد را می توان در موزه مشاهده کرد.