• خانه
  • اخبار
  • موزه میراث پروازی پل آلن به خانواده والتون علاقه‌مند به هوانوردی فروخته شد و بازگشایی شد.

موزه میراث پروازی پل آلن به خانواده والتون علاقه‌مند به هوانوردی فروخته شد و بازگشایی شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
موزه میراث پروازی پل آلن به خانواده والتون علاقه‌مند به هوانوردی فروخته شد و بازگشایی شد.

موزه میراث پروازی پل آلن به خانواده والتون علاقه‌مند به هوانوردی فروخته شد و بازگشایی شد.
پل آلن با یکی از هواپیماهای جنگی قدیمی در موزه رزم و زره Flying Heritage که در اورت، واشنگتن شروع کرد (عکس اینستاگرام Flying Heritage)

موزه رزمی و زرهی میراث پرواز، مجموعه گسترده ای از مصنوعات هوایی و نظامی که توسط پل آلن در سال 2004 ایجاد شد، توسط املاک یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت فروخته شد.

خبر فروش پیشنهادی به استوارت والتون، کارآفرین و نیکوکار، نوه سام والتون، بنیانگذار والمارت، برای اولین بار در آوریل گزارش شد و پنجشنبه رسمی شد.

دارایی‌های موزه مستقر در اورت، واشینگتن، توسط موزه تاریخ جنگ والتون، یک سازمان غیرانتفاعی 501(c)3 که در اوایل امسال با مأموریت حفظ و بازیابی آثار تاریخی دوران جنگ راه‌اندازی شد، خریداری می‌شود. این سازمان می خواهد به ارائه هواپیماهای جنگی و زره پوش از طریق نمایشگاه های زنده، املاک موزه ها و فضاهای عمومی ادامه دهد.

آدریان هانت، مدیر اجرایی Flying Heritage، “برای کمک به توسعه و مراقبت از این مجموعه باورنکردنی، به اشتراک گذاشتن آن با مردم و حفظ و تجلیل از داستان های مهم نظامی و انسانی که از آنها مراقبت می کنیم، یک افتخار و یک افتخار بوده است.” بیانیه خبری گفت.

هانت اضافه کرد که هیجان زده است که موزه به آموزش و الهام بخشیدن به جامعه ادامه خواهد داد.

طرح موزه تاریخ نظامی این است که سال آینده FHCAM را در مکان فعلی آن در میدان پین اورت به روی عموم بازگشایی کند. هیچ تغییر نام تجاری اعلام نشده است و اطلاعاتی در مورد افتتاحیه یا برنامه های آینده FHCAM هنوز در دسترس نیست.

این موزه در مارس 2020، همراه با چندین ملک دیگر آلن، در آغاز همه‌گیری COVID-19 بسته شد. مراقبت و بازسازی مصنوعات در طول تعطیلی ادامه یافت.

موزه میراث هوانوردی و زره نبرد
مجموعه صنایع هوایی و رزمی پل آلن در موزه میراث پرواز و زره رزمی در میدان پین در اورت، واشنگتن نگهداری می شود (عکس FHCAM)

پس از مرگ آلن بر اثر لنفوم غیرهوچکین در سن 65 سالگی در سال 2018، خواهر و متولی دارایی او، جودی آلن، به طرز چشمگیری دارایی های او را متحول کرد. امکاناتی مانند تئاتر سینمای سیاتل و موزه کامپیوترهای زنده + آزمایشگاه‌ها بسته هستند.

والتون یکی از بنیانگذاران Runway Group، یک شرکت هلدینگ با سرمایه گذاری در شمال غربی آرکانزاس است. و یکی از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره Game Composites، یک شرکت طراحی و ساخت هواپیماهای کوچک کامپوزیت.

او در هیئت مدیره Walmart و موزه ملی هوا و فضای اسمیتسونیان، در میان سازمان‌های دیگر، خدمت می‌کند و خلبان دارای مجوز و همچنین کلکسیونر هواپیما است. دارایی خالص او 300 میلیون دلار برآورد شده است.

موزه میراث پروازی پل آلن به خانواده والتون علاقه‌مند به هوانوردی فروخته شد و بازگشایی شد.
استوارت والتون. (عکس از بنیاد خانواده والتون)

والتون در بیانیه ای گفت: «این مجموعه باورنکردنی اهمیتی را که هواپیماهای قدیمی و سایر وسایل نقلیه تاریخی برای کشور ما و جهان داشته اند به ما یادآوری می کند. از طرف دیگر اعضای هیئت مدیره WHM، ما امیدواریم که این مصنوعات مهم را برای نسل های آینده به اشتراک بگذاریم و داستان های الهام بخش برای حمایت از نوآوری، درک و تحقیق را کشف کنیم.

این موزه هواپیماها، تانک‌ها و تسلیحات ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، ژاپن و اتحاد جماهیر شوروی سابق را به نمایش می‌گذارد که بسیاری از آنها به حالت اولیه پرواز یا رانندگی بازسازی شده‌اند و طرح‌های رنگ‌آمیزی و سیستم‌های مکانیکی معتبر را برجسته می‌کنند.

از جمله جواهرات موجود در مجموعه میراث پرواز، یک جنگنده بمب افکن پشه ای بریتانیایی د هاویلند است که در پایان جنگ جهانی دوم ساخته شد. هواپیمای تهاجمی Ilyushin Il-2 Sturmovik متعلق به دوران شوروی؛ بمب افکن غواصی Junkers Ju-87 Stuka آلمان؛ و وسیله پرتاب شوالیه سفید، که به SpaceShipOne کمک کرد تا در سال 2004 با حمایت آلن، جایزه X 10 میلیون دلاری را برای پرواز فضایی خصوصی کسب کند.

استیو هینتون، رئیس هواپیماهای مشاهیر موزه هوایی و خلبان آزمایشی ارشد سابق FHCAM، گفت: «پل مجموعه‌ای باورنکردنی از هواپیماها و ماشین‌های مهم را که داستان‌های قدرتمند و مهمی را روایت می‌کنند که باید به خاطر بسپارند و از آنها تجلیل شود، تهیه کرده است.

شرایط فروش فاش نشده است و تمام عواید آن صرف امور خیریه خواهد شد.

این گزارش شامل گزارش های قبلی آلن بویل، سردبیر brooztechnology است.