منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • مورچه ها می توانند سلول های سرطانی را با بوییدن تشخیص دهند

مورچه ها می توانند سلول های سرطانی را با بوییدن تشخیص دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مورچه ها می توانند سلول های سرطانی را با بوییدن تشخیص دهند

در یک مطالعه جدید، محققان فرانسوی دریافتند که مورچه ها قادرند سلول های سرطانی را با بو کردن آنها شناسایی کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، مطالعه جدید محققان توانایی مورچه ها را در کشتن سلول های سرطانی انسان نشان می دهد. محققان امیدوارند بتوانند از این روش برای تشخیص زودهنگام سرطان استفاده کنند.

محققان مرکز تحقیقات ملی فرانسه از گونه مورچه ای به نام Formica fosca در این مطالعه استفاده کردند. آزمایشات نشان داده است که حس بویایی این گونه مورچه می تواند سلول های سرطانی را از سلول های سالم تشخیص دهد. برای استفاده از این نوع مورچه به آزمایشات بیشتری نیاز است. در آینده ممکن است از مورچه ها به جای سگ ها برای شناسایی و مکان یابی سلول های سرطانی انسان استفاده شود.

در این آزمایش، 36 مورچه سلول ها را در آزمایشگاه بو کردند. آنها ابتدا نمونه ای از سلول های سرطانی انسان را بو کردند. سپس به عنوان پاداش به آنها محلول شکر داده شد. در مرحله دوم دو بوی متفاوت پیدا کردند. یکی جدید بود و دیگری مربوط به همان سلول های سرطانی بود. در نهایت مورچه ها در معرض سلول های سرطانی قرار گرفتند.

این مطالعه نشان داد که مورچه ها علاوه بر تشخیص سلول های سرطانی از سالم، قادر به تشخیص دو نوع مختلف سرطان هستند. به نظر می رسد این گونه از مورچه ها می توانند ترکیبات آلی ساطع شده از سلول های سرطانی را پس از ورزش تشخیص دهند. مرکز تحقیقات ملی فرانسه در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که قصد دارد از این روش در مقیاس وسیع در آزمایشات بالینی انسانی استفاده کند. این اولین مطالعه ای است که از مورچه ها با پتانسیل بالا و یادگیری بسیار سریع استفاده شده است.