• خانه
  • اخبار
  • موتور جستجوی روسی اطلاعات را به میلیون ها کاربر به سرورهای خود منتقل می کند

موتور جستجوی روسی اطلاعات را به میلیون ها کاربر به سرورهای خود منتقل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
موتور جستجوی روسی اطلاعات را به میلیون ها کاربر به سرورهای خود منتقل می کند

بزرگترین موتور جستجوی روسیه، Yandex، اطلاعات را با قرار دادن کد در برنامه های تلفن همراه به سرورهای خود در روسیه به میلیون ها کاربر منتقل می کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، یاندکس، بزرگترین موتور جستجو و شرکت اینترنتی روسیه، در حال انتقال اطلاعات تلفن همراه به سرورهای خود در روسیه است. برخی از محققان بر این باورند که این اطلاعات ممکن است از کرملین به دست آمده و برای ردیابی آن استفاده شده باشد.

این اولین بار توسط ادواردز از Me2B Alliance کشف شد. سپس 4 نفر از کارشناسان به طور جداگانه این موضوع را بررسی و این اطلاعات را تایید کردند. Yandex سپس دسترسی نرم افزار خود به دستگاه ها، شبکه و آدرس های IP تلفن ها را تأیید کرد و اظهار داشت که آنها را در فنلاند و روسیه ذخیره خواهد کرد.

به گفته Yandex، اطلاعات ذخیره شده غیرشخصی و محدود است. Yandex می‌گوید از این اطلاعات نمی‌توان برای شناسایی کاربر استفاده کرد و شرکت مطمئناً از اطلاعات برای انجام این کار استفاده نخواهد کرد.

به گفته Yandex، درخواست‌های دولتی با پروژه‌های بسیار دقیق همراه است. درخواست بدون پیش شرط قانونی رد خواهد شد. از سوی دیگر، مهندس سابق نرم افزار اپل توضیح می دهد که اگر این اطلاعات در سرورهای روسیه قرار گیرد، این کشور ممکن است اطلاعات لازم را از Yand;s طبق قوانین محلی دریافت کند. نرم افزار توسعه یافته در قالب یک کیت از این شرکت روسی به نام AppMetrica در اپلیکیشن های مختلفی مانند بازی و پیام رسان استفاده می شود. تعداد برنامه های توسعه یافته و نصب شده با استفاده از این ابزار به صدها میلیون می رسد.