• خانه
  • اخبار
  • مواد موجود در زغال اخته به بهبود زخم های دیابتی کمک می کند

مواد موجود در زغال اخته به بهبود زخم های دیابتی کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مواد موجود در زغال اخته به بهبود زخم های دیابتی کمک می کند

محققانی که ترکیبات موجود در زغال اخته را مطالعه می کنند دریافته اند که آنها می توانند زخم ها را با دیابت سریع تر بهبود بخشند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، ترکیبات مشتق شده از زغال اخته می توانند زخم های دیابت را سریعتر التیام بخشند. هزینه مراقبت از زخم دیابت در حال حاضر 50 میلیارد دلار در سال است. این زخم ها که ناشی از دیابت و به دلیل کاهش رشد رگ های خونی از مواد مغذی است، در دسته زخم های صعب العلاج قرار می گیرند. از سوی دیگر، رگ زایی برای التیام زخم مورد نیاز خواهد بود.

محققان دانشگاه مین آمریکا پس از مطالعه عصاره فنلی زغال اخته وحشی و آزمایش آن بر روی سلول های بند ناف دریافتند که این ترکیبات می توانند به بهبود عروق و مراحل حیاتی در بهبود زخم کمک کنند. Dorothy Climis Zacas، محقق ارشد در این مطالعه، اثرات عصاره فنلی را بر زخم های دیابتی مورد مطالعه قرار داد.

در آزمایش‌های مربوط به این مطالعه، یک ژل موضعی از عصاره فنلی ساخته و در گروهی از موش‌ها مورد استفاده قرار گرفت. گروه تحت درمان با این ژل ها مهاجرت بهتر سلول های اندوتلیال به محل زخم و افزایش 12 درصدی در بسته شدن زخم را مشاهده کردند. تولوستر آداکی، یکی از محققان می گوید: زغال اخته وحشی می تواند از طریق مهاجرت سلولی و تشکیل رگ های خونی جدید، زخم ها را سریعتر ببندد، که می تواند در زخم های دیابتی بسیار مهم باشد.