منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • مهندسان ناسا معمای فرآیند اتصال باز مغناطیسی سریع در انفجارهای خورشیدی را حل می کنند

مهندسان ناسا معمای فرآیند اتصال باز مغناطیسی سریع در انفجارهای خورشیدی را حل می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مهندسان ناسا معمای فرآیند اتصال باز مغناطیسی سریع در انفجارهای خورشیدی را حل می کنند

در حالی که فرآیندی به نام مواد مغناطیسی سریع در شراره های خورشیدی، فرآیند ساخت و پیش بینی سرعت آن، بیش از نیم قرن است که برای دانشمندان یک راز بوده است، دانشمندان ناسا قبلاً موفق به حل آن شده اند.

به گزارش سرویس اخبار نجوم و هوافضای تکنا، دانشمندان ناسا اخیرا با حل معمایی به نام اتصال مجدد مغناطیسی سریع در انفجارهای خورشیدی، کاربردهای مختلف آن را در زمین از جمله همجوشی توضیح دهند. این یافته ها به پیش بینی بهتر طوفان های حرارتی کمک می کند. اکنون یک مطالعه جدید توسط دانشمندان ناسا به عنوان یک نظریه جدید ارائه شده است.

این مطالعه همچنین نشان داد که اتصال سریع در پلاسما بدون برخورد اتفاق می‌افتد. بنابراین فاصله این ذرات از نوع پلاسما از یکدیگر بیشتر است و دیگر امکان برخورد آنها وجود ندارد. وضعیتی که اکثر پلاسماهای موجود در فضا از آن رنج می برند. در این نظریه، اتصال مجدد سریع توسط اثر هال تسریع خواهد شد. این اثر همچنین شامل تعامل بین میدان های مغناطیسی و جریان های الکتریکی است. بنابراین در هنگام اتصال مجدد سریع، ایجاد اثر سالن خلاء باعث اتصال مجدد انرژی ناپایدار می شود. از سوی دیگر، فشار میدان های مغناطیسی اطراف باعث انفجار خلاء انرژی از درون می شود. در نهایت، این اثر منجر به آزاد شدن انرژی بالا با سرعت قابل پیش بینی می شود.