• خانه
  • اخبار
  • مهندسان مایکروسافت ۷.۷۵ میلیون دلار برای راه اندازی تست اپلیکیشن موبایل جمع آوری کردند

مهندسان مایکروسافت ۷.۷۵ میلیون دلار برای راه اندازی تست اپلیکیشن موبایل جمع آوری کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مهندسان مایکروسافت ۷.۷۵ میلیون دلار برای راه اندازی تست اپلیکیشن موبایل جمع آوری کردند

مهندسان مایکروسافت ۷.۷۵ میلیون دلار برای راه اندازی تست اپلیکیشن موبایل جمع آوری کردند
مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سوفی سید حمید. (عکس سوفی)

Sofy، یک استارت‌آپ در سیاتل که به توسعه‌دهندگان و متخصصان QA یک پلتفرم بدون کد برای آزمایش برنامه‌های تلفن همراهشان ارائه می‌کند، ۷.۷۵ میلیون دلار بودجه جدید جمع‌آوری کرده است.

سید حمید مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران این پلتفرم در ایمیلی به brooztechnology گفت که این پول برای گسترش توانایی پلتفرم برای ارائه عملکردهای وب و API، علاوه بر توانایی فعلی آن برای آزمایش برنامه های تلفن همراه، استفاده می شود. وی افزود: این شرکت همچنین تیم فروش و بازاریابی خود را افزایش داده و تعداد کارکنان خود را تا پایان سال دو برابر خواهد کرد.

این استارت آپ 35 نفره در سال 2016 توسط حمید و حیدرعلی که هر دو بیشتر دوران حرفه ای خود را در نقش های مهندسی ارشد در مایکروسافت گذرانده اند، تأسیس شد. عثمان زبیر، یکی دیگر از مهندسان سابق مایکروسافت که تعدادی شرکت نرم افزاری را تأسیس کرده است، به آنها ملحق می شود.

Sofy در حال حاضر توسط 45 مشتری، از جمله مایکروسافت و Alight، با تعداد کل کاربران 15000 استفاده می شود. اندازه این استارتاپ در سال گذشته چهار برابر شد و در مسیر تکرار این رشد تا پایان سال جاری است.

مهندسان مایکروسافت ۷.۷۵ میلیون دلار برای راه اندازی تست اپلیکیشن موبایل جمع آوری کردند
رابط کاربری Sofy. (عکس سوفی)

فناوری ثبت اختراع Sofy می تواند تشخیص را در برنامه های iOS و Android انجام دهد. حمید گفت که توسعه دهندگان و متخصصان QA می توانند عملکرد برنامه خود را آزمایش کنند، اتوماسیون ایجاد کنند، نتایج عملکرد را بررسی کنند و کیفیت بصری و مشکلات شبکه را تشخیص دهند. آنها می توانند همه این کارها را بدون نوشتن یک خط کد انجام دهند.

جیمز نیول، یکی از شرکای Voyager Capital که در حال پیوستن به هیئت مدیره است، در بیانیه ای از سوفی گفت: «اتوماسیون تست بدون کد بازار ۴ میلیارد دلاری تست اپلیکیشن موبایل را متحول می کند و دستاوردهای بزرگی را در فرآیند توسعه و استقرار نرم افزار به ارمغان می آورد.

Sofy باید با تعداد فزاینده‌ای از استارت‌آپ‌هایی که هدفشان این بازار خاص است، رقابت کند، از جمله بازیگران دارای بودجه خوب مانند Browerstack و Applause، همراه با تازه‌واردهایی مانند Autify و Waldo.

حمید گفت: «در حالی که رقبای ما بر ایجاد تست‌های خودکار متمرکز هستند، سوفی نگاهی جامع به فرآیند QA دارد. او افزود که این استارت آپ بیش از 10 ابزار تخصصی مختلف تضمین کیفیت اپلیکیشن موبایل را ارائه می دهد که می تواند کارایی تست شرکت را افزایش دهد.

سوفی تا به امروز در مجموع 9.6 میلیون دلار جمع آوری کرده است. دور فعلی توسط Voyager Capital با سرمایه گذاری اضافی از PSL Ventures، GTMFund، Revolution و دیگران رهبری شد. جولی سندلر، مدیر عامل PSL Ventures نیز به عنوان بخشی از دور تأمین مالی به هیئت مدیره این استارت آپ خواهد پیوست.