• خانه
  • اخبار
  • مهندسان سابق اپل 7.5 میلیون دلار برای راه اندازی ذخیره سازی اطلاعات جدید در سیاتل جمع آوری کردند

مهندسان سابق اپل 7.5 میلیون دلار برای راه اندازی ذخیره سازی اطلاعات جدید در سیاتل جمع آوری کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مهندسان سابق اپل 7.5 میلیون دلار برای راه اندازی ذخیره سازی اطلاعات جدید در سیاتل جمع آوری کردند

مهندسان سابق اپل 7.5 میلیون دلار برای راه اندازی ذخیره سازی اطلاعات جدید در سیاتل جمع آوری کردند
از سمت چپ: بنیانگذاران XetHub Yucheng Low، Ajit Banerjee و Rajat Arya. (تصاویر از طریق XetHub)

سه نفر از مهندسان سابق اپل، پلتفرم ذخیره سازی داده جدیدی را برای توسعه دهندگانی که برنامه های کاربردی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی می سازند، رهبری می کنند.

XetHub مستقر در سیاتل روز دوشنبه از حالت مخفی کاری خارج شد و 7.5 میلیون دلار سرمایه اولیه از Madrona Venture Group را اعلام کرد.

این شرکت توسط مدیران سابق Turi رهبری می شود، یک استارت آپ یادگیری ماشین که توسط اپل در سال 2016 به قیمت 200 میلیون دلار در یکی از بزرگترین خریدهای یک استارت آپ سیاتل خریداری شد. بنیانگذار توری کارلوس گسترین به XetHub توصیه می کند.

هدف XetHub کمک به توسعه دهندگان برای سرعت بخشیدن به نحوه نوشتن و استقرار کد برای برنامه های کاربردی “هوشمند”، به ویژه برای تیم هایی است که از راه دور کار می کنند.

راجات آریا، یکی از بنیانگذاران، می‌گوید: «وقتی آمازون محصولی را توصیه می‌کند، یا جی‌میل به‌طور خودکار پاسخ به ایمیل را پیشنهاد می‌کند، یا FaceID اپل قفل صفحه را باز می‌کند: اینها نمونه‌هایی از برنامه‌های هوشمند هستند.» تا به حال، این عملکرد مبتنی بر هوش مصنوعی به این بازیگران بزرگ محدود می شد، اما به طور فزاینده ای شاهد استقبال هر کسب و کاری از هوش مصنوعی خواهیم بود.

از آنجایی که این برنامه‌ها به داده‌های بیشتر و بیشتری نیاز دارند، XetHub شرط می‌بندد که کسب‌وکارها با ابزار آن کارآمدتر شوند.

آریا به فهرست IA40 مادرونا اشاره می‌کند – که به عنوان شاخصی از «بهترین شرکت‌های خصوصی که با هوش مصنوعی ساخته می‌شوند و آینده ما را شکل می‌دهند» توصیف می‌شود – به عنوان شواهدی از تنوع و حجم استارت‌آپ‌هایی که اکنون اپلیکیشن‌های هوشمند را در کسب‌وکار خود گنجانده‌اند. XetHub قصد دارد این بازار در حال گسترش را دنبال کند.

مت مک ایلوین، مدیر عامل Madrona در بیانیه‌ای گفت: «توسعه و استقرار این برنامه‌ها توسط زیرساخت‌های قدیمی و جریان‌های کاری پیچیده داده محدود شده است و XetHub به این نقاط دردناک از دیدگاه توسعه‌دهنده می‌پردازد».

XetHub شبیه GitHub است، یک سرویس تجاری مبتنی بر پروژه منبع باز Git، که در سال 2008 تاسیس شد و در سال 2018 توسط مایکروسافت خریداری شد. GitHub به کاربران راهی مبتنی بر وب برای همکاری در توسعه نرم افزار می دهد. توسعه‌دهندگان کدی را که نوشته‌اند در GitHub آپلود می‌کنند و آن را برای توسعه‌دهندگان دیگر باز می‌کنند تا پیشرفت پروژه‌های در حال انجام را پیگیری کنند و پروژه‌های تکمیل‌شده را حفظ کنند.

XetHub به تیم های مهندسی اجازه می دهد کاری مشابه انجام دهند، اما داده ها را در کنار کد در مخزن Git خود ذخیره کنند.

مشابه ابزارهای توسعه نرم‌افزار GitHub، پلتفرم XetHub به توسعه‌دهندگان یادگیری ماشینی اجازه می‌دهد تا با ارائه یک «سابقه مدیریتی» که تمام تغییرات ایجاد شده در داده‌ها را ردیابی می‌کند، همکاری کنند.

این شرکت می گوید این پلتفرم در حال حاضر می تواند 1 ترابایت داده را مدیریت کند و قصد دارد در آینده نزدیک این میزان را به 100 ترابایت برساند. بعداً در سال 2023 یک نسخه عمومی در دسترس را منتشر خواهد کرد.

مهندسان سابق اپل 7.5 میلیون دلار برای راه اندازی ذخیره سازی اطلاعات جدید در سیاتل جمع آوری کردند
پلت فرم XetHub به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در پروژه های یادگیری ماشینی همکاری کنند و تغییرات ایجاد شده در مجموعه داده ها را ردیابی کنند. (عکس XetHub)

این استارت‌آپ توسط مدیر اجرایی یوچنگ لو، که بیش از سه سال در Turi به عنوان معمار اصلی آن و سپس به مدت پنج سال به عنوان مهندس در اپل کار کرد، رهبری می‌شود. او فارغ التحصیل دانشگاه کارنگی ملون است و در آنجا مدرک دکترای خود را در یادگیری ماشین گرفت.

آریا مدیر فروش فنی توری بود و مهندس نرم افزار سیستم در اپل شد. او قبلا در خدمات وب آمازون و مایکروسافت کار می کرد.

تیم موسس توسط Ajit Banerjee، معمار ارشد سابق نرم افزار در اپل جمع می شود. بانرجی یک استارت آپ مصاحبه و استخدام در سیاتل به نام TalentWorks را تأسیس کرد و همچنین مدتی را در اپل گذراند.

آریا گفت که تیم توری “مانند یک استارت آپ در اپل” کار می کند و به ساخت محصولات یادگیری ماشین داخلی کمک کرده است.

او گفت: «ما یک تیم یادگیری ماشین پیدا می‌کنیم، به سرعت به آنها ارزش می‌دهیم و سپس به طور مکرر بهبود می‌یابیم. اولین سرویس ما در اپل یک محصول داده بود که امروزه به عنوان پرکاربردترین پیشنهاد در پلتفرم ML داخلی اپل باقی مانده است.

XetHub همچنین به Shanku Niyogi، معاون محصول در Databricks و معاون سابق محصول در GitHub مشاوره می دهد.

هدف این شرکت بیشتر مشاغل متوسط ​​خواهد بود و راه اندازی رایگان خواهد بود. این شرکت قصد دارد قیمت گذاری مبتنی بر استفاده را بر اساس اندازه محاسبات، ذخیره سازی داده و انتقال داده معرفی کند.

ما فقط امروز به صورت عمومی عرضه می‌شویم، اما این محصول رایگان تاکنون صدها ثبت‌نام را دیده است، همه به صورت دهان به دهان. در طول شش ماه گذشته، ما تیم های انگشت شماری (در چندین صنعت) داشته ایم که از XetHub از طریق بتا خصوصی استفاده می کنند.

آریا گفت، این پلتفرم که امروز عمومی می شود، صدها ثبت نام را به صورت شفاهی جذب کرده است. در شش ماه منتهی به راه‌اندازی عمومی، این شرکت با «تیم‌های انگشت شماری در صنایع مختلف» کار کرد تا از XetHub از طریق نسخه بتا خصوصی استفاده کند.

وقتی صحبت از پلتفرم های ذخیره سازی داده می شود، توسعه دهندگان گزینه های موجود متنوعی دارند. XetHub با Git LFS که ذخیره سازی مجموعه داده های بزرگ را در Git ارائه می دهد، رقابت خواهد کرد. Iterative.ai، یک پلت فرم یادگیری ماشینی مشارکتی با بودجه خوب که اولین محصول خود، DVC Studio را در ژوئن 2021 عرضه کرد. و DoltHub، یک پایگاه داده SQL که ویژگی های Git را تقلید می کند.

آریا درباره این رقابت گفت: «با این حال، تفاوت اصلی این است که ما فقط با خطوط لوله یادگیری ماشین و قابلیت تکرارپذیری سر و کار نداریم، بلکه در عوض با چالش بسیار اساسی‌تر همکاری داده‌ها سر و کار داریم.»