• خانه
  • اخبار
  • من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم
تمبر استارباکس Holiday Cheer Edition 1 در بازار Nifty Gateway.

پس از 11 روز انجام چالش های کوچک و مینی گیم ها، شرکت در مسابقه ای برای بردن قهوه مادام العمر، تعهد به گسترش شادی تعطیلات، انجام یک تور مجازی در یک مزرعه قهوه در کاستاریکا، و بازدید منظم از قهوه کافی شاپ محلی ام در زندگی واقعی بالاخره بعدازظهر دوشنبه برنده تمبر دیجیتالی استارباکس شدم.

با تکمیل اولین “سفر” استارباکس اودیسه و تمبر شماره 4883 Holiday Cheer Edition 1، با افتخار به نماد گرافیکی یک فنجان تعطیلات استارباکس که در درختان زیر دو ستاره چشمک زن قرار گرفته بود، با رضایت شیرین مجازی خیره شدم. دستاوردی که در رگ هایم جاری است

بعد فروختمش

این تمبر در بازار NFT درگاه Nifty به قیمت 89 دلار بود که پس از پرداخت هزینه ها حدود 79 دلار به دست آوردم – تقریباً برای پوشش کارت هدیه و قهوه ای که در یکی دیگر از سفرهای Starbucks Odyssey خریداری کردم.

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم
معاملات و فروش استارباکس Holiday Cheer Edition NFT در Nifty Marketplace، با فروش من در بالا.

روز بعد، شخص دیگری تمبر روح تعطیلات را به قیمت 150 دلار فروخت. سپس یکی دیگر به قیمت 200 دلار رفت.

این یک چشم باز کننده بود! اگر بتوانم دو هفته دیگر به خرید قهوه ادامه دهم، سفر بعدی ام را کامل می کنم و مهر میراث قهوه استارباکس را دریافت می کنم. فکر کنم نگهش دارم.*

Starbucks Odyssey توضیح داد

در این مرحله احتمالاً از خود می پرسید که این مرد در مورد چه چیزی صحبت می کند؟ همه اینها برای من کاملاً جدید است. پس بیایید یک قدم به عقب برگردیم.

Starbucks Odyssey توسعه برنامه وفاداری Starbucks Rewards است. در سپتامبر اعلام شد، و در 8 دسامبر به عنوان یک نسخه بتا برای گروه کوچکی از اعضای استارباکس Rewards که در لیست انتظار ثبت نام کرده بودند، شروع به انتشار کرد. استارباکس می گوید که در ژانویه شروع به در دسترس قرار دادن Odyssey برای افراد بیشتری در لیست انتظار خواهد کرد.

این ابتکار راهی برای استارباکس برای بهبود تعاملات با مشتری در راستای منافع بلندمدت کسب و کار خود است. در کوتاه مدت، من آموختم، همچنین باعث می شود که برخی از مشتریان بیشتر از آنچه معمولاً خرج می کنند با استارباکس خرج کنند.

برای طرفداران استارباکس، این راهی برای احساس ارتباط بیشتر با یکی از مارک های مورد علاقه خود، دسترسی به مزایای ویژه و به طور بالقوه درآمد کمی در این فرآیند است.

در پشت صحنه، این حرکت غول قهوه به Web3 است، از جمله بلاک چین و NFT یا توکن های غیرقابل تعویض. نگران نباشید: برای شرکت کردن نیازی به دانستن هیچ چیز در مورد فناوری یا حتی زبان ندارید.

استارباکس به NFTها به عنوان برندها اشاره می کند. فناوری بلاکچین چیزی است که شناسایی و ردیابی تمبرهای خاص را ممکن می‌سازد و به آنها اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های قابل مشاهده در دفتر کل عمومی به شخص دیگری فروخته شوند و منتقل شوند.

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم
صفحه فرود ادیسه استارباکس و صفحه سفر جشن تعطیلات.

تمرکز اصلی Starbucks Odyssey مجموعه ای از سفرها است که هر کدام شامل یک سری وظایف با دشواری های متفاوت است. تاکنون دو سفر در نسخه بتا وجود دارد. به عنوان مثال، تکمیل سفر شاد تعطیلات نیاز به:

  1. پاسخ صحیح به یک سری از سوالات چیزهای بی اهمیت استارباکس (شما می توانید تا زمانی که آنها را درست به دست نیاورید به تلاش خود ادامه دهید).
  2. مطابقت با فنجان های تعطیلات Starbucks با سال عرضه آنها (همین مورد در مورد بازسازی ها نیز صدق می کند).
  3. برای شانس بردن قهوه رایگان مادام العمر، وارد چالش Starbucks for Life شوید.
  4. برای گسترش شادی تعطیلات به یکی از سه روش خاص، “عهد مهربانی” بگیرید: آن را پس بدهید. ارسال یادداشت تشکر؛ یا تعارف غیرمنتظره.
  5. یک کارت هدیه استارباکس (به هر مبلغی) بخرید تا به شخص دیگری بدهید.

با انجام هر کار، یک قدم اضافی در سفر برمی دارید و به مجموع امتیازات خود اضافه می کنید.

سه سطح امتیاز در بتا وجود دارد (1000 تا 2999 امتیاز، 3000 تا 5999 امتیاز و بیش از 6000 امتیاز) که مزایای آینده را باز می کند. استارباکس هنوز این مزایا را فاش نکرده است، اما می‌گوید نمونه‌های آن می‌تواند شامل کلاس‌های مجازی، دسترسی به کالاهای محدود و دعوت به رویدادهای انحصاری یا سفرهای سطح بالا باشد.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا مردم کالاهای رایگان دریافت خواهند کرد یا فقط امتیاز پرداخت برای چیزهایی که دیگران به خرید آن دسترسی ندارند.

وقتی دیدم که توانستم 125 امتیاز اودیسه استارباکس را که برای کسب تمبر جشن تعطیلات دریافت کردم، حتی پس از فروش NFT، حفظ کنم، شگفت زده شدم.

یکی از باریستایی که در استارباکس محلی با او صحبت کردم، اودیسه را به «پوکمون GO برای قهوه» تشبیه کرد. این مقایسه کاملی نیست، اما شباهت هایی در نحوه ترکیب و تطبیق اودیسه با دنیای فیزیکی و مجازی وجود دارد.

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم
NFT نیست، بلکه بخشی از مجموعه ای از تصاویر قابل دانلود است که پس از تکمیل تور مجازی مزرعه قهوه Hacienda Alsacia در اختیار کاربران Starbucks Odyssey قرار گرفته است. (عکس از استارباکس)

این امر به ویژه در سفر میراث قهوه مشهود است. این سفر علاوه بر یک چالش بی اهمیت تاریخ استارباکس و یک پازل تصویری با فروشگاه اصلی استارباکس، شامل دو جنبه جالب از سفرهای ادیسه استارباکس تا به امروز است:

  • تور ویدیویی تعاملی Hacienda Alsacia، مزرعه قهوه استارباکس و دفتر مرکزی جهانی زراعی در کاستاریکا.

این تور به خوبی انجام شده است، شامل تصاویر واضح و فیلم های هواپیماهای بدون سرنشین، و همچنین ویدیوهای کوتاهی است که در آن یک راهنمای تور جذاب، جزئیات رشد، برداشت و برشته کردن قهوه را توضیح می دهد. انجام این کار مستلزم پاسخ دادن به یک سوال چند گزینه ای است که پاسخ آن در پایان تور مشخص می شود.

  • برای پنج هفته متوالی یک نوشیدنی با امضای Starbucks خریداری کنید.

این به عنوان یک پیوند مستقیم به تجارت Starbucks قابل توجه است. من یک مشتری گاه به گاه استارباکس هستم و این سفر من را به یک مشتری معمولی، حداقل به طور موقت تبدیل کرد.

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم
سفر میراث قهوه ادیسه استارباکس، از جمله چالش پنج هفته ای نوشیدنی امضا.

ادغام فناوری خرده فروشی نیز چشمگیر است. اگرچه Starbucks Odyssey beta یک برنامه وب تلفن همراه جداگانه است که در برنامه پاداش استارباکس ادغام نشده است، خرید قهوه من هر بار در Starbucks Odyssey به درستی ثبت می شود تا زمانی که از برنامه Rewards برای خرید استفاده کنم. (شما از یک نام ورود به سیستم برای هر دو برنامه استفاده می کنید.)

فقط دو هفته دیگر باقی مانده است!

NFT به عنوان یک استراتژی بازاریابی

اینجاست که پتانسیل تجاری NFTها آشکار می شود.

همانطور که بردی بروئر، مدیر ارشد بازاریابی استارباکس در ماه سپتامبر به من گفت، در حالی که هیاهو و هیاهو در مورد این فناوری از بین رفته است، استارباکس تصمیم گرفته است تا برای توسعه یک رویکرد استراتژیک تر وقت بگذارد.

بروئر در آن زمان گفت: «از آنجایی که بسیاری از برندها به تازگی وارد بازار شده‌اند، ما پتانسیل طولانی‌مدت این فناوری را دیدیم، نه یک بار. ما به این فکر کردیم که چگونه می تواند نه تنها تجربه مشتری، بلکه کسب و کار اصلی ما را به جای چیزی که در کنار آن باشد، افزایش دهد.”

من به تازگی برنده شدم (و فروختم) اولین NFT استارباکس خود را: چگونه کار می کند، چقدر ساخته ام و چه چیزهایی یاد گرفتم
بردی بروئر، مدیر ارشد بازاریابی استارباکس.

علاوه بر از دست دادن اوج شور و شوق NFT، استارباکس با این خطر مواجه است که چیزی که به عنوان یک بازی بازاریابی مفصل به نظر می رسد بیهوده به نظر برسد، زیرا کارگران در صدها مکان استارباکس به اتحاد در تلاش خود برای شرایط کاری بهتر رأی می دهند.

این شرکت امیدوار است که کارمندان («شریک»، در اصطلاح استارباکس) به ایجاد و مشارکت در جامعه Starbucks Odyssey کمک کنند و آنها را در لیست انتظار بتا در اولویت قرار دهد.

بروئر در مصاحبه قبلی گفت، در حالی که کارکنانی که جلسات آموزشی آنلاین را برای شرکت کنندگان Odyssey سازماندهی می کنند، شبانه روزی خواهند بود، برای مثال، مشارکت کلی آنها در جامعه Odyssey “بیشتر در مورد سرگرمی و تعامل خواهد بود.”

تا اینجای کار، چیزی که از تجربه بتا کم شده است، احساس اجتماعی است، از جمله توانایی تعامل و تعامل با سایر اعضا. استارباکس می گوید که این در آینده عرضه می شود.

به نوبه خود، من دوست دارم بتوانم با “سوپرمن”، کاربر Nifty Gateway که اوایل این هفته تمبر تعطیلات Cheer من را خریداری کرد، صحبت کنم (و مصاحبه کنم). من نتوانستم بفهمم چگونه این کار را انجام دهم.

در ضمن، این تجربه به من ایده بهتری در مورد جذابیت NFT داد. کاش کمی بیشتر به برند Holiday Cheer پایبند بودم و نه فقط به دلیل افزایش قیمت.

بله، می دانم، این فقط یک تصویر بود، پیکسل های روی صفحه. اما در یک مفهوم بزرگتر، این نمادی از سفر من در دو هفته گذشته بود، همه چیزهایی که در طول مسیر یاد گرفتم، و تلاشی که برای به دست آوردن آن انجام شد.

من را در صف هفته آینده در استارباکس محلی خود در جستجوی مورد بعدی جستجو کنید.

* استارباکس بر اساس درخواست من برای امتحان کردن آن برای نوشتن این حساب دست اول، به من اجازه دسترسی به نسخه بتا اودیسه را داد. من قصد دارم درآمد حاصل از فروش تمبرها را به عنوان انعام به باریستاهای استارباکس بدهم، مگر اینکه کسی ایده بهتری در مورد اینکه با این پول چه کار کند. به من اطلاع دهید: [email protected].