• خانه
  • اخبار
  • “من بدون او مهندس نمی‌شوم”: برنامه UW از دانشجویان STEM با خدمات ناکافی پشتیبانی می‌کند

“من بدون او مهندس نمی‌شوم”: برنامه UW از دانشجویان STEM با خدمات ناکافی پشتیبانی می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"من بدون او مهندس نمی‌شوم": برنامه UW از دانشجویان STEM با خدمات ناکافی پشتیبانی می‌کند

"من بدون او مهندس نمی‌شوم": برنامه UW از دانشجویان STEM با خدمات ناکافی پشتیبانی می‌کند
مدیر اجرایی STAR سونیا کانینگهام (سمت چپ) و مدیر دانشکده ایو ریسکین. (عکس UW)

برنامه دانشگاه واشنگتن برای حمایت از دانشجویان STEM در زمینه های کم درآمد و محروم اکنون 9 ساله است. و هدف آن گسترش این مدل به سایر نهادها است.

برنامه پیراهن قرمز ایالت واشنگتن (STARS) ورزش های کالج را مثال می زند، جایی که “پیراهن قرمز” اجازه می دهد تا یک سال دیگر واجد شرایط بودن برای ورزشکاران باشد.

دانش آموزان برای یک سال دیگر در UW ثبت نام می کنند و قبل از غوطه ور شدن در کلاس های پایه ریاضی و علوم، مهارت های خود را تقویت می کنند. آنها همچنین از نزدیک با مربیان و مشاوران کار می کنند.

ایو ریسکین، یکی از بنیانگذاران و مدیر دانشکده STARS، استاد مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر، گفت: “من واقعا فکر می کنم این مدل ملی برای جذب دانشجویان کم برخوردار از طریق مشاغل STEM است.” ریسکین گفت که دانشگاه کلرادو بولدر ابتدا این مدل را توسعه داد و UW وظیفه انتشار آن را دارد.

STARS در این ماه میزبان یک سمینار ملی بود تا رویکرد خود را با 30 دانشگاه و کالج دیگر به اشتراک بگذارد. علاوه بر این، UW کمک هزینه ای را از بنیاد ملی علوم اجرا می کند، که برنامه های مشابهی را در شش دانشگاه دیگر، از جمله دانشگاه ایالتی واشنگتن و دانشگاه ایلینوی، اوربانا-شامپین، تامین می کند.

چگونه کار می کند

STARS دارای 88 مدرک مهندسی یا علوم کامپیوتر است که همگی از دبیرستان های ایالت واشنگتن هستند. آنها اکنون برای شرکت هایی مانند آمازون، بوئینگ، اکسنچر، هانیول و کوالکام کار می کنند.

دانش آموزان در برنامه دو ساله در دوره های اضافی در ریاضیات، شیمی، فیزیک و علوم کامپیوتر شرکت می کنند. دریافت راهنمایی در مورد مهارت های آموزشی و دوره های کارآموزی؛ و از راهنمایی همتایان و معلمان بهره ببرید.

مدیر عامل شرکت سونیا کانینگهام گفت که این برنامه همچنین فراتر از حمایت علمی است.

کانینگهام گفت: “کمک به دانش آموزان برای موفقیت بسیار لازم است. این در مورد حمایت کلی جامع در فرهنگ مراقبت است. و این اساساً بدان معنی است که ما واقعاً متعهد به کمک به دانش آموزان برای غلبه بر موانع فردی برای موفقیت هستیم.

کانینگهام گفت، برای مثال، یکی از دانش‌آموزان، نمرات پایینی دریافت کرد زیرا والدینش هر آخر هفته با او ملاقات می‌کردند و او را بیرون می‌بردند – آنها کالج نداشتند، بنابراین متوجه نشدند که او چقدر برای درس خواندن مجبور است. مشاوران برنامه به دانش آموز کمک کردند تا به مسیر خود بازگردد.

دبیرستان بیلی گریفین در روستایی اورویل، واشنگتن، بر خلاف مدارس در مناطق شهری ثروتمندتر، ریاضی، شیمی یا فیزیک تدریس نمی کرد.

گریفین که در سال 2021 از UW فارغ التحصیل شد و اکنون مهندس در Parametrix، یک شرکت مشاوره حمل و نقل است، گفت: “STARS واقعا به من کمک کرد تا پایه و اساس بهتری برای این موضوعات در UW ایجاد کنم، که با تجربه من امکان پذیر نیست.”

“گذراندن مدرسه مهندسی بسیار دشوار است و می تواند واقعاً تنها باشد. با STARS، من یک سیستم پشتیبانی داخلی برای دانشجویان دیگر داشتم. گریفین گفت، این برنامه همچنین برای توسعه حرفه ای بسیار ارزشمند بود. “من بدون برنامه مهندس نمی‌شوم.”

"من بدون او مهندس نمی‌شوم": برنامه UW از دانشجویان STEM با خدمات ناکافی پشتیبانی می‌کند
بیلی گریفین (سمت راست) فارغ التحصیل STARS در طول دوره کارآموزی که روی توسعه راه آهن سبک کار می کرد. (عکس UW)

پر کردن جای خالی

ریسکین دید که چگونه دانش‌آموزان در قسمت بالای کلاس دبیرستان خود می‌توانند با ورود به UW به دیوار برخورد کنند.

ریسکین گفت: «ما بین دانشجویانی که در مناطق ممتاز بزرگ می‌شوند و دانش‌آموزانی که در مناطقی با فقر بالاتر رشد می‌کنند، در سراسر ایالت تفاوتی مشاهده می‌کنیم. و این اختلاف می تواند در دوران کالج افزایش یابد. “شما ظاهر می شوید و می توانید با نژادپرستی، جنسیت گرایی، نخبه گرایی روبرو شوید و این پیام ها را دریافت می کنید که به آنها تعلق ندارید.”

ریسکین، که همچنین یکی از بنیانگذاران برنامه UW ADVANCE برای حمایت از دانشکده STEM زنان است، گفت: این احساس عدم تعلق می تواند افراد را مجبور به ترک رشته های مهندسی کند.

ریسکین معتقد است که مدل STARS در مؤسسات دولتی پیشرو، جایی که دانشجوی مهندسی معمولی کمتر از دانشجویی از جمعیت عمومی دانشگاه واجد شرایط دریافت کمک مالی است، بهترین تناسب را دارد.

NSF بودجه ای را برای شروع برنامه های مشابه STARS فراهم کرده است، اما موسسات باید منابع دیگری برای حمایت طولانی مدت پیدا کنند. بودجه برای برنامه UW اکنون شامل بورسیه ایالت واشنگتن و امور خیریه خصوصی است.

دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان STARS شروع به بازگشت کرده و به روش خود از برنامه حمایت می‌کنند. یک دانش آموز ترتیبی داد که دوستانش در روز اهدای هاسکی به STARS هدیه دهند. ریسکین گفت که دیگران به جذب نیرو کمک می کنند و تعدادی از آنها خواهر و برادرهای کوچکتر را تشویق به درخواست کرده اند.

نشست اخیر به بحث و گفتگو با سایر نهادهایی که به دنبال اتخاذ یک مدل مشابه هستند، سرعت بخشیده است. ریسکین گفت: “یکی از نظراتی که در این جلسه مطرح شد، “ستارگان تمام شکاف ها را پر می کنند.”

تاثیر بر دانش آموزان

در زیر برخی از نکات برجسته از دستاوردهای برنامه UW STARS آورده شده است.

  • 67% از دانش آموزان STARS دانش آموزان نسل اول هستند. 47٪ “اقلیت های نژادی / قومی” هستند. 43 درصد زن هستند. و 83٪ دارای کمک هزینه تحصیلی Pell Grants، بورسیه های دولتی ایالات متحده برای دانشجویان کم درآمد هستند.
  • این برنامه حدود 80٪ در مهندسی یا علوم کامپیوتر حفظ شده است.
  • دانش‌آموزان STARS از نظر تحصیلی نسبت به همسالان خود برتر هستند و نمرات بالاتر از میانگین در کلاس‌هایی مانند محاسبات I و II و علوم محاسباتی و مهندسی I و II دارند.
  • دانشجویان پیش از خدمت STARS نسبت به دانشجویان غیر STARS احساس تعلق بیشتری به دانشکده مهندسی گزارش می دهند. آنها همچنین به توانایی های ریاضی و علمی خود و همچنین در مدیریت زمان، شبکه و مهارت های مصاحبه اعتماد بیشتری دارند.