• خانه
  • اخبار
  • منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند

منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند

منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند
دانشگاه مایکروسافت ردموند، واشنگتن. (عکس از brooztechnology / فایل تاد بیشاپ)

منتقدان قدیمی این رویه می گویند تصمیم مایکروسافت برای توقف استفاده و اجرای بندهای غیر رقابتی برای همه کارمندان به جز رهبران ارشد، ضربه دیگری به استفاده از محدودیت ها در صنعت فناوری واشنگتن است.

این تغییر برای ما که فکر می کنیم شگفت آور و لذت بخش است [non-compete agreements] کریس دیور، سرمایه‌گذار و کارآفرین، بنیانگذار و شریک مدیر شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز سیاتل Founders’ Co-op، گفت: خاری در چشم صنعت نوآوری است.

منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند
شریک مدیر تعاونی بنیانگذاران کریس دیور. (عکس مشارکتی موسسان)

سیاست جدید مایکروسافت، همانطور که این هفته اعلام شد، فراتر از قانون ایالتی سال 2019 است که قراردادهای غیررقابتی را برای کارمندانی که کمتر از 100000 دلار درآمد داشته اند، ممنوع می کند. طبق این قانون، مایکروسافت و سایر شرکت‌ها همچنان می‌توانند از بندهای غیر رقابتی برای مهندسان نرم‌افزار با تجربه و سایر کارمندانی که بیش از این آستانه غرامت دریافت می‌کنند، استفاده کنند.

این تغییر، قراردادهای غیررقابتی مایکروسافت را به شریک و سطوح بالاتر محدود می کند، که شامل مدیران کل، معاونان رئیس جمهور و مدیران ارشد می شود.

نتیجه این است که هزاران کارمند اضافی را از این محدودیت‌ها رها می‌کند و امکان پیدا کردن نقش‌های جدید در بین رقبای شرکت را بدون انتظار شش ماه تا یک سال برای پایان دوره غیررقابتی از ترس شکایت شرکت ممکن می‌سازد.

امی کولمن، معاون رئیس مایکروسافت و معاون مشاور عمومی می‌گویند: «در عمل، این بدان معناست که کارمندان در ایالات متحده در هنگام جستجوی کار در شرکت دیگری که ممکن است رقیب مایکروسافت در نظر گرفته شود، با بند عدم رقابت محدود نخواهند شد. امی پانونی. اعلام سیاست جدید و سایر موارد.

آنها افزودند: «همه کارمندان مسئول استانداردهای رفتار تجاری و سایر تعهدات ما برای محافظت از اطلاعات محرمانه مایکروسافت هستند.

دیور گفت، بزرگترین تأثیر بالقوه می تواند آزاد کردن کارمندان برای ترک و راه اندازی استارت آپ های خود در زمینه های مرتبط با کاری که انجام داده اند، با استفاده از بینش و تجربه آنها در “فضایی از لحاظ نظری مشابه” باشد.

او گفت: “این چیزی است که من فکر می کنم هیجان انگیزترین است.” شرکت‌ها در ایالت واشنگتن همیشه این چوب را داشته‌اند تا از این نوع نوآوری‌های راه‌اندازی جلوگیری کنند که ناشی از دانش – نه مالکیت شما و نه مالکیت معنوی – است، بلکه چیزهایی که درباره یک مشکل تجاری در یک شرکت بزرگ‌تر یاد می‌گیرید.

دیور گفت کالیفرنیا، که در آن بندهای عدم رقابت مدت‌هاست عملاً غیرقابل اجرا بوده است، «واقعاً از این سیاست نوآوری باز سود برده است.

در نهایت، دوور گفت امیدوار است قانونگذاران واشنگتن موضع مایکروسافت را آغازی برای ممنوعیت گسترده‌تر توافق‌های غیررقابتی بدانند، بدون هیچ گونه نگرانی در گذشته مبنی بر اینکه مایکروسافت می‌تواند در صورت مخالفت قانونگذار با غول فناوری در این موضوع، کمپین حریف خود را تأمین مالی کند.

در سال‌های اخیر، آمازون نسبت به مایکروسافت در اجرای دعاوی غیررقابتی در دادگاه‌های ایالت واشنگتن فعال‌تر بوده است. ما برای نظر دادن با آمازون تماس گرفتیم.

محدودیت مایکروسافت در استفاده از بندهای غیر رقابتی یکی از چهار سیاست جدیدی است که این شرکت بعد از ظهر چهارشنبه اعلام کرد. در دو مورد از تغییرات، شرکت با قانون ایالتی جدید مطابقت دارد و آن را در سطح ملی اعمال می‌کند: این شرکت دیگر شامل بندهای عدم افشا در توافقنامه‌های تسویه حساب و جدایی با کارگران آمریکایی که ادعای سوء رفتار دارند، نمی‌شود. و اعلام عمومی محدوده حقوق در سمت ها.

منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند
شانون سویفت، بنیانگذار و مدیر عامل سوئیفت HR Solutions.

این شرکت همچنین گفت که یافته‌های حسابرسی حقوق مدنی شخص ثالث را برون سپاری و منتشر خواهد کرد و سیاست‌ها و شیوه‌های نیروی کار خود را که بر تنوع و شمول تأثیر می‌گذارد، به دقت بررسی می‌کند.

پیش از این، آمازون ممیزی حقوق مدنی خود را به رهبری لورتا لینچ، دادستان کل سابق ایالات متحده، سفارش داد.

در پاسخ به درخواست brooztechnology، مایکروسافت تغییرات در سیاست های حسابرسی و عدم رقابت را با سازماندهی مجدد و تغییر استراتژی گسترده تر که توسط تیم شرکتی، خارجی و حقوقی شرکت در سال گذشته اتخاذ شد، مطابقت دارد.

سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای گفت: “این دو تغییر در پاسخ به پیشنهادات سهامداران نیست، بلکه بازتابی از جایی است که ما چیزها را می بینیم … فعالانه و گوش دادن به کارمندان خود.”

شانون سویفت، کارشناس منابع انسانی، بنیانگذار و مدیر عامل سوئیفت HR Solutions، گفت که اختلافات بی‌رقیب در گذشته برای کارفرمایان پرونده‌های دشواری بوده است. در عین حال، استفاده از بندهای غیر رقابتی در قراردادهای استخدامی می تواند کارگزینی را با مشکل مواجه کند.

“من تهدید عدم رقابت را عامل اصلی در تصمیم گیری در مورد شغل نامزدها نمی دانم، اما اگر همه چیز بین دو پیشنهاد شغلی برابر باشد، وجود زبانی که رقابت نمی کند می تواند عامل تعیین کننده برای یک شغل بسیار بالا باشد. سوئیفت گفت: نامزد مطلوب، پیشنهاد شرکت جایگزین را می پذیرد.

منتقدان معاملات غیررقابتی پیشرفت را در تغییر سیاست مایکروسافت می بینند
مایکل شوتزلر، مدیرعامل WTIA در المپیا شهادت داد. (تصویر TVW)

مایکل شولزلر، مدیر اجرایی انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن، گفت که او همچنان بر این باور است که عدم رقابت در بیشتر موقعیت ها نتیجه معکوس دارد، اما در موارد نادر منطقی است.

او در این هفته از طریق ایمیل توضیح داد:

به عنوان مثال، اگر من و شما شرکتی را راه اندازی می کنیم و من توسعه دهنده ای هستم که برنامه را رمزگذاری می کنم، اگر شرکت را ترک کنم، نیازی به حمل کدی که نوشتم و اکنون متعلق به شماست نیست. من می دانم که چگونه کد نوشته می شود زیرا من آن را نوشتم. من تازه راه اندازی مجدد می کنم و شما نمی توانید جلوی من را بگیرید. بنابراین اکنون می توانم شرکتی را که من و شما راه اندازی کرده ایم – به نفع خودم بکشم. احمق می شوی که قبل از رفتن من را مجبور به امضای غیررقابتی نکنی. مثل قبل از ازدواج است.

اکثر کارمندان هیچ شرکتی به این نوع IP، معماری یا استراتژی تجاری با ریسک بالا دسترسی ندارند. فقط چند تا. ایالت WA در خط مقدم چگونگی ایجاد تعادل بین حفاظت از سرمایه گذاری و تحرک استعدادها قرار دارد. از آنجایی که شرکت‌های بیشتری به طور عمومی مشخص می‌کنند که چه زمانی و در کجا از غیر رقابتی نسبتاً کمیاب استفاده می‌کنند، و استعدادهای دیگر را به حال خود رها می‌کنند، این باعث می‌شود طیف استعدادها هموارتر شود – و به نفع همه شرکت‌ها است. استعداد در هر دو جهت جریان دارد.

دوور، که در گذشته درباره موضوع عدم رقابت با شوتزلر صحبت کرده است، گفت که او معتقد است که گفتگوی ملی به توازن کلی قدرت بین کارگران و شرکت ها تغییر کرده است.

هفته گذشته، مایکروسافت با انتشار یک سری اصول برای تعامل با اتحادیه ها، مثال دیگری ارائه داد.

دوور گفت: «این حس واقعی وجود دارد که شرکت‌ها از کارگران سوء استفاده می‌کنند. شرکت‌ها اکنون مسئولیت روابط عمومی را به اشتباه برای کارگران به‌عنوان چیزی می‌دانند که با استخدام و حفظ در هر سطحی به آنها آسیب می‌زند.»