منو سایت

ممنوعیت تلگرام در برزیل لغو شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

دو روز پیش برای شما تلگرام در برزیل مسدود شد به دلیل عدم همکاری مسئولان نوشتیم. پاول دروو عذرخواهی کرد و قول همکاری لازم را داد و حالا ممنوعیت تلگرام در برزیل برداشته شده است.

ممنوعیت تلگرام در برزیل لغو شد

دادگاه عالی برزیل امروز ممنوعیت ملی اپلیکیشن پیام رسان تلگرام را پس از اجرای موفقیت آمیز دستورات و قوانین دادگاه لغو کرد.

دادگاه عالی برزیل قبلاً این تلگرام را ممنوع کرده بود زیرا فرستاده این کشور به دستورات دادگاه در مورد آلن دوس سانتوس، متحد ژایر بولسونارو، رئیس جمهور فعلی عمل نکرد. متهم به انتشار اخبار جعلی از طریق تلگرام. این فعال فراری که اکنون در آمریکا زندگی می کند و همچنان در تلگرام فعال است.

سرویس اشتراک تلگرام برای غیرفعال کردن تبلیغات

تلگرام

تلگرام درخواست‌های مقامات برزیل، از جمله درخواست‌های پلیس برای مسدود کردن حساب‌ها و ارائه اطلاعات مربوط به وبلاگ‌نویس نادیده گرفته شد. تلگرام نیز برخلاف رقبای خود موفق به معرفی نماینده قانونی در برزیل نشد.

دادگاه برای اجرای دستورات تلگرام تا یکشنبه مهلت داد. پاول دوروف، یکی از بنیانگذاران تلگرام، در پاسخ به دستورات دادگاه، که این شرکت با مسدود کردن حساب‌هایی که اطلاعات نادرست منتشر می‌کردند، مسدود کرد، به دلیل “سهل انگاری” این شرکت عذرخواهی کرد.

دادگاه در بیانیه ای اعلام کرد که تلگرام همچنین آلن کمپس الیاس توماز را به عنوان نماینده قانونی خود در برزیل منصوب کرده است و یک درخواست کلیدی را برآورده کرده است.

تلگرام در برزیل به دلیل عدم همکاری مسئولان مسدود شده است

در بیانیه ای از قاضی دیوان عالی، مورائس، آمده است که این تلگرام «انطباق کامل» را نشان می دهد. او اضافه کرد: من تصمیم به تعلیق تلگرام در برزیل را لغو می کنم.

این اقدام موریس جنجال بر سر آزادی بیان و اخبار جعلی برانگیخت. طرفداران بولسونارو در سمت راست آن را بیش از حد قضایی می دانند.

نظر شما درباره حادثه اخیر با مسدود شدن تلگرام در برزیل چیست؟