• خانه
  • اخبار
  • معیار پردازنده Alder Lake Core i7-12800HX عملکرد ناامید کننده ای را نشان می دهد

معیار پردازنده Alder Lake Core i7-12800HX عملکرد ناامید کننده ای را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
معیار پردازنده Alder Lake Core i7-12800HX عملکرد ناامید کننده ای را نشان می دهد

اخیراً شرکت‌های تولید تراشه بسیار محتاط‌تر بوده‌اند و برنامه‌های متفاوتی ارائه کرده‌اند. اینتل مدت‌هاست که قول ارائه تراشه‌های بسیار قدرتمند را داده است، اما به نظر می‌رسد که باید انتظارات خود را کمی کاهش دهیم. زیرا معیار پردازنده Alder Lake Core i7-12800HX عملکرد ناامید کننده ای را نشان می دهد. اس ترنجی با من باش.

استاندارد پردازنده Alder Lake Core i7-12800HX منتشر شد …!

چند روز پیش، اینتل پردازنده های جدید لپ تاپ گیمینگ قدرتمندی مانند Core i7-12800HX را معرفی کرد. این تراشه هنوز در بازار موجود نیست، اما اولین بنچمارک های منتسب به آن عملکرد کلی این پردازنده را نشان می دهد. تیمی در بسته ارتقاء Golden Pig قبلاً نسل دوازدهم جدید تراشه Alder Lake Core i7-12800HX را خریداری کرده است.

برای یادآوری، CPU HX به تنهایی دارای 16 خط Gen5 برای GPU و 4 خط برای Gen4 SSD است. این چیپست 16 خط Gen4 و 12 خط Gen3 اضافه می کند. بسته مرجع ارتقاء Golden Pig عملکرد دو رایانه Lenovo Legion Y9000 را با 16 گیگابایت رم DDR5 با فرکانس 4800 مگاهرتز و RTX 3070 Ti مقایسه می کند.

تنها تفاوت این دو دستگاه این است که یکی از پردازنده جدید Core i7-12800HX استفاده می کند، در حالی که دیگری به Core i7-12700H قدیمی مجهز شده است. به لطف 16 هسته و سطوح توان بین PL1 و PL2 بین 125 وات تا 175 وات، انتظار می رفت تراشه جدید Intel i7-12800HX بسیار سریعتر از برادر کوچکتر خود باشد که باید با 14 هسته و سطوح قدرت بین 115 و 115 وات کار کند. 135 وات داره

مقایسه پردازنده Alder Lake Core i7-12800HX

اما در نهایت به نظر نمی رسد که اینطور باشد و این پردازنده جدید واقعا ناامید کننده به نظر می رسد. همانطور که مشخص است، طبق معیارهای اولیه، پردازنده Intel ALDER LAKE I7-12800HX عملکرد ناامید کننده ای دارد. طبق استانداردهای بسته ارتقای Golden Pig، افزایش عملکرد تراشه جدید ناچیز است. در واقع، پردازنده i7-12800HX همان عملکرد تک هسته ای را در بنچمارک CPU ارائه می دهد.

از نظر عملکرد بازی، این پردازنده پیشرفت چشمگیری نداشته است. به استثنای برخی از عناوین AAA که واجد شرایط دریافت چند FPS اضافی با تراشه جدید هستند، در سایر موارد به نظر می رسد تغییر قابل توجهی وجود نداشته باشد.

نتایج چند هسته ای به تنهایی تا حدود 15 درصد افزایش یافته است که با توجه به دو هسته اضافی که i7-12800HX استفاده می کند جای تعجب نیست. اگر قصد دارید از رایانه خود برای بازی استفاده کنید، انتخاب این پردازنده جدید زیاد توصیه نمی شود. i7-12700H که در اوایل سال جاری عرضه شد، عملکرد بسیار مشابه و مهمتر از همه، قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تری را ارائه می‌دهد.

مطابق با GizChinaاینتل اخیرا از پردازنده های Meteor Lake رونمایی کرده است که اگر این شرکت مجبور به تاخیر در عرضه آنها نشود، احتمالا سال آینده وارد بازار خواهد شد. این پردازنده‌ها اولین پردازنده‌های شرکت مبتنی بر فناوری پردازش اینتل 4 (7 نانومتری) و همچنین اولین پردازنده‌های مصرف‌کننده چند تراشه اینتل خواهند بود. این شرکت به تراشه های فردی به عنوان نماد قدرت خود اشاره می کند.

تولید کارت گرافیک انویدیا در کارخانه های اینتل در آینده نزدیک

دریاچه شهابی از چهار کاشی بر اساس سه فرآیند فنی مختلف تشکیل شده است. به عنوان مثال، پردازنده گرافیکی توسط TSMC مطابق با استانداردهای N3 ساخته شده است. پردازنده‌های Meteor Lake بر اساس معماری‌های کاملاً جدید برای هسته‌های پردازشگر بزرگ و کوچک خواهند بود.

علاوه بر این، پردازنده گرافیکی دارای معماری جدیدی خواهد بود. این یک نسل مهم برای اینتل است، اما اخیرا شایعاتی مبنی بر تاخیر در عرضه آن منتشر شده است. با توجه به این واقعیت که اینتل ممکن است تولید را به TSMC و پردازنده منتقل کند، این امر توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.