• خانه
  • اخبار
  • معرفی کوله پشتی های جدید ناسا با قابلیت نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه

معرفی کوله پشتی های جدید ناسا با قابلیت نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
معرفی کوله پشتی های جدید ناسا با قابلیت نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه

ناسا کوله پشتی های جدید خود را با ویژگی ها و فناوری های جدید تولید خواهد کرد که می تواند تنها با راه رفتن روی ماه یک نقشه سه بعدی ایجاد کند.

نسل جدید کوله پشتی های ناسا که کوله پشتی ناوبری سینمایی KNaCK نام دارد، دارای یک اسکنر سربی قابل حمل است که به فضانوردان کمک می کند تا با راه رفتن ساده روی ماه، نقشه ای سه بعدی بسازند. این دستگاه به عنوان کوله پشتی قادر خواهد بود با کمک نور و لیزر برد را اندازه گیری کند.

فناوری Lidar می تواند از راه دور فاصله را با کمک پرتوهای لیزر تا هدف و تجزیه و تحلیل نور منعکس شده اندازه گیری کند. به همین دلیل است که محققان ناسا یک کوله پشتی ابداع کرده اند که نه تنها در ماه بلکه در زمین نیز قابل استفاده است. بنابراین در مناطق ناشناخته هنگام صعود می توان از آن برای ترسیم نقشه استفاده کرد. این کوله پشتی به فضانوردان کمک می کند تا مناطقی مانند کوه ها و دره های عمیق را هنگام سفر با قطار به شهربازی یا پیاده روی نقشه برداری کنند.

دکتر مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی و مدیر پروژه می‌گوید: «این کوله‌پشتی یک دستگاه حسگر مانند برای نقشه‌برداری علمی و ناوبری در مناطق غیرمعمول دارد. علاوه بر این، در محیط های بدون GPS، این می تواند به افزایش ایمنی فضانوردان کمک کند و مسافت طی شده را به آنها نشان دهد. از دیگر مزایای این دستگاه می توان به استفاده از تکنولوژی سرب در تاریکی مطلق و عدم نیاز به حمل برج های روشنایی اشاره کرد.