• خانه
  • اخبار
  • مطالعه جدید گوگل برای شناسایی عوامل خطر قلبی عروقی با استفاده از تلفن همراه

مطالعه جدید گوگل برای شناسایی عوامل خطر قلبی عروقی با استفاده از تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مطالعه جدید گوگل برای شناسایی عوامل خطر قلبی عروقی با استفاده از تلفن همراه

گوگل در رویداد سالانه خود از مطالعه پروژه های بهداشتی با هدف شناسایی عوامل خطر قلبی عروقی با دوربین گوشی های هوشمند خبر داد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، گوگل در The Check Up اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر روی پروژه هایی برای محافظت از سلامت قلب و عروق و حفظ بینایی و همچنین ضبط صدای قلب تمرکز دارد. این شرکت همچنین مطالعه ای در مورد استفاده از گوشی های هوشمند برای شناسایی این عوامل خطرناک منتشر کرد.

بر اساس گزارش xda-developer، گوگل قبلاً تحقیقات گسترده ای را در مورد تصویربرداری بالینی داخل چشمی و همچنین شناسایی عوامل خطر قلبی عروقی مانند سطح قند خون و کلسترول بالا منتشر کرده است. این شرکت اکنون قصد دارد تشخیص دیابت و بیماری های غیر دیابتی را با کمک دوربین گوشی های هوشمند یا یادگیری ماشینی امکان پذیر کند.

گرگ کورادو از هوش مصنوعی سلامت گوگل در یک پست وبلاگی درباره این پروژه گفت: “اولین پروژه به نتایج امیدوار کننده ای دست یافت و گوگل اکنون با شرکای خود مانند EyePACS و Chang Gung Memorial Hospital (CGMH) برای انجام تحقیقات بالینی بیشتری کار می کند. قادر به تشخیص بیماری های دیابتی و غیر دیابتی با کمک عکس های دوربین گوشی هوشمند است.

در مطالعات دیگر، گوگل استفاده از میکروفون داخلی برای ضبط صدای قلب را بررسی خواهد کرد. این فرآیند شبیه معاینه فیزیکی و گوش دادن به صدای قلب و ریه است. گوگل در این پروژه قصد دارد به افراد کمک کند تا صدای قلب را با استفاده از میکروفون داخلی گوشی ضبط کرده و آن را روی قفسه سینه قرار دهند.

گوگل قبلا از اپلیکیشن Google Fit روی گوشی های پیکسلی استفاده کرده بود که به کاربران اجازه می داد ضربان قلب و نفس خود را اندازه گیری کنند. برای این منظور از سنسور دوربین و یادگیری ماشین استفاده می شود. به گفته گوگل، این ویژگی در حال حاضر در بیش از 100 مدل از دستگاه های دیگر علاوه بر گوشی های این شرکت موجود است.