• خانه
  • اخبار
  • مطالعه جدید نشان می‌دهد که سلامت روان در بین جوانان 18 تا 24 ساله به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند وخیم است.

مطالعه جدید نشان می‌دهد که سلامت روان در بین جوانان 18 تا 24 ساله به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند وخیم است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مطالعه جدید نشان می‌دهد که سلامت روان در بین جوانان 18 تا 24 ساله به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند وخیم است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند می تواند سلامت روان جوانان 18 تا 24 ساله را کاهش دهد. این گزارش ها نشان می دهد که قبل از ظهور اینترنت، زمانی که یک فرد 18 ساله می شود، به طور متوسط ​​بین 15 تا 25 هزار ساعت را صرف ارتباط با همسالان و خانواده خود می کند. اما با ظهور اینترنت، این تعداد به 1500-5000 ساعت کاهش یافت.

مطالعه جدید نشان می‌دهد که سلامت روان در بین جوانان 18 تا 24 ساله به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند وخیم است.

جوانان به جای یادگیری مهارت های اجتماعی، زمان زیادی را صرف گوشی های هوشمند می کنند

تارا تیاگاراجان، دانشمند ارشد آزمایشگاه ساپین، می‌گوید این کاهش تعامل اجتماعی باعث می‌شود افراد نتوانند مهارت‌های مهمی مانند خواندن حالات چهره، زبان بدن، لمس فیزیکی، پاسخ‌های عاطفی مناسب و حل تعارض را بیاموزند. وی خاطرنشان کرد: افرادی که این مهارت ها را ندارند در نهایت ممکن است از جامعه طرد شوند و تمایل به خودکشی پیدا کنند.

این مطالعه در 34 کشور انجام شد که سلامت روان جوانان 18 تا 24 ساله را به دلیل استفاده از تلفن همراه نشان داد. به ویژه این کاهش پس از سال 2010 و همزمان با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند آغاز شد. قبل از سال 2010، جوانان بالاترین سطح رفاه روانی را داشتند. اما از آن زمان، این روند در جهت مخالف در حال حرکت است.

اگر کاربر افراطی گوشی های هوشمند در گروه سنی 18 تا 24 سال، علائم زیر را می شناسید که ممکن است نشانه مشکل روانی باشد.

1_ افکار وسواسی، عجیب یا ناخواسته

2- عزت نفس و عزت نفس پایین

3_احساس جدایی از واقعیت

4_ مشکلات در روابط با دیگران

5_ افکار خودکشی

6_ترس و اضطراب

7_احساس غمگینی، ناراحتی یا ناامیدی

پسندیدن منبع او گفت: «این داده ها نشان می دهد که مردم در سراسر جهان در حال حاضر 7 تا 10 ساعت را صرف گوشی های هوشمند می کنند. این نوع استفاده قطعا زمان کمی برای تعاملات اجتماعی رو در رو باقی می گذارد. این امر مقیاس و ماهیت چالش‌های طرد اجتماعی و تعامل دیجیتالی را به قیمت کاهش حضور افراد در تعاملات اجتماعی برجسته می‌کند.»

آیا معتقدید زمانی که بزرگسالان و جوانان در گوشی های هوشمند خود صرف می کنند به آنها اجازه می دهد تا مهارت های اجتماعی مورد نیاز برای کنار آمدن با زندگی را بیاموزند؟ به عبارت دیگر، آیا این گزارش ها تلاش دیگری برای تبدیل شدن فناوری به قربانی دیگری از زوال تمدن است؟

مطالعه جدید نشان می‌دهد که سلامت روان در بین جوانان 18 تا 24 ساله به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند وخیم است.

به کاربران گوشی های هوشمند توصیه می شود از TimeScreen Time یا Digital Wellbeing استفاده کنند

اگر فکر می کنید باید کمی بیشتر بر استفاده از تلفن هوشمند خود نظارت کنید، همیشه می توانید از Screen Time در تلفن های اپل برای ردیابی استفاده از آیفون خود استفاده کنید. اپلیکیشن Google Digital Wellbeing برای اندروید نیز موجود است.

برای روشن کردن Screen Time در آیفون خود این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

به Settings> Screen Time بروید.

روی Turn on screen time ضربه بزنید.

روی Continue ضربه بزنید.

این مال من است یا This is my child را انتخاب کنید تا گرافیک خود یا فرزندتان را سفارشی کنید.

با این حال، در اندروید، برنامه Digital Wellbeing هنوز در مرحله بتا است و حتی اگر آن را روی گوشی خود نصب کنید، از لیست برنامه های شما پنهان می شود. اما پس از نصب Digital Wellbeing در دستگاه اندرویدی خود، به تنظیمات بروید و Digital Wellbeing یا Parental Control را برای کنترل فرزند خود پیدا کنید. همانطور که گفتیم آیکون این برنامه به صورت پیش فرض مخفی است. بنابراین، اگر دستورالعمل های داده شده در بالا را دنبال می کنید، به انتهای صفحه رفاه دیجیتال بروید. گزینه ای وجود خواهد داشت که می گوید “نمایش نماد در لیست برنامه”. این کلید را برای مشاهده نماد رفاه دیجیتال در لیست برنامه خود قرار دهید.

هم زمان روی صفحه نمایش اپل و هم رفاه دیجیتال گوگل می خواهند زمان استفاده از گوشی هوشمند شما را کاهش دهند. آنها همچنین تعداد اعلان‌هایی را که هر روز دریافت می‌کنید کاهش می‌دهند. هر شب همچنین یک دوره زمانی ایجاد می کند که استفاده از تلفن شما را محدود می کند تا بتوانید آرام بخوابید. در نهایت، آیا کنترل نحوه استفاده فرزندتان از تلفن یکی دیگر از برنامه های برنامه رفاه دیجیتال است؟

به هر حال به نظر شما آیا استفاده از گوشی های هوشمند تاثیری در کاهش مهارت های اجتماعی و سلامت روانی افراد به خصوص جوانان دارد؟ آیا در اطراف فردی که اغلب از تلفن هوشمند استفاده می کند احساس انزوای اجتماعی می کنید؟ آمار استفاده شما چیست؟ چند ساعت در روز از گوشی هوشمند خود استفاده می کنید؟