• خانه
  • اخبار
  • مشکل تامین تراشه های هواوی را با راه اندازی کارخانه تولید تراشه حل کنید

مشکل تامین تراشه های هواوی را با راه اندازی کارخانه تولید تراشه حل کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مشکل تامین تراشه های هواوی را با راه اندازی کارخانه تولید تراشه حل کنید

رئیس وقت هواوی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد علاوه بر استفاده از ساختار چند هسته ای، کارخانه ای برای حل مشکل تامین تراشه راه اندازی کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، رئیس فعلی هواوی گو پینگ در کنفرانسی خبری در جریان اعلام صورت های مالی این شرکت در سال گذشته علاوه بر انتشار داده های مالی، از رشد سالانه این شرکت خبر داد. گو پینگ همچنین در این کنفرانس به سوالات خبرنگاران از جمله موضوع تامین تراشه این شرکت پاسخ داد.

به گزارش هواوی مرکزی از کنفرانس، گو پینگ گفت که دلیل اصلی مشکلات بزرگی مانند کمبود قطعات در گوشی هوشمند برای این شرکت، تحریم های آمریکا است. زیرا گوشی های جدید به تراشه های کوچک با قدرت محاسباتی بالا نیاز دارند. از طرفی هوآوی در زمینه تولید گوشی های هوشمند و تراشه های مشابه دچار مشکل شده است.

پینگ به خبرنگاران گفت: “به نظر می رسد تحویل تراشه به هواوی فرآیندی پیچیده و زمان بر باشد. این شرکت قصد دارد از ساختار چند هسته ای برای حل این مشکل در آینده استفاده کند.” به نظر می رسد هواوی برای سرپا ماندن آماده است تا با راه اندازی یک کارخانه، تولید تراشه را ممکن کند. استراتژی این شرکت در آینده بر سه حوزه متمرکز خواهد بود. پیشرفت در تئوری، بازسازی معماری و بازسازی نرم افزار می تواند فرصت های موثرتری را فراهم کند. پینگ همچنین از ورود هواوی به حوزه هایی مانند گجت های پوشیدنی و گوشی های هوشمند خبر داد. شایعات دیگر درباره این شرکت حاکی از آن است که هواوی قصد دارد یک کارخانه تولید تراشه با برندهای دیگر راه اندازی کند تا به تراشه هایی با فناوری 5G دست یابد.