• خانه
  • اخبار
  • مزیت، کارفرمایان: چرا اجتناب از سرمایه گذاری VC به این استارت آپ سیاتل در میان رکود کمک می کند

مزیت، کارفرمایان: چرا اجتناب از سرمایه گذاری VC به این استارت آپ سیاتل در میان رکود کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مزیت، کارفرمایان: چرا اجتناب از سرمایه گذاری VC به این استارت آپ سیاتل در میان رکود کمک می کند

مزیت، کارفرمایان: چرا اجتناب از سرمایه گذاری VC به این استارت آپ سیاتل در میان رکود کمک می کند
برت گودوین.

استارت‌آپ‌هایی که در سال‌های اخیر از سرمایه‌گذاران خطرپذیر پول جمع‌آوری نکرده‌اند، ممکن است در موقعیت بهتری برای کنترل آینده خود در یک رکود بالقوه باشند.

این دیدگاه برت گودوین، یک مدیر قدیمی فناوری سیاتل است که در آشفتگی های اقتصادی قبلی کار کرده است. او در دوران رکود دات کام، مدیر کل RealNetworks بود و در دوران رکود بزرگ، بازاریابی برای استارت‌آپ‌ها را رهبری می‌کرد.

اکنون او بنیانگذار یک استارت‌آپ در مراحل اولیه است و شرکت جدیدی به نام ارزش مجازی را راه‌اندازی می‌کند که نظرسنجی‌های کوتاه شخصی را برای جلسات با مشتریان بالقوه ایجاد می‌کند.

گودوین این شرکت را در سپتامبر راه اندازی کرد و محصول اولیه خود را با چند کارمند و بدون پول خارجی ساخت. از یک برنامه ثابت یا انتظارات تعیین شده توسط سرمایه گذاران پیروی نمی کند.

گودوین گفت: «وقتی در مراحل بسیار اولیه بودجه دریافت می‌کنید، در نهایت تصمیم‌های متفاوتی می‌گیرید که آرام کردن آن‌ها سخت است.

صدها استارت‌آپ در حال حاضر کارکنان خود را اخراج کرده‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران خطرپذیر به رهبران شرکت‌ها توصیه می‌کنند هزینه‌ها را کاهش دهند و خطوط لوله نقدی خود را گسترش دهند، زیرا ترس از بدتر شدن رکود فعلی ممکن است.

گودوین گفت: “سرمایه گذاران به من دستور می دهند که کاهش بدهم، و افرادی که باید از شر آنها خلاص شوید، افرادی هستند که بیشتر به آنها اهمیت می دهید و معتقدان شما هستند.” “این عذاب آور است. انتخاب های شما بسیار وجودی می شوند. و زیبایی یک استارتاپ این است که اکنون می توانید سرنوشت خود را کنترل کنید.

جیمی ناخت، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران استارت آپ املاک و مستغلات سیاتل Havium، همچنین توانست شرکت خود را بدون بودجه خارجی رشد دهد.

او گفت: “این امر مستلزم آن است که بنیانگذاران با منابع محدود خود بسیار کوشا باشند.” “طبق تجربه من، این یک ویژگی آموخته شده است که می تواند نقش مهمی در نحوه عملکرد یک شرکت در مقیاس داشته باشد.”

گودوین به غول هایی مانند RealNetworks و Tableau اشاره کرد که با بودجه اندک یا بدون بودجه خارجی شروع به کار کردند.

او گفت: “شما دیگر آن را اغلب نمی بینید.” این تا حدی به این دلیل است که بودجه زیادی برای شرکت‌های در مراحل اولیه وجود داشت.»

اما “زمان رونق” بی سابقه تامین مالی استارتاپ ها و افزایش سرسام آور ارزش گذاری ها در دهه گذشته ممکن است در بحبوحه گزارش هایی مبنی بر کاهش سرعت سرمایه گذاری خطرپذیر در حال پایان باشد.

Virtual Value و Havium نشان می‌دهند که استارت‌آپ‌ها می‌توانند اولین محصولات خود را بسازند و تناسب محصول با بازار را بدون کمک سرمایه‌گذاران خطرپذیر پیدا کنند. گودوین گفت که بنیانگذاران برای ایجاد شرکت های خود به پول زیادی نیاز ندارند و به ابزارهای ابری رایگان یا تقریباً رایگان اشاره کرد که امروزه می توان از آنها استفاده کرد.

او گفت: «هیچ زمان بهتری برای یک کارآفرین وجود نداشته است که بتواند این کار را انجام دهد.