• خانه
  • اخبار
  • مریخ نورد کنجکاوی ناسا تصویری از یک پدیده عجیب در مریخ به ثبت رساند

مریخ نورد کنجکاوی ناسا تصویری از یک پدیده عجیب در مریخ به ثبت رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مریخ نورد کنجکاوی ناسا تصویری از یک پدیده عجیب در مریخ به ثبت رساند

تصویر گرفته شده توسط مریخ نورد کنجکاوی پدیده عجیبی را نشان می دهد که در ابتدا شبیه یک پورت مستطیل شکل است. این امر باعث شده است که برخی افراد در مورد حیات فرازمینی نظریه پردازی کنند.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، تصویر عجیبی که توسط مریخ نورد کنجکاوی ثبت شده توسط دوربین این مریخ نورد در تاریخ 16 اردیبهشت به ثبت رسیده است. اگرچه برخی از حامیان حیات فرازمینی آن را درب تأسیسات زیرزمینی مریخ نامیده‌اند، اما کارشناس آزمایشگاه علوم مریخ می‌گوید این تصویر در واقع فضای بین دو شکاف در یک سنگ است. زیرا این مریخ نورد از منطقه ای از تپه های شنی باستانی عبور می کند.

اشوین واساوادا می گوید: «این خلاء تنها توسط تپه و سخت شدن تپه های شنی در طول زمان ایجاد می شود. این شکاف تنها 30 سانتی متر است و در طول زمان بارها پنهان و دیده شده است. فرآیندهای مختلف ماسه سنگ در برابر فشارهای مختلف مقاومت کرده و توسط آب خم شده و شکسته شده اند. به گزارش واساوادا، این تصویر متعلق به دو شکاف عمودی است که قسمت میانی آن حذف شده است. این تصویر جدید از کنجکاوی نشان دهنده تلاش ما برای کشف اشکال آشنا در محیط های ناآشنا است. مریخ نورد کنجکاوی از سال 2012 در حال گشت و گذار در سطح سیاره سرخ بوده و نمونه هایی از خاک و سنگ های سیاره را نیز جمع آوری کرده است.