• خانه
  • اخبار
  • مرکز سرطان فرد هاچینسون 710.5 میلیون دلار هدیه “تبدیل کننده” از بزوس دریافت کرد.

مرکز سرطان فرد هاچینسون 710.5 میلیون دلار هدیه “تبدیل کننده” از بزوس دریافت کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مرکز سرطان فرد هاچینسون 710.5 میلیون دلار هدیه "تبدیل کننده" از بزوس دریافت کرد.

مرکز سرطان فرد هاچینسون 710.5 میلیون دلار هدیه "تبدیل کننده" از بزوس دریافت کرد.
مایک و جکی بزوس (عکس از فرد هاچ)

مرکز سرطان فرد هاچینسون روز چهارشنبه یک هدیه خیرخواهانه عظیم 710.5 میلیون دلاری از سوی جکی و مایک بزوس، والدین جف بزوس، بنیانگذار آمازون، به نمایندگی از خانواده بزوس اعلام کرد.

دکتر توماس لینچ، رئیس و مدیر Fred Hutch در مصاحبه با brooztechnology گفت: “این یک هدیه متحول کننده است.” این به ما امکان می دهد سرعت و مقیاس تحقیقات را در زمینه سرطان و بیماری های عفونی تسریع کنیم.”

این هدیه تعهد شده بزرگترین هدیه در تاریخ 47 ساله موسسه تحقیقاتی سیاتل است و از 78 میلیون دلاری که در سپتامبر امسال توسط استوارت و مولی اسلون اختصاص داده شده بود، فراتر رفت.

این هدیه جدید بر اساس حدود 68 میلیون دلار کمک های قبلی خانواده بزوس به فرد هاچ است که بیشتر آن بر روی ایمونوتراپی سلولی متمرکز بود.

از تلاش های فرد هاچ، از علوم پایه گرفته تا تحقیقات بالینی، حمایت خواهد کرد. بودجه برای چندین اولویت کلیدی در ده سال آینده در نظر گرفته شده است:

  • 300 میلیون دلار برای استخدام 36 مدیر آزمایشگاه جدید. لینچ تخمین می‌زند که هر رهبر حدود یک دوجین یا بیشتر محقق دیگر را برای کار در آزمایشگاه‌های خود می‌آورد. بودجه شامل منابعی برای فضای آزمایشگاهی، تجهیزات و فناوری برای حمایت از همکاری است.
  • 225 میلیون دلار برای تأسیسات تحقیقاتی. این بودجه از ساخت یک موسسه انکولوژی دقیق استوارت و مولی اسلون به مساحت 390000 فوت مربع که ماه گذشته اعلام شد، حمایت می کند.
  • 149.5 میلیون دلار برای زیرساخت های تحقیقات بالینی. این تلاش با الگوبرداری از کلینیک ایمونوتراپی خانواده بزوس انجام خواهد شد.
  • 36 میلیون دلار برای گسترش تحقیقات در Fred Hutch مرکز تحقیقات ایمونوتراپی یکپارچه

مایک و جکی بزوس با توافق اخیر تشویق شدند تا مراقبت های سرطان را در فرد هاچ و مرکز پزشکی دانشگاه واشنگتن هماهنگ کنند و تحقیقات بین آنها را با دقت بیشتری هماهنگ کنند. لینچ گفت که آنها همچنین از پاسخ سیاتل به کووید-19 الهام گرفتند که تا حدی توسط رهبری فرد هاچ در آزمایش واکسن، اپیدمیولوژی و سایر زمینه ها هدایت شد.

مایک بزوس در بیانیه ای گفت: «علم، به ویژه تحقیقات سرطان و ویروس، در حال حاضر در چنین نقطه محوری قرار دارد. “ما امیدواریم سرمایه گذاری ما در هاچ به پاسخ به فوری ترین سوالات پزشکی منجر شود.” ما همچنین امیدواریم که این الهام بخش دیگران باشد تا اکنون در پیگیری پیشرفت های علمی و پزشکی به ما بپیوندند.”

جکی و مایک بزوس در اوایل در آمازون سرمایه گذاری کردند و در سال 1995 چکی به ارزش 245573 دلار برای پسرشان نوشتند. طبق گفته بلومبرگ، سهام آنها ممکن است در سال 2018 نزدیک به 30 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

مرکز سرطان فرد هاچینسون 710.5 میلیون دلار هدیه "تبدیل کننده" از بزوس دریافت کرد.
رئیس و مدیر عامل دکتر توماس لینچ جونیور در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون، 6 ژانویه 2020، در سیاتل، واشنگتن.

هدایای قبلی این خانواده به تحقیقاتی که منجر به رشد صنعت سلول درمانی سیاتل شد، کمک کرد، که با Juno Therapeutics، شرکتی که از Fred Hutch، کودکان سیاتل و Memorial Sloan Kettering در سال 2013 منشعب شد، شروع شد.

لینچ انتظار دارد که هدیه جدید به طور مشابه از کل اکوسیستم علوم زیستی در سیاتل پشتیبانی کند.

لینچ گفت: «این یک چیز عالی برای سیاتل است. ما واقعاً در تلاش هستیم تا بزرگترین مرکز سرطان در جهان را ایجاد کنیم. ما بسیار مطمئن هستیم که به آنجا خواهیم رسید.»

او گفت که لینچ ساعت‌های زیادی را با جکی و مایک بزوس در خانه‌شان در سیاتل در مورد آنچه که آنها را هدایت می‌کند صحبت کرد.

لینچ گفت: «آن‌ها ایده‌هایی را دوست دارند که باعث همکاری می‌شوند: همکاری در Hutch، همکاری بین Hutch و UW Medicine، و همکاری بین آنچه در هاچ اتفاق می‌افتد و آنچه در سطح ملی اتفاق می‌افتد».

افزایش بودجه ایمنی-انکولوژی همزمان با تمرکز فزاینده Hutch بر روی سرطان شناسی دقیق است که هدف آن ارزیابی ساختار بیولوژیکی سرطان در هر فرد است. لینچ گفت: «آینده گردآوری این دو جهان چیزی است که فکر می‌کنم سیاتل و هاچ به خاطر آن به خوبی شناخته خواهند شد.

مت مک ایلوین
مت مک ایلوین، مدیر عامل Madrona Venture Group. (گروه سرمایه گذاری Madrona.)

مت مک ایلواین، مدیر عامل Madrona Venture Group در سیاتل و یکی از اعضای هیئت مشاوره فرد هاچ، گفت که این هدیه که توسط موفقیت آمازون هدایت می شود، همچنین تلاقی بخش های فناوری و علوم زیستی سیاتل را نشان می دهد.

مک ایلوین به brooztechnology گفت: «بسیار شگفت‌انگیز است که می‌بینیم آثار علمی و ترجمه‌ای باورنکردنی با هدیه‌ای که بازی را تغییر می‌دهد، پاداش می‌گیرد. “این تلاقی علوم زیستی و علم داده را در سیاتل و در سراسر جهان، از جمله علوم پایه، پیشگیری، ترجمه و درمان های تغییر دهنده زندگی، ارتقا می دهد.”

مک ایلوین، که تا سال 2020 به عنوان رئیس هیئت مدیره فرد هاچ خدمت می کرد، همچنین از رهبران UW Medicine و Fred Hutch برای تکمیل ساختاری که همکاری را افزایش می دهد ستایش کرد. این قرارداد همچنین زمینه را برای وقف اسلون فراهم کرد.

مدیران فرد هاچ انتظار دارند که هدیه بزوس الهام بخش دیگر اهداکنندگان باشد تا قدم به جلو بگذارند. آنها انتظار دارند که تلاش‌های تحقیقاتی مجدد آنها طی ده سال آینده به 3 میلیارد دلار کمک بشردوستانه نیاز داشته باشد.

ما امیدواریم که این اطلاعیه علمی که در فرد هاچ اتفاق می افتد را برجسته کند، زیرا آنها به دنبال آینده ای هستند که در آن درمان سرطان و بیماری های عفونی وجود دارد.” جکی بزوس در بیانیه ای گفت: این یک فراخوان برای اقدام برای حمایت از علم و بخشی از اکتشافات بعدی است. «وقتی با هم جمع می شویم، بزرگتر از مشکلاتی هستیم که با آن روبرو هستیم. بیایید غیرممکن ها را ممکن کنیم.»

جکی بزوس قبل از ازدواج با مایک بزوس، جف را به عنوان یک مادر مجرد بزرگ کرد. مایک بزوس در سن 16 سالگی به تنهایی از کوبا به ایالات متحده مهاجرت کرد و بعداً در اکسون موبیل در سمت های مهندسی و مدیریت مشغول به کار شد.